KADA? Rugsėjo 2 dieną.
KUR? Muziejaus g. 4, Telšiai.
Renginio organizatoriai: Juozapas Rimeika ir Augustė Jonikaitė.
Draugai: Varnių kultūros centras ir Telšių kultūros centras.
Kodėl kilo idėja? Tai buvo organizatoriaus Juozapo Rimeikos svajonė – savo kieme sukurti šventę. Vien pats Rimeikų šeimos namas yra perduodamas iš kartos į kartą, taip sukuriant bendrijos giją.
Penktadienį vyko Telšių muzikantų ir poetų susibūrimas. Viso to esmė buvo kartu muzikuoti, dalytis poezija, susipažinti vieniems su kitais. Kiemo festivalis todėl, kad kiemas yra ta vieta, kurioje žmonės atsipalaiduoja, kuria gražią atmosferą ir jaučiasi atviresni, tai suteikia savotiško paprastumo. Festivalio kieme buvo ir grilio zona, kurioje žmonės kepė maistą ir iškylavo.
Kadangi organizatoriai norėjo sukurti oazę, todėl kvietė publiką pasireikšti, parodyti save. Į šį kvietimą atsiliepė Antanas Daračius (Telšiai) su intelektualiu humoru apie Žemaitijos ištakas bei dvi merginos iš publikos. Viena iš jų – Brigita, kuri pirmą kartą atvirai skaitė savo asmeninę poeziją ir kvietė jos klausytis užmerktomis akimis. Žinoma, poezija – tai intymus reikalas, nes per ją žmogus atskleidžia savo vidinį pasaulį. Kita buvo vilnietė Jurgita Rudėnaitė. Ši jauna režisierė, dabar persikėlusi gyventi į Alsėdžius, pasidalijo savo poezija apie gyvenimą kaime.
Dar iš poečių buvo atvykusi rietaviškė Alma Riebždaitė – poetė, prozininkė, literatūros kritikė ir tapytoja.
Telšių muzikos mokyklos fortepijono mokytoja Daiva Živatkauskienė prisipažino: „Mėgstu kalbėti eiliuotai su humoru bei rašyti dainas. Rašau įkvėpta gamtos ir įvairių išgyvenimų. Šių metų liepos 1 dieną gimimo kelią pradėjo pirmoji mano eilėraščių knygutė „Šviesos saujelė sau“.“
Atvyko iš Žemaičių Kalvarijos vyr. bibliotekininkė Inga Mylimienė pasidalyti savo kūryba.
Iš muzikinės pusės pasirodė Virgis Pažemeckas – kompozitorius ir grupės „Studijofonas“ gitaristas, Gabrielius Rimeika (Juozapo brolis) – profesionaliai samdomas bosistas. Pats Juozapas Rimeika ir Augustė Jonikaitė pristatė renginį, jo idėją ir pradėjo programą trimis autorinėmis dainomis ir eilėraščiais. Kaimynystėje gyvenąs Juventas Radzys (dainų kūrėjas ir atlikėjas) sugrojo su Virgiu Pažemecku populiariausias savo kūrybos dainas. Tiesą sakant, muzika užbūrė ir vertė daugelį pašokti. Dar vienas telšiškis Laurynas Valatka (muzikantas) pasirodė su grupe „No Intro“, kurioje grojo ir Gabrielius Rimeika (Juozapo brolis) – profesionaliai samdomas bosistas, kartu su būgnininku… Jie pristatė keletą autorinių dainų ir „koverių“.
Paskutinis, bet pats žemaitiškiausias pasirodymas buvo Andriaus Jokubausko. Jo žodžiai apie kūrybą: „Tėvišks bards, aktīvus festivaliu dalīvis no kokiū 2005. Visū galū pameistrīs, daug kor pritink, vuo iki meistra biškieli trūkst. Pasitaika, ka nebgalio suturiet ėr gimst veina kita daina.“ Andrius nustebino savo dainomis ir kartu įtraukė. Norėtųsi jo nuoširdaus žemaitiško bliuzo paklausyti dažniau.
Renginio metu vaišinome publiką karštu cikorijos gėrimu. Organizatorė Augustė asmeniškai propaguoja cikoriją ir jos ceremonijas iš sveikatingumo pusės. Tad cikorijos išvirta ir išgerta 10 l. Buvo pristatoma ir mini paroda „Šauksmas“ bei didžiulės (1 m dydžio) sapnų gaudyklės.
Svečiavosi ir Žemaičių kaimo muziejaus direktorė Daina Bumblauskienė, ir Telšių, Varnių atvirų centrų darbuotojai su tarptautine savanore. Supratome, kad yra poreikis kurti, burtis ir dalytis savo kūryba.
Renginys buvo nemokamas, tačiau jeigu jaučiate, kad norite, galite paremti kuriančiuosius. Kiemo festivalio idėją planuojame vystyti ir kitais metais. Kaip pasakė maestro Kęstutis Jablonskis, „tik nepaleiskite, to Telšių žmonėms reikia“.
Iš viso į renginį atvyko apie 50 žmonių.
Juzza.Rimeika&Augustera