
Yra daug prekių saugojimo klasifikavimo metodų. Taigi, jūs galite rinktis sandėlį pagal jo funkcionalumą, plotą, dizainą, naudojamą sandėlio technologiją ar sandėlio automatizavimo laipsnį. Sandėlio statybos kaina gali priklausyti nuo daugelio aspektų, tokių kaip statinio dydis, kokybė, iš ko pastatytas ir pan. Šio straipsnio tikslas – apžvelgti galimus sandėlių tipus.
Klasifikuojant sandėlius pagal jų funkcionalumą, galima išskirti šiuos jų tipus:
Tarpinė saugykla arba dar žinoma kaip buferinė saugykla
Pagrindinė tarpinės arba buferinės saugyklos funkcija yra laikinas tarpinis prekių saugojimas. Tokiu būdu prekės yra apsaugotos tol, kol jų prireiks kitam proceso etapui, pavyzdžiui, tolesniam apdorojimui ar pristatymui.
Tačiau tokiame sandėlyje joks prekių apdorojimas nevyksta per šį saugojimo laikotarpį. Čia svarbu tai, kad tokiame sandėlyje turi būti pakankamai pajėgumų, jog prekės būtų prieinamos kitam proceso etapui per trumpiausią įmanomą laiką.
Viena iš svarbiausių šio tipo sandėliavimo savybių – didelė prekių apyvarta. Todėl ypač dažnai jį naudoja įmonės, parduodančios įvairius produktus (pvz., elektroninės prekybos logistikoje).
Paskirstymo sandėlis
Paskirstymo centrai yra strategiškai išdėstyti taip, kad būtų kuo arčiau potencialaus kliento. Paskirstymo sandėlis užtikrina, kad reikiamos prekės būtų greitai ir patogiai pasiekiamos bet kuriame šalies rajone.
Taigi pagrindinė tokio tipo saugyklų funkcija – iki minimumo sutrumpinti pristatymo laiką, išvengti galimų pristatymo gedimų ir galiausiai pasiūlyti aukštą pristatymo paslaugą savo klientams.
Paprastai paskirstymo sandėlyje saugomi tik perkamiausi įmonės produktai tiksliniame šalies rajone. Pasitelkus tokį sandėliavimo metodą, prekių pristatymo laikas yra sumažinamas iki minimumo.
Perkrovimo sandėlis
Perkrovimo sandėliai naudojami trumpalaikiam prekių saugojimui, pavyzdžiui, pervežant jas iš vienos vietos į kitą. Čia siekiama, kad saugojimo laikas būtų kuo trumpesnis ir taip būtų pasiekta kuo didesnė prekių apyvarta.
Pavyzdžiui, prekybos centrų tinkluose įprasta praktika, kai įvairūs įmonės tiekėjai prekes tiekia iš vienos prekių kategorijos. Tačiau atskiros parduotuvės reikalauja tam tikro prekių kiekio iš viso prekių asortimento.
Dėl šios priežasties įmonei ekonomiškiau naudoti perkrovimo sandėlį, kuris iš pradžių priima visus pristatymus. Ten surenkami reikiami skirtingų prekių kiekiai kiekvienam atskiram padaliniui ir perduodami atitinkamam vairuotojui.
Svarbiausias perkrovimo sandėlio bruožas, lyginant su kitomis sandėliavimo rūšimis, yra tai, kad prekės nėra sandėliuojamos ilgą laiką, o vyksta nuolatinis prekių srautas. Turi būti garantuotas efektyvus prekių atsiėmimas.
Gamybos sandėlis
Gamybos sandėlio funkcija – sandėliuoti gamybai reikalingas prekes, t. y., gamybos komponentus ir žaliavas. Prireikus jie turi būti lengvai pasiekiami ir saugiai nugabenti į gamybos vietą. Tokio sandėlio naudojimas skirtas nenutrūkstamai gamybai užtikrinti.
Todėl gamybos sandėliai yra šalia gamyklų. Jie dažnai netgi yra prijungiami prie gamyklos, kad padėklų konvejerių sistemos galėtų automatiškai transportuoti prekes į gamybos linijas.
Surinkimo sandėlis
Kitas sandėliavimo būdas yra surinkimo sandėlis. Tokio sandėlio pagalba užsakymų surinkimas turėtų būti kuo efektyvesnis. Prekės saugomos taip, kad jas bet kada galėtų lengvai pasiekti surinkėjai.
Todėl tokio tipo sandėliuose idealiai tinka sandėliavimo sprendimai su tiesiogine prieiga prie prekių, pvz., stelažai.. Šių saugojimo sprendimų pranašumas yra tas, kad rinkėjai visada turi prieigą prie visų saugomų produktų.
Priminimas
Nepriklausomai nuo to, kokius sandėlius jūsų įmonė valdo, šie turėtų būti pagaminti kokybiškai, kad oro sąlygos nepaveiktų neigiamai juose esančių prekių. Tam tikslui rekomenduojame rinktis metalines statinių konstrukcijas, plieninius stogus ir kitus ilgaamžius statybų elementus. Daugiau apie tai galite skaityti čia: https://www.borga.lt/statybiniai-komponentai/stogo-danga/.