„Telšių ŽINIŲ“ redakciją pasiekė informacija, jog Telšių rajone vyriškis tvirkino savo nepilnametę biologinę dukrą. Policija įvykį patvirtino.
Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėjas Artūras Šliavas „Telšių ŽINIOMS“ teigė, kad dėl minėto įvykio kovo 1 dieną buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 149 straipsnį (Išžaginimas). „Daugiau informacijos teikti negaliu, prašau kreiptis į Šiaulių apygardos prokuratūrą“, – kalbėjo A. Šliavas.
Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Gabrielė Petkuvienė patvirtino, jog Šiaulių apygardos prokuratūra vadovauja minimam ikiteisminiam tyrimui.
„Šiuo metu atliekami intensyvūs ikiteisminio tyrimo veiksmai. Tokio pobūdžio baudžiamosiose bylose ikiteisminio tyrimo duomenys neteiktini siekiant apsaugoti nukentėjusiųjų teises ir interesus“, – teigė G. Petkuvienė.
Anot Telšių apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vyresniosios patarėjos Živilės Kontenienės, šiuo metu vaikas yra saugus, juo rūpinasi mama.
„Informaciją apie galimą seksualinį smurtą prieš vaiką gavome iš policijos. Nedelsiant reagavome, įvertinome vaiko situaciją šeimoje ir pasirūpinome psichologo ir kita reikalinga pagalba. Neretai nuo seksualinio smurto nukentėjusiems vaikams gali būti sunku įvertinti, kas įvyko, suvokti savo emocijas ir nuspręsti, kaip reikėtų elgtis toliau, todėl jiems reikalingas ne tik artimųjų dėmesys, supratimas bei palaikymas, bet ir itin profesionali ir laiku suteikta specialistų pagalba. Tokia pagalba prieinama Lietuvoje veikiančiame specializuotame vaikų, nukentėjusių nuo seksualinės prievartos, pagalbos centre „Užuovėja“, kuriame sutelktos visos paslaugos, reikalingos tiriant seksualinio smurto prieš vaikus atvejus, bei teikiama nemokama kompleksinė pagalba tiek vaikams, nukentėjusiems nuo seksualinės prievartos, tiek kartu emociškai išgyvenantiems jų šeimos nariams. Psichologo pagalba vaikui gali būti suteikta ir ugdymo įstaigoje, pagalbos šeimai centre ir kt., ją teikia ir nevyriausybinės organizacijos. Atminkime, jog kiekvienas galime padėti sustabdyti smurtą prieš vaikus. Pastebėjus pernelyg seksualizuotą vaiko elgesį, staigų susidomėjimą seksualinėmis temomis, polinkį žaisti seksualinius žaidimus, uždarumą ar nenorą bendrauti, fizinės ir emocinės sveikatos pablogėjimą, savęs žalojimą galima įtarti, kad prieš vaiką yra ar buvo smurtaujama, todėl prašome nelikti abejingiems ir visada apie tai pranešti. Statistika rodo, kad daugiau nei 70 proc. atvejų vaikai seksualinį smurtą patiria artimoje aplinkoje, o skriaudėjas yra asmuo, kurį vaikas pažįsta ir kuriuo pasitiki: giminaitis, bendraamžis, šeimos draugas ar kitas asmuo. Tad vaikui prisipažinti apie tokias patirtis tampa tik dar sunkiau. Praėjusiais metais užfiksuoti 384 galimo seksualinio smurto prieš vaikus atvejai, 2022 m. – 300, 2021 m. – 239. Tačiau realus nukentėjusiųjų skaičius gali būti ir gerokai didesnis. O tai reiškia, kad dalis nukentėjusių vaikų taip ir nesulaukia pagalbos. 2021–2023 m. laikotarpiu mergaičių, nukentėjusių nuo seksualinio smurto, atvejų skaičius buvo didesnis nei berniukų (2021 m. – 157 atvejais daugiau, 2022 m. – 212 atvejų daugiau, 2023 m. – 266 atvejais daugiau). Remiantis psichologų įžvalgomis, berniukai labiau drovisi prisipažinti ir dažniau linkę apie tai nutylėti, todėl prieš berniukus fiksuojama mažiau seksualinio smurto atvejų. Dažniausiai nuo seksualinio smurto nukenčia 10–14 metų amžiaus vaikai. Šioje amžiaus grupėje per praėjusius metus fiksuoti 175 galimo seksualinio smurto atvejai, t. y. beveik pusė visų atvejų“, – kalbėjo Ž. Kontenienė.
„Telšių ŽINIŲ“ inf.