Vieni populiariausių stilių interjere yra modernas, klasika, šiuolaikinis bei skandinaviškas. Dažnam kyla klausimas, kuo jie skiriasi ir kaip įsirengti kambarį pagal kurį nors iš jų? Čia – visa tam reikalinga informacija.
Klasikinio interjero bruožai
Elegancija ir rafinuotumas, grožis ir prabanga, racionalumas ir praktiškumas – tai yra klasikinio interjero bruožai. Nesvarbu, kiek metų praėjo, kokias naujas stilistines tendencijas mums siūlo šiuolaikinė kultūra, klasika visada gyvuoja – ji tik transformuojasi, prisitaikydama prie naujo gyvenimo tempo. Kaip rodo pats pavadinimas, klasikiniam interjero dizainui didelę įtaką padarė klasicizmas ir Vakarų klasikinė tradicija.
Svarbiausi šio interjero bruožai yra laurų vainikai, marmuras, kolonos, draperijos, architektūriniai akcentai ir freskos. Klasikinio interjero raktas – simetrija ir tvarka. Baldų išdėstymas paprastai būna orientuotas į pagrindinį centrinį tašką, pavyzdžiui, židinį. Stengiamasi sukurti veidrodinius atspindžius, tarkim, vienodas sofas, stovinčias viena priešais kitą, o tarp jų – kavos staliuką. Klasika apima kokybiškus baldus su inkrustacijos, raižybos ar kitomis puošniomis detalėmis. Labai mėgstama yra gamtos spalvų paletė: švelnių tonų geltona, mėlyna, žalia ir ruda. Ryški balta spalva naudojama apvadams ir detalėms.
Kaip įsirengti vonią pagal klasiką?
Jei norite, kad jūsų vonios kambarys niekada neišeitų iš mados, rinkitės klasiką. Klasikinis stilius vonios kambaryje – tai visada elegantiška danga su funkcionaliu turiniu, ramios neutralios spalvos, malonios tekstūros, tradicinis, ergonomiškas santechnikos gaminių, baldų ir aksesuarų išdėstymas.
Favoritė yra balta spalva ir visi jos atspalviai. Šviesi gama atpalaiduoja, yra pritaikyta poilsiui ir buvimui vienam su savimi. Šviesūs paviršiai taip pat praplečia erdvę ir dera su kontrastingais tamsiais interjero objektais. Klasikinis dekoratyvinis elementas yra šviesios mozaikinės plytelės. Kontrastingai šviesiame kambaryje atrodo medinės grindys. Itin įspūdingai jos atrodys, jei patalpos centre bus pastatyta balta vonia.
Jei kambaryje yra vietos, galima sukurti karališką pojūtį, pastatant drožinėtų medinių baldų. Galima netgi pastatyti vonią ant dailių raižytų medinių kojelių. Tuo tarpu žalvario ar bronzos kojelės puikiai dera prie švelnių, pastelinių spalvų ir kartu įneša šiek tiek bohemos. Pačią vonią geriausia rinktis klasikinės formos.
Klasikiniam stiliui būdingas gražių šviestuvų naudojimas. Tad vertėtų pažaisti su apšvietimu ir vonios kambaryje: įmontuoti lubų šviestuvus dušo kabinoje, pastatyti stalinę lempą ant tualetinio staliuko ar įtaisyti sieninį šviestuvą prie kriauklės.
Viskas apie moderną
Modernas – tai XX a. pradžioje susiformavęs interjero dizaino stilius. Jam būdinga monochrominė spalvų paletė, švarios linijos, minimalizmas, natūralios medžiagos ir natūrali šviesa. Šio stiliaus šaknys – modernizmas, judėjimas, kuriam būdingas abstraktaus mąstymo, funkcionalumo ir griežtų, paprastų formų akcentavimas.
Moderniose erdvėse nėra netvarkos ir nereikalingų daiktų. Pirmenybė teikiama funkcionalumui, o ne madai. Rinkitės baltus, pilkus, smėlio, juodos ir pastelinius tonus. Modernią išvaizdą namams suteikia ilgi, žemi, iš natūralių medžiagų pagaminti baldai. Medžiaginiai ir odiniai apmušalai, medžio faneros, stiklas, plienas, betonas ir chromas taip pat yra populiari modernių baldų apdaila.
Modernus vonios kambarys
Modernus dizainas vonios kambaryje šiais laikais yra itin populiarus dėl patogumo ir funkcionalumo. Pirmas dalykas, kurį pastebėsite daugumoje modernių dizainų, yra vienodumas: stilių, tekstūrų ir spalvų. Vienodas, tikslingas raštas ir spalvų paletė akimirksniu sukuria švarias linijas, simetriją ir vizualinę pusiausvyrą. Taigi, stenkitės laikytis vienos spalvų grupės visoje erdvėje. Jei vienos spalvos idėja atrodo pernelyg monotoniška, į tuos pačius atspalvius įmaišykite įvairių tekstūrų ar raštų.
Norint sukurti modernaus stiliaus vonios kambario interjerą, reikia pradėti nuo šiuolaikinių elementų ir detalių. Tai galima padaryti pakeičiant kai kuriuos įrenginius: maišytuvus, čiaupus ar šviesos laikiklius. Tikslas – atsisakyti visko, kas atrodo sena ir susidėvėję. Jei turite pakankamą biudžetą, įsigykite naujausią dušo įrangą, išmaniuosius priedus, belaidžius prietaisus ar šildomas grindis – taip labai padidinsite savo gyvenimo komfortą. Rytai taps efektyvesni ir produktyvesni, o vakarais galėsite atsipalaiduoti. Kokybiškus moderniam interjerui tinkančius įrenginius ir baldus siūlo šis prekinis ženklas.
Kas yra šiuolaikinis stilius?
Gali kilti klausimas, kuo šiuolaikinis stilius skiriasi nuo moderno? Modernus dizainas reiškia konkretaus istorinio momento estetinį stilių, o šiuolaikinis yra bendras terminas, skirtas apibūdinti šiuolaikinio interjero dizaino tendencijas. Šiandieninis šiuolaikinis stilius tinka tiek biurams, tiek loftams, tiek tradiciniams namams. Iš esmės šiuolaikinį interjerą apibūdina paprastumas, subtilus rafinuotumas, švarios linijos ir apgalvotas tekstūros naudojimas. Labiau akcentuojama pati erdvė, o ne daiktai.
Pagrindinės šiuolaikinio interjero spalvos yra šaltos: juoda, balta ir neutralios. Juoda spalva dažnai naudojama kambariui įžeminti ir apibrėžti. Paletė dažnai pagyvinama ryškiomis spalvomis, kurios kontrastuoja su neutraliomis.
Baldai turėtų būti drąsūs, bet kartu paprasti, be išlenkimų ir dekoracijų. Svarbiausia – lygios geometrinės formos. Tekstūrai suteikti naudojami medvilnės, šilko, lino, vilnos, džiuto pluoštai. Grindys turėtų būti plikos ir lygios – medinės, vinilinės arba išklotos plytelėmis. Patariama rinktis komercinės paskirties kiliminę dangą.
Šiuolaikiniuose kambariuose augalai ir gėlės turėtų būti dideli bei įspūdingi, laikomi paprastose vazose. Svarbu, kad ir indai būtų šiuolaikiški: įvairių geometrinių formų, drąsių raštų ar spalvų.
Šiuolaikiškumas vonios kambaryje
Šiuolaikiniuose vonios kambariuose dažniausiai naudojamos laminato, metalo, plastiko ir sintetikos medžiagos. Stalviršiams labiausiai tinka šviesesnė mediena, laminatas ir tamsesnis granitas. Rekomenduojama stiklo arba akmens apdaila.
Balta, juoda ir pilka turėtų būti pagrindinės spalvos, tačiau kaip akcentinius atspalvius galima naudoti ir kitas. Itin svarbu yra švarios baldų linijos bei aštrūs kampai. Erdvė turėtų išlikti kuo atviresnė – kuo labiau sumažinkite baldų ir aksesuarų kiekį. Erdvumo įspūdį gali sukurti dideli veidrodžiai, stikliniai dušai ir sienose įmontuoti įrenginiai.
Švarus skandinaviškas dizainas
Skandinaviškas stilius toks populiarus, nes atspindi mūsų polinkį į tvarką ir norą gyventi jaukioje aplinkoje. Tai minimalistinis stilius, kuriam būdingas tekstūrų ir švelnių atspalvių derinys. Jis pabrėžia tikslias linijas ir funkcionalius, modernius baldus.
Šis dizainas garsėja minimalistinėmis, prislopintų spalvų paletėmis. Mėgstami šilti medžio tonai ir sepijos atspalviai sukuria šviesos ir saulės įspūdį. Skandinaviškame dizaine dažnai žaidžiama natūralia šviesa. Skandinaviško interjero skiriamasis bruožas – dideli kontrastai. Visiškai baltame kambaryje gali dramatiškai kontrastuoti juodi baldai, o modernūs baldai – su puošniomis architektūrinėmis detalėmis.
Skandinavų namuose židiniai įrengiami kambario kampe, o ne centre. Taigi ir sėdimųjų vietų išdėstymas projektuojamas atitinkamai. Mažesnės kėdės statomos arčiau židinio, o sofos paprastai būna kambario viduryje.
Skandinavai yra patalynės sluoksniavimo ekspertai. Dažnai tai būna lino paklodžių, vilnonių antklodžių ir nedidelių pagalvėlių mišinys. Jų miegamuosiuose paplitę lubų šviestuvai ir naktinės lempos.
Kaip atrodo skandinaviškas vonios kambarys?
Skandinaviškas stilius pasižymi mažų erdvių panaudojimu mažoms detalėms. Jei vonios kambarys nedidelis, renkamasi atitinkamai mažytė kriauklė, spintelės ir kompaktiškas tualetas. Skandinaviško stiliaus įkvėptuose kambariuose spalvingos raštuotos plytelės derinamos su baltomis sienomis. Tapetai taip pat užima svarbų vaidmenį. Dažnai galima pamatyti akcentinę medinę sieną, kuriai pagaminti galima panaudoti dirbtines medines lentas. Tokio stiliaus kambaryje privalo būti ir natūralių akcentų, pavyzdžiui, augalai ar austų rankšluosčių krepšys.
Kiekvienas iš išvardintų stilių gali tapti nuostabiu sprendimu interjerui. Svarbiausia atsižvelgti į savo asmeninius norus – ar labiau traukia moderno simetrija, ar skandinaviškas jaukumas? Bet kuris interjero dizainas puikiai tiks tiek vonios, tiek kitiems kambariams.
man tai patinka, kai sugeba žmonės suderinti kelis stilius ir gaunasi autentiškas interjeras pvz keletas kitos spalvos fotelių gali labai pagyvinti bendrą kambario emociją https://juodasisalksnis.lt/kategorija/minksti-baldai/fotelis/