Jei Jums pasisekė ir aplinkybės taip palankiai susidėliojo, jog gyvenate ne daugiabutyje, o nuosavoje valdoje, be malonių rūpesčių įrengiant vidaus interjerą, neabejotinai tenka pagalvoti ir apie aplinkos puoselėjimą. Retas nuosavo namo savininkas apsistoja ties kiemo išklojimo trinkelėmis idėja. Natūralu, jog norisi bent nedidelio gyvosios gamtos kampelio, o, jei yra daugiau vietos ir / arba yra kitos palankios galimybės, nusprendžiama netgi sukurti individualias fantazijas išpildantį svajonių sodą.
Nepriklausomai nuo vyraujančio eksterjero stiliaus ar planuojamo apsodinti ploto, dažno šiuolaikinio nuosavo namo savininko planuose – modernus kiemo apželdinimas. Norėdami palengvinti šią, iš tiesų gana sudėtingą užduotį, ypač – jei trūksta analogiško darbo patirties ar elementaraus laiko šio projekto įgyvendinimui, dalinamės pagrindinėmis šių 2024-ųjų metų modernaus kiemo apželdinimo tendencijomis, kurios, iškart atskleisime, pasižymi harmoninga tvarumo, natūralumo ir estetikos derme.
Tvarumas ir ekologija
Vietiniai augalai. Užuot dairiusius į egzotiškus, vis dažnesnis kreipia dėmesį į vietinius, galbūt net mūsų senelių gėlynus puošusius augalus. Nors pastarieji galbūt ir neverčia aikčioti dėl išskirtinės išvaizdos, jie yra geriau prisitaikę prie klimato sąlygų, reikalauja mažiau vandens ir, kas yra labai svarbu šiuolaikiniam užimtam žmogui – mažiau priežiūros. Vadinasi, vietinių augalų pasirinkimas garantuoja puikų rezultatą, įdedant minimaliai pastangų.
Valgomi augalai. Siekiant prisidėti prie tvarumo idėjų puoselėjimo, šiuo tikslu mažinant maisto atliekas bei skatinant sveiką gyvenseną, vis dažnesniame sode atsiduria ir įvairios prieskoninės žolelės, daržovės, uogos, vaiskrūmiai. Pasitelkus fantaziją ir reikiamų žinių, tarpusavyje gali harmoningai derėti tiek dekoratyviniai, tiek valgomi augalai.
Indėlio atidavimas gamtai, sodinant augalus. Vis dažnesnė priežastis, skatinanti sodinti medžius ir krūmus – ne tik estetiniai sumetimai, bet ir noras tokiu būdu prisidėti prie anglies dvideginio išmetimo mažinimo ir biologinės įvairovės skatinimo.
Natūralus, minimalistinis dizainas
Natūralios medžiagos. Įgyvendinant aplinkos apželdinimo projektą, vis dažniau pasitelkiamos tokios natūralios medžiagos, kaip akmuo, mediena ir kita.
Minimalizmas: Vietoje įmantrių sprendimų, populiarėja minimalistinio stiliaus sprendimai, kuriems būdingos paprastos linijomis ir nedaug dekoraciją. Toks aplinkos dizainas dera prie įvairaus stiliaus eksterjero sprendimų ir leidžia sukurti ramią, harmoningą aplinką.
„Sausas“ kraštovaizdis. Populiarėja sausam klimatui būdingos apželdinimo praktikos pritaikymas, kurios vienas iš privalumų – mažesnis vandens suvartojimas .
Technologijų naudojimas
Išmaniosios laistymo sistemos. Siekiant, jog aplinka džiugintų visų akis, tačiau kiemo savininkas nebūtų priverstas šiam grožiui tarnauti, populiarėja automatizuotos laistymo sistemos su drėgmės jutikliais, valdomos išmaniosiomis programėlėmis. Toks sprendimas, be patogumo ir asmeninio laiko taupymo, prisidedama ir prie efektyvesnio vandens panaudojimo.
Apšvietimas. Energiją taupančios LED šviestuvų sistemos, ne tik padidinančios aplinkos saugumą, bet ir prisidedančios prie jaukesnės atmosferos kūrimo – dar vienas svarbi šių metų kiemo apželdinimo tendencijų. ir pagerina kiemo
Vertikalūs sodai. Siekiant maksimaliai išnaudoti mažą erdvę, pastarosios apželdinimui pasitelkiami tokie inovatyvūs sprendimai, kaip vertikalūs sodai.
Daugiafunkciškumas
Kiemas – socialinės erdvės. Projektuojant kiemus, pasitelkiami sprendimai, paverčiantys pastaruosius savotiškomis socialinėmis erdvėmis, kuriose yra vietos jaukiai pasėdėti, iškepti maistą ar tiesiog atsipalaiduoti, būnant vienoje ar su artimaisiais.
Lauko virtuvės ir židiniai. Užuot pasitenkinus mobilia kepsnine, pastebima tendencija, jog vis dažnesnėje erdvėje įrengiami stacionarūs židiniai ar net pilnai įrengtos lauko virtuvės, kuriose galima gaminti, mėgautis maistu ir bendrauti su draugais bei šeima.
Vandens elementai. Įtraukiami vandens elementai, tokie kaip Fontanai, baseinai ar nedideli tvenkiniai, prisidedantys prie ramybę, atsipalaidavimą skatinančios atmosferos kūrimo – elementai, būdingi šiandieniniams aplinkos apželdinimo projektams.
Biologinės įvairovės skatinimas
Bičių ir įvairių paukščių pritraukimas. Apželdinant erdvę, vis dažniau, siekiant skatinti betarpišką ryšį tarp žmogaus ir gyvosios gamtos, sodinami augalai, pritraukiantys bites, drugelius bei paukščius.
Natūralios buveinės smulkiems gyvūnams, vabzdžiams. Kai kurie žmonės, kurdami estetišką savo kiemo ar sodo aplinką, siekia, jog jų namai taip pat taptų patrauklia buveine įvairiems smulkiems gyvūnams ir vabzdžiams. Siekiant šio tikslo, inkilų ar vadinamųjų vabzdžių viešbučių įrengimas savo gyvenamojoje erdvėje.
Minėtos tendencijos – požiūrio į modernaus kiemo apželdinimą pavyzdys. O šias idėjas, greitai ir kokybiškai, įgyvendinti gali profesionalūs apželdinimo specialistai, galintys pasiūlyti optimaliausius sprendimus individualiu Jūsų atveju.