Pastatas prikeliamas naujam gyvenimui: kas įsikurs buvusiame kalėjime?

Parašė:  2021-06-15

Birželio pradžioje vyko nuotolinis buvusio Telšių apskrities kalėjimo pastato rekonstravimo projekto pristatymas. Pertvarkant pastatą bus įrengtos administracinės ir viešbučio paskirties patalpos.
Pastato rekonstrukciją užsakė Alvydas Jasevičius, darbus atlieka UAB „Telšių meistras“, rekonstravimo projektą parengė UAB „Klaipėdos projektas“.
Projektu keičiama pastato paskirtis iš mokslo į administracinę, pastogėje įrengiamos viešbučių paskirties-trumpalaikio apgyvendinimo patalpos.
Patalpos perplanuojamos išsaugant koridorinę sistemą. Ardomos esamos ir montuojamos naujos pertvaros. Remiantis gaisrinės saugos pagrindiniais reikalavimais projektuojama nauja laiptinė su išėjimu į kiemo pusę.
Administracinės patalpos išdėstomos pirmame ir antrame aukštuose. Pirmame aukšte – du išėjimai: vienas į Respublikos gatvę, antras į kiemą. Administracinių patalpų plotas – 364,98 kv. m.
Pastogėje projektuojami penki trumpalaikio apgyvendinimo kambariai (svečių namų). Iš viso – 12 lovų. Viešbučio paslaugų patalpų plotas – 140,87 kv. m.


Rūsyje numatoma įrengti dujinio šildymo katilinę, pagalbines patalpas, darbuotojų poilsio zonas. Esamas atskiras išėjimas iš rūsio į kiemo pusę. Taip pat planuojama atkurti dar vieną išėjimą iš rūsio patalpos į Respublikos gatvę. Rūsio plotas – 108,60 kv. m.
Pastato istorija
Manoma, kad po 1908 m. gaisro minėtą pastatą pastatė privatus asmuo – turtingas žydas Neimanas. Jis sutarė su okupacine carine valdžia, kad pastatą pastatys per gaisrą sudegusio apskrities policijos valdybos pastato paskirčiai pagal valdžios nurodytas sąlygas ir jį valdžiai nuomos. Vėliau pastatas pritaikytas Telšių apskrities kalėjimui. Kaip kalėjimas jis naudotas nepriklausomos Lietuvos laikais, praktiškai iki XX a. penkto dešimtmečio, sovietų okupacijos pradžioje. Vėliau pastate įsikūrė Telšių muzikos mokykla, kuri veikė iki 1994 m.
„Telšių ŽINIŲ“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. Hhh parašė:

    Ar ne tvarkybos projektas čia? Ar ne senamiesčio zonoj?

  2. Hmm parašė:

    „Pastato rekonstrukciją užsakė Alvydas Jasevičius“????O prie ko čia jis?

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Jūsų nuomonė apie Galimybių pasą.

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt