Iš Janapolės kilusi ir 2006 m. Telšių Žemaitės gimnaziją baigusi Neringa Šileikaitė savo ateities planų įgyvendinti išvyko į sostinę. Mokslo metais itin mėgusi politikos mokslus, juos išsamiau gvildenti sugalvojo Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute. Studijų metais įgytas žinios paskatino telšiškę naujos patirties ieškoti tarptautinėje aplinkoje – Briuselyje įsikūrusiame Europos Parlamente, viename iš septynių pagrindinių Europos Sąjungos (ES) institucijų, kurios pagrindinis tikslas – atstovauti Europos Sąjungos piliečių interesams.
Pasirinkta studijų sritis Vilniaus universitete nebuvo jokia staigmena nei Neringos artimiesiems, nei jai pačiai. Dar besimokydama gimnazijoje, mergina dalyvavo mokyklos mokinių savivaldoje, prisidėjo kuriant Telšių rajono mokinių parlamentą, aktyviai organizavo palaikymo akcijas Lietuvai stojant į Europos Sąjungą. Studijų metais, siekdama įgyti tarptautinės ir kultūrinės patirties bei pagilinti užsienio kalbų žinias, Neringa pagal mainų programą išvyko studijuoti į Austrijos sostinę Vieną. Čia taip pat domėjosi ES klausimais. Laisvalaikį papildė naryste Socialdemokratinio jaunimo sąjungoje. Mergina atliko praktiką europarlamentaro Justo Paleckio biure. Kiek vėliau stažavosi Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijoje. ES klausimai visada buvo Neringą dominanti sritis – tiek iš praktinės, tiek ir iš akademinės perspektyvos.
Paskutiniais studijų metais N. Šileikaitė sužinojo apie paskelbtą konkursą dirbti Europos Parlamento socialistų ir demokratų pažangiojo aljanso frakcijoje. Iš norinčiųjų užimti šias pareigas buvo reikalaujama užsienio kalbų mokėjimo ir ES struktūros bei veiklos išmanymo. Neringa atitiko iškeltus kriterijus.
Telšiškė puikiai moka lietuvių, anglų, vokiečių bei prancūzų kalbas ir jau anksčiau buvo susipažinusi su ES veikimo politika. Pateikusi reikiamus dokumentus, Neringa savo kvalifikaciją įrodė tiek dalyje raštu, tiek ir interviu su atrankos komisija. Mergina buvo pakviesta šešių mėnesių bandomajam laikotarpiui. Jį sėkmingai įveikusi, žemaitė Europos Parlamente dirba jau antri metai. Šiais metais Socialistų ir demokratų frakcijos naujuoju prezidentu išrinkus austrą Hannes Swobodą, N. Šileikaitė buvo pakviesta dirbti šio prezidento padėjėja. Telšiškė kuruoja klausimus, susijusius su Baltijos šalimis, organizuoja oficialius susitikimus, planuoja darbotvarkę.
Paklausus kraštietės nuomonės apie išpūstą Briuselio biurokratinį aparatą, ji nedvejodama atsako, jog Europos Parlamentas atstovauja 500 milijonų ES piliečių. ES sprendimai liečia praktiškai visas žmonių kasdienio gyvenimo sritis. Visą šitą darbą atliekanti tūkstantinė ES administracija, palyginti su didžiųjų ES miestų administracijomis ir darbo gausa, tikrai nėra didelė.
Kolegų draugijoje lietuvė jaučiasi puikiai. Mergina teigė sėdinti savose rogėse. „Smagu būti daugiakultūrinės aplinkos dalimi, nes Europos Parlamente dirba žmonės iš 27 valstybių, o nuo kitų metų prie ES prisijungs ir Kroatija“, – mintimis dalijosi N. Šileikaitė. Neretai darbiniais klausimais merginai tenka konsultuotis su Lietuvos politikais, Europos Parlamento nariais: J. Paleckiu, V. Blinkevičiūte, Z. Balčyčiu, o kitus šalies politikos veikėjus tenka sutikti tiek Europos Parlamento koridoriuose, tiek įvairiausiuose viešuose renginiuose.
Pašnekovė akcentavo vieną iš darbo Briuselyje pliusų: „Čia itin aukšta darbo kultūra. Kiekvienas žmogus yra gerbiamas ir vertinamas už atliktą darbą.“
Paklausta apie laisvalaikį, žemaitė teigė, jog jo lieka ne tiek ir daug. Be darbo, Neringa dar ir studijuoja magistrantūroje – šiais metais planuoja baigti Vystymosi politikos studijas Briuselyje. Likusį laisvalaikį mergina stengiasi išnaudoti turiningai – šoka tango, išbandė jodinėjimą žirgais, tačiau labiausiai viską nustelbia didžiausia jos aistra – kelionės. Telšiškės aplankytų šalių sąrašas gana ilgas, ji yra pabuvojusi beveik visose ES valstybėse. Visgi didžiausią įspūdį Neringai paliko praėjusių metų kelionė į Iraną – izoliuojamą dėl branduolinės programos islamišką Vidurio Rytų valstybę, kurioje, tvieskiant 35 laipsnių karščiui, teko keliauti apsigobus skara bei vilkint visą kūną dengiančius rūbus. Pašnekovė išskyrė ir šiais metais aplankytą Rio de Žaneiro miestą Brazilijoje. Čia, merginos teigimu, ne vien tik sambos ritmai sklinda iš pakelės barų, bet ir didžiulė socialinė nelygybė bado akis – šalia prabanga tviskančių prekybos centrų už keliasdešimt metrų stūkso lūšnynai.
„Kelionės – tai mano narkotikas, – šypsojosi Neringa. – Kartą paragavusi – negaliu sustoti.“ Kraštietė tikino keliaujanti ne dėl nuotraukų ar poilsio prabangiame viešbutyje. Ji siekia geriau pažinti svečių šalių žmones ir jų kultūras, praplėsti savo akiratį bei laužyti nusistovėjusius stereotipus.
Paklausta, ar nepamiršo savo gimtojo krašto, Neringa teigė, jog, nors namų duris praveria gana retai, ji visgi nėra praleidusi nė vienos didžiosios šventės, t. y. šv. Kalėdų, šv. Velykų, ne namie. Gimtojo krašto ji nepamiršta – grįžta į tėvynę pasimatyti su šeima, artimaisiais, draugais, pasimėgauti juoda lietuviška duona bei varškės sūriu, kurio taip trūksta užsienyje. Kalbėdama apie ryšį su Lietuva, N. Šileikaitė pasidžiaugė aktyvia Belgijos lietuvių bendruomene, kurios Valdybos nare ji buvo išrinkta šiais metais. Ši bendruomenė telkia Belgijoje gyvenančius lietuvius dalyvauti kultūriniame gyvenime, švenčia nacionalines šventes, nuolat palaiko ryšį su tautiečiais, domisi gimtinės naujienomis ir stengiasi suformuoti teigiamą užsienio lietuvio įvaizdį svečioje šalyje. Neringa įsitikinusi, jog Europos Sąjunga jauniems žmonėms atveria naujų galimybių duris. Svarbiausia būti aktyviems, mobiliems ir žemaitiškai užsispyrusiems.