Vasario pradžioje prie vieno Šiaulių vaikų darželio prasidėjo keisti dalykai. Kai vieną rytą tėtis, atvežęs į ugdymo įstaigą savo atžalą, paspaudė centrinio automobilio užrakto pultelį ir automobilis neužsirakino net po keleto bandymų, pamanė, kad problema kilo dėl gedimo jo transporto priemonėje. Palikęs ją neužrakintą, vyras nuskubėjo vaiką perduoti auklėtojų globai.
Kitą rytą situacija pasikartojo. Tik ne jam, o kito vaiko mamytei. Kai pastangos užrakinti automobilį buvo nesėkmingos, moteris skubomis dukrytę palydėjo į darželį, transporto priemonėje palikusi savo rankinę – kas čia per kelias minutes gali nutikti. Deja, nutiko. Grįžusi šiaulietė pasigedo rankinėje buvusių per pora šimtų eurų. Vakare socialiniame tinkle pasidalijusi savo istorija, ji sužinojo, kad, sustojus prie vaikų darželio, automobilio užraktas buvo „sugedęs“ ne jai vienai.
Kai dar kitos dienos rytą situacija vėl pradėjo kartotis, vienas vaiką į darželį atvežusių tėvų pastebėjo, kad gatvėje, šalia automobilių, vaikšto ir stoviniuoja vyras, kuris turi kažką kišenėje ir tą kažką spaudo. Šiauliečiui kilo įtarimas, kad nepažįstamasis turi įrangą, su kuria blokuoja svetimo automobilio centrinio užrakto signalą, dėl to tampa nebeįmanoma jo užrakinti ir atsiranda puikios sąlygos vagystei. Vyras savo įtarimais pasidalijo, paskambinęs Skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112. Operatyviai atvykę Šiaulių policijos pareigūnai nepažįstamąjį sulaikė, o iš po vieno automobilio ištraukė automobilio užrakinimą blokuojantį įrenginį.
Įtariama, kad buvo naudojamasi rytine skuba, kai tėveliai skuba į darbą ir neturi laiko įdėmiau pažvelgti į situaciją. Taigi, jei nepavyksta užrakinti automobilio durelių, nenumokite ranka ir nepalikite jo neužrakinto. O jei vis dėlto esate priversti tai padaryti, tai nors nepalikite automobilyje vertingų daiktų.
Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio atstovės spaudai Gailutės SMAGRIŪNIENĖS inf.