Rugsėjo 16 d. Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių bendrijos Telšių filialas visus neabejingus krašto istorijai ir šalies didvyrių likimams žmones sukvietė į paminklo šventinimo ceremoniją Nevarėnų miestelyje. Sulaukta svečių ne vien iš Žemaitijos sostinės, bet ir iš kitų rajonų, miestų bei miestelių (Plungės, Klaipėdos, Mažeikių ir kt.).
Sekmadienį paminklo, skirto 1951 m. gegužės 9 d. Mažeikių r. Balėnų miške sovietinių okupantų nužudytiems devyniems Žemaičių apygardos, Nevarėnų ir Sedos būrių partizanams atminti, šventinimo ceremonijoje dalyvavo itin gausus būrys šalies praeities įvykiams neabejingų žmonių.
Vidudienį Nevarėnų Nukryžiuotojo Jėzaus bažnyčioje už Tėvynės laisvę gynusius ir gyvybes paaukojusius partizanus buvo laikomos šv. Mišios.
Po jų renginio dalyviai būriavosi Nevarėnų bažnyčios šventoriuje ir su nekantrumu laukė skulptoriaus Jono Jagėlos pastatyto paminklo, skirto perlaidotiems Žemaičių apygardos partizanams atminti, atidengimo.
Minėjimas prasidėjo Nevarėnų Nukryžiuotojo Jėzaus bažnyčios klebonui Aloyzui Žygaičiui pašventinus paminklinį kryžių. Renginį vedė Nevarėnų kultūros centro direktorius Albinas Šmukšta. Sugiedotas šalies himnas šventės dalyvių širdyse įžiebė patriotizmo kibirkštėlę.
Sveikinimų puokštę padovanojo, prisiminimais apie sovietų okupantų nužudytus partizanus dalijosi, su jų gyvenimo faktais supažindino ir už tėvynę kovojusių brolių bei sesių nepamiršti prisiekė Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių bendrijos Telšių filialo valdybos pirmininkė Adolfina Striaukienė, Mažeikių politinių kalinių bendrijos pirmininkas Albertas Ruginis bei Žemaičių apygardos partizanų vadas Steponas Grybauskas.
Žvarboką sekmadienį susirinkusiuosius sušildė Telšių kultūros centro tremtinių ir politinių kalinių choro „Tremties aidai“ (vad. M. Ulkštinaitė) atliekami kūriniai. O paminklinis kryžius su išraižytais Žemaičių apygardos Nevarėnų būrio partizanų: V. Laurinavičiaus (gim. 1929 m.), S. Lukšo (gim. 1923 m.), T. Norkaus (gim. 1925 m.), M. Norkutės (gim. 1923 m.), V. Norkutės (gim. 1927 m.) ir K. Paulausko (gim. 1925 m.) bei Sedos būrio partizanų: V. Razono (gim. 1921 m.), A. Bernoto (gim. 1922 m.) ir S. Kozickaitės (gim. 1928 m.) vardais buvo papuoštas gėlių puokščių ir degančių žvakučių kompozicija.
Paminklo šventinimo renginyje dalyvavo ir Šaulių sąjungos atstovai: Telšių apskrities Žemaitijos šaulių 8-osios rinktinės vadas Vaclovas Ringys ir Telšių 5-osios šaulių kuopos vadas Arūnas Juška. Tądien 12 jaunųjų šaulių prisiekė tarnauti Tėvynei, būti pavyzdžiu kitiems, saugoti šalies Nepriklausomybę, laikytis LR Konstitucijos, Šaulių sąjungos statuto ir etikos kodekso bei sąžiningai vykdyti šaulių pareigas.
Minėjimą vainikavo jaunųjų šaulių į padangę paleistos trys salvės ir visų sugiedota „Tėvyne brangi“.
Prie bendro vaišių stalo Nevarėnų miestelio centre visus šventės dalyvius sukvietė ir grikių koše vaišino šauliai.