„Mokytoja, parodyk žemėlapį, o kur ta Europa?“, „Mano tėveliai atostogavo Prancūzijoje, žinau šią vėliavą…“, „Turkija, taigi mano mama žiūri turkiškus serialus“, „Per atostogas skridau lėktuvu į Airiją, ten autobusai dviejų aukštų…“, „O kodėl atviruke iš Graikijos nupieštas laivas, gal jie per Kalėdas lanksto laivelius?“ – vaikų klausimai nesibaigė visą projekto laikotarpį, kai tik gavome pirmuosius laiškus su Kalėdų sveikinimais iš Graikijos, Ispanijos, Italijos mokyklų.
Priešmokyklinė „Saulučių“ grupė nuo 2023 m. lapkričio 14 d. iki 2024 m. sausio 30 d. dalyvavo tarptautiniame „eTwinning“ projekte „Jaučiu… Kalėdų kvapą“. Projektu buvo siekiama pajausti Kalėdų tradicijas – dainuoti Kalėdų dainas, dalytis Kalėdų atvirukais, kepinių receptais, iš kurių sukurti receptų knygutę, susitikti nuotolinėje konferencijoje su projekto dalyviais. Projekte taip pat dalyvavo seneliai ar vaikų tėveliai, kurie vaišino savo gamintais patiekalais, dalijosi patirtimi apie lankytas šalis.
Su projekto partneriais iš Italijos, Turkijos, Graikijos, Ispanijos, Rumunijos, Lenkijos, Prancūzijos mokyklų nuolat vyko bendravimas virtualioje programos „eTwininng“ „TwinSpace“ aplinkoje, „WhatsApp Messenger“ programėlėje. Projekto metu mokėmės skaitmeninių technologijų taikymo, „Canva“ ir „Storyjumper“ programoje kūrėme kalėdinių receptų knygutę, „LearningApps“ programoje susipažinome su Europos šalių žemėlapiu, jų vėliavomis.
Vaikai aktyviai dalyvavo visose projekto veiklose: grupėje patys kepė ir dekoravo Kalėdų meduolius, advento laikotarpiu vaišinosi Jono močiutės keptais kūčiukais, Laisvės gynėjų dieną vaišinosi Kamilės mamos trispalvės spalvomis dažytais morengais, klausėsi Europos Sąjungos himno, vaikų Kalėdų dainų ir sveikinimų įrašų, mokėsi pasisveikinti įvairiomis kalbomis, piešdami ir konstruodami mokėsi valstybių vėliavų, gavus atvirukus, susipažino su kitų šalių raštu, Kalėdų tradicijomis. Vaikai buvo nustebę, kad pasaulyje tradicijos gali skirtis. Pasirodo, Graikijoje Kalėdų išvakarėse yra tradicija pasidaryti laivelius ir lankant kaimynus rinkti juose saldainius.
Nors taikydami naujas technologijas susidūrėme su iššūkiais, tačiau tikimės ir toliau integruoti „eTwininng“ projektines veiklas, kadangi taip dirbti daug įdomiau, naujos patirtys verčia kasdien tobulėti, išmokti naujų dalykų tiek mokytojus, tiek vaikus.
Telšių lopšelio-darželio „Mastis“ priešmokyklinės grupės mokytojos Ligita DEVEIKIENĖ, Gražina MIKALČIENĖ