Vyresnio amžiaus žmonės paprastai turi nemažai laisvo laiko. Dažniausiai būtent televizoriui jie skiria didžiąją savo laisvalaikio dalį, jis tampa neatsiejama gyvenimo dalimi, svarbiausiu informacijos šaltiniu, nuotaikos skaidrintoju ar netgi patarėju.
Jeigu nusprendžiame savo artimiems žmonėms padovanoti naują „būtinąjį gyvenimo palydovą“ ir taip juo pradžiuginti, pirmiausia įvertinkime vyresnio amžiaus žmonių poreikius ir išrinkime tinkamiausią modelį.
Štai keletas patarimų, kurie galėtų padėti renkantis naują televizorių pagyvenusiam žmogui.
Rinkitės didelį ekraną
Ne paslaptis, kad daugelio žmonių regėjimas prastėja bėgant metams, taigi, ekrano dydis yra labai svarbus kriterijus renkantis televizorių. Rekomenduotume 40-65 colių įstrižainę, tačiau pirmiausia reikėtų įvertinti, kokio dydžio patalpoje bus žiūrimas televizorius bei koks bus atstumas tarp jo ir žiūrovo.
Renkantis mažesnės įstrižainės ekraną, gali būti sunkiau įžiūrėti vaizdą, ypač jei žiūrima be akinių. Taigi, mažo televizoriaus nepatartume pirkti, nebent jūsų artimieji mėgsta jį žiūrėti iš labai arti ar kambarys yra labai mažas. Tokiu atveju galima rinktis ir nedidelį ekraną.
Atkreipkite dėmesį į garso kokybę
Klausos sutrikimai taip pat yra dažnas atvejis vyresniame amžiuje, todėl gera garso kokybė yra labai svarbi.
Jei integruotos kolonėlės visgi neužtikrintų reikiamo garso lygio, reikėtų pagalvoti apie išorines garso sistemas ar ausines, kurias būtų galima prijungti prie pasirinkto televizoriaus.
Įvertinkite televizoriaus meniu
Pasidomėkite, koks meniu yra jūsų pasirinktame televizoriuje. Vyresnio amžiaus žmogui reikėtų kuo paprastesnio ir kuo aiškesnio meniu, kuriame būtų lengva naršyti. Atkreipkite dėmesį, kaip išdėstytos pagrindinės funkcijos (jos turėtų būti priekyje), ar lengvai įskaitomi ir suprantami meniu punktai.
Pultelis turi būti paprastas
Pultelis – pagrindinis televizoriaus valdymo instrumentas. Dažnai į komplektaciją įeinantys standartiniai pulteliai su daugybe mažų mygtukų yra labai nepatogūs pagyvenusiam žmogui.
Naudotis tokiais pulteliais yra gana sunku, reikia įsiminti kiekvieno mygtuko funkciją – vargu ar jūsų artimiesiems tai patiks. Siūlytume pasidomėti specialiai vyresnio amžiaus žmonėms sukurtais pulteliais. Nedideliu mygtukų kiekiu galima lengvai atlikti pagrindines televizoriaus valdymo funkcijas: reguliuoti garso, perjungti kanalus, įjungti/ išjungti televizorių ar iškviesti meniu.
BIGBOX.LT parengė televizorių gidą, skirtą vyresnio amžiaus žmonėms – TV gidas senrojams, kuriame rasite ir daugiau patarimų, ten taip pat rasite konkrečius televizorių modelius, kuriuos galėsite pasirinkti pagal patalpos dydį, jos apšvietimą ir skiriamą biudžetą.
O visą platų televizorių asortimentą galite rasti BIGBOX.LT skyriuje televizoriai – ten verta apsilankyti, kadangi siūlomas didelis įvairių gamintojų pasirinkimas, o kainos palaikomos vienos mažiausių rinkoje.