Šiuolaikinė visuomenė itin vertina patogumą, todėl oro kondicionieriai tampa būtina įranga komerciniuose, biurų ir kituose pastatuose. Jie dažnai įrengiami ir individualiuose namuose, tačiau vis dar diskutuojama, ar kondicionierius butui tikrai reikalingas. Šiame straipsnyje apžvelgsime svarbiausius „už“ ir „prieš“.
Kiek kainuoja oro kondicionieriai?
Dažnai teigiama, kad butų gyventojams oro kondicionierius yra didelė prabanga. Bet ar tikrai? Buto plotas dažnai yra mažesnis už individualaus namo, tad oro kondicionavimui taip pat nereikia tokios galingos įrangos. O tai reiškia, kad oro kondicionierius butui kainuos pigiau.
Bene dažniausiai butuose naudojami dviejų blokų oro kondicionieriai, kurie yra palyginti nebrangūs. Priklausomai nuo patalpų ploto ir lubų aukščio, gali pakakti ir vos kelis šimtus kainuojančios įrangos. Ar tokia investicija į komfortą namuose yra prabanga? Tikriausiai visi sutiksite, kad ne. Juk oro kondicionierius, tinkamai prižiūrimas, tarnaus daugybę metų.
Ar bute tikrai reikalingas oro kondicionierius?
Skeptikai sakys, kad mūsų protėviai išgyveno be jokių oro kondicionierių. Tai, žinoma, yra tiesa. Tačiau ar neverta pasinaudoti žmonijos laimėjimais? O oro kondicionierius butui gali būti išties naudingas. Visų pirma, jis leis reguliuoti oro patalpose temperatūrą pagal asmeninius poreikius. Jums nereikės kentėti tvankaus karščio vasarą ar šalti, kai šildymo sezonas jau pasibaigęs ar dar neprasidėjęs. Taip, oro kondicionierių galima panaudoti ne tik patalpų vėsinimui, bet ir šildymui – apie tai pagalvoja ne kiekvienas.
Be to, oro kondicionierius sausina orą. Tai nėra pagrindinė jo funkcija, bet sausinimas yra naudingas: jis sumažina drėgmės kaupimąsi patalpų viduje, langų rasojimą, gali padėti užkirsti kelią pelėsio atsiradimui. Taip pat naudinga ir tai, kad oro kondicionierius bute judina oro srautus – taip geriau pasiskirsto šviežias oras pravėrus langą.
Kokių iššūkių kyla įrengiant oro kondicionierių bute?
Butų gyventojai turi atsižvelgti ne tik į savo, bet ir į kaimynų poreikius. Štai čia dažniausiai ir kyla problemų. Dažnai bijoma, kad montuojant išorinį oro kondicionieriaus bloką bus pažeistos namo konstrukcijos, apgadintas fasadas. Kiti kaimynai bijo skleidžiamo triukšmo, nors daugelis šiuolaikinių įrenginių yra itin tylūs. Savo abejones kaimynai išreiškia neduodami sutikimo įsirengti oro kondicionierių, tačiau tai dar ne nuosprendis.
Pastaruoju metu vis dažniau išorinis blokas montuojamas nuosavame balkone. Taip, tokiu atveju netenkama dalies vietos balkone, tačiau nebereikia kaimynų leidimo ir kondicionierius butui gali būti įrengtas greičiau. Be to, kai kuriuose daugiabučiuose draudžiami fasado pakeitimai, tad galimybės kabinti išorinį bloką ant namo sienos apskritai nėra.
Dar vienu iššūkiu gali tapti vidinio bloko montavimas. Butuose dažniau susiduriama su vietos trūkumu, o oro kondicionierius nėra toks jau mažas įrenginys. Taupant vietą, geriausia rinktis palubėje kabinamus kondicionierius, kurie darniai įsilieja į aplinką ir nemažina grindų ploto.