Daugelį telšiškių nemaloniai nustebino šalia vadinamosios naujosios IKI parduotuvės (Plungės g.) sukonstruota aukšta metalinė tvora, juosianti nedidelį medinį namelį. „Telšių ŽINIOMS“ vieni gyventojai teigė, jog aptvertoje teritorijoje bus įkurtas ūkininkų turgelis, kiti – kad bus prekiaujama paminklais. Treti piktinosi, jog naujasis statinys gadina estetinį miesto vaizdą – esą tiek vietos gyventojui, tiek iš autobuso išlipusiam svečiui (šalia Telšių autobusų stotis) prieš akis iškart atsiveria Žemaitijos sostinės „voljeras“. „Ar kartais nepagalvos svečiai, jog atvyko į zoologijos sodą? Gal voljere ketinama apgyvendinti meškiną Timofėjų“, – bandė juokauti skaitytojai.
„Aš suderinau tik prekyvietės, kurioje bus prekiaujama kietu kuru – malkomis – schemą, – „Telšių ŽINIOMS“ apie vieną iš savo pirmųjų sprendinių kalbėjo Telšių rajono savivaldybės administracijos Architektūros skyriaus vedėja Gintarė Baltrūnė.
– Visų pirma – ten privati žemė, antra – tai ne statinys, bet lengvų konstrukcijų objektas. Todėl negaliu kelti architektūrinių reikalavimų, o tik rekomenduoti daryti vienaip ar kitaip. Negaliu gi iškelti bobutei reikalavimų, kaip apsirengusi ji turi sėdėti prie parduotuvės pardavinėdama pomidorus.
Juolab kad tai ne kultūros paveldo teritorija.“ Tačiau kaip estetinis vaizdas? „Tai subtilus klausimas. Čia kaip su reklama: vienam ji gali būti graži, kitam – ne, – teigė G. Baltrūnė. – Apie estetinį vaizdą turėtų spręsti Miestų tvarkymo komisija. Architektūros skyrius tokių dalykų nekontroliuoja.“
Vis dar Miestų tvarkymo komisijos pirmininkas Kazys Lečkauskas (kitą savaitę Telšių rajono savivaldybės tarybos sprendimu komisijos pirmininke numatoma paskirti tą pačią G. Baltrūnę) nustebo išgirdęs, jog jo vadovaujama komisija turi spręsti prekyviečių vizualizacijos klausimus: „Pagal numatytą tvarką tai Architektūros skyrius suderina prekyvietės planą, įrangos sprendinius. Jo patvirtinta vizualizacija ir schema galioja vienerius metus. Niekada Miestų tvarkymo komisija tokių dalykų nespręsdavo.“ K. Lečkauskas sakė, kad kaip Telšių miesto seniūnas jis padėjo parašą po minėta schema, tačiau tik po to, kada ją suderino Architektūros skyrius. Seniūnas pripažino, jog prie IKI parduotuvės atsiradęs „voljeras“ jam negražus. Tačiau kodėl tada po schemos padėjo parašą? „Paprasčiausiai būčiau biurokratu, jeigu nebūčiau jos suderinęs“, – teisinosi miesto šeimininkas.
Reikia tikėtis, kad kol valdininkai vienas nuo kito mėto atsakomybę už estetinį Žemaitijos sostinės veidą – jo nespės sugadinti augančios metalinės tvoros ar panašios konstrukcijos. Kartais kirpėją pakeisti yra gerai, tačiau visada išlieka rizika, kad jis nukirps taip, jog bus gėda pasirodyti.