Telšių rajono savivaldybės kultūros centro pagyvenusių žmonių šokių kolektyvas „Džiugas“ per penkis gyvavimo dešimtmečius sukaupė nemažą patirtį, yra įvertintas aukščiausia kategorija, pelnė ne vieną apdovanojimą įvairiuose konkursuose. Jį įkūrė Zenonas Burba. Šiandien „Džiugo“ kolektyvą buria ir šokėjus ruošia choreografas Stanislovas Kulikauskas.
Nuolatinis respublikinių dainų švenčių dalyvis, Telšių kultūros centro pagyvenusių žmonių šokių kolektyvas „Džiugas“ pamažu artėja prie savo gyvavimo 55-mečio.
Kolektyvo vadovas S. Kulikauskas džiaugiasi, kad sunkus ir uolus darbas, jo pastangos ir šokėjų iniciatyva būna visada įvertintos, dažnai telšiškiai būna aukštai įvertinami, sulaukia pagyrų ir gausių plojimų.
S. Kulikauskas pagyvenusių žmonių šokių kolektyvui vadovauti pradėjo 1967 metais.
„Tuomet „Skaičiukų“ gamykloje turėjau šokių ansamblį, bet, susiklosčius nenumatytiems įvykiams, jis iširo. Buvau pakviestas vadovauti „Džiugo“ kolektyvui“, – pasakojo vadovas. Kolektyvas neturėjo net pavadinimo, jam „Džiugo“ vardą 1982 m. sumanė pats Stanislovas.
Problemos
Kaip ir daugelis rajone veikiančių kolektyvų, taip ir šokių kolektyvas „Džiugas“ susiduria su įvairiomis problemomis.
Didžiausia jų, anot vadovo, – tai patalpos: „Kol Telšių kultūros centras renovuojamas, esame tarsi pamestinukai. Dažniausiai repetuojame „Džiugo“ vidurinėje mokykloje, tačiau čia taip pat turime derintis prie bendruomenės, kuri salėje rengia įvairius susirinkimus, dėl kurių mūsų darbas kartais nutrūksta. Džiaugiamės, kad mums tada mielai gelbsti ir priglaudžia kredito unija „Germanto lobis“ – leidžia šokti jų patalpose esančioje salėje“, – pasakojo vadovas.
S. Kulikauskas netiki, kad 2012 metais jie galės rinktis į naujai renovuotas patalpas. Jo nuomone, tai geriausiu atveju galėtų įvykti 2016-aisiais.
Kolektyvas neturi ir naujų tautinių rūbų. Tačiau vadovas džiaugiasi, kad šokėjai savo rūbus labai saugo, prižiūri, kiekvienas laiko namuose, todėl jie kol kas atrodo gana neblogai.
S. Kulikauskas apgailestavo dėl lėšų stygiaus: „Nors sulaukiame tikrai daug pakvietimų į įvairias šventes ar konkursus, dalyvaujame ne visur. Esame labai visų kviečiami ir visur laukiami, tačiau dėl lėšų stygiaus tenka rinktis.“
Aštuonios poros
Šiuo metu „Džiugo“ kolektyve šoka aštuonios poros. Naujų narių, anot vadovo, kol kas nereikia. Kolektyvo šokėjai puikiai susigyvenę, vienas kitą pažįsta. Visi noriai lanko repeticijas, stengiasi.
Repertuaras
Kolektyvo „Džiugas“ repertuare – etnografiniai šokiai, pritaikyti scenai.
Prieš trejus metus kolektyvui „Džiugas“ buvo panaikintas labai svarbus akompaniatorės etatas. „Šokiams muziką visada reikia derinti su Vilniaus mokslinio metodinio centro Choreografijos skyriumi. Tik taip galima gauti autentišką įrašą, pagal kurį mokomės šokti. Netekus akompaniatorės, naudojamės magnetofonu“, – apgailestavo vadovas.
S. Kulikauskas labai džiaugiasi, kad Lietuvoje tarp pagyvenusių žmonių šokių kolektyvų jie užima II vietą (I vietą yra pelnę kėdainiškiai).
Choreografas pasakojo, kad dar jaunystėje jis labai mėgo šokti, tad galbūt dėl to savo gyvenimą susiejo su šokiu. Galbūt menininko gyslelę Stanislovas paveldėjo iš tėvo, kuris buvo muzikantu.
Kolektyvo nariai
Alfredas Zaveckas: Telšių kultūros centro pagyvenusių žmonių šokių kolektyve „Džiugas“ šoka jau visą dešimtmetį. Jis vadovui S. Kulikauskui linki niekada nepasenti ir organizuoti kuo daugiau išvykų ne tik po Lietuvą, bet ir po užsienį.
Virginija Jarašiūnienė: puikiai pamena kaip įsijungė į kolektyvo gretas. Prieš gerą dešimtmetį moteris spaudoje rado kvietimą jungtis prie vieno Žemaitijos choro, taip ir padarė. Tačiau ji, atėjusi į atranką, sutiko S. Kulikauską ir jo paraginta įsiliejo į „Džiugo“ gretas. Ir dėl to niekada nesigailėjo.
Zenonas Burba??? Neleiskit savo vaikų arti šito tipo, berniukų ypatingai.