
Kauno krašte yra labai daug įspūdingų vietų, kurios vertos dėmesio. Žinoma, visoms joms aplankyti – reikia laiko, tinkamo maršruto. Tiesa, pradėti nuo kažko, galiausiai, būtina, tad Jūsų dėmesiui pateiksime tris nuostabias Kauno krašto vietas, kurios puikiai tinka kelionėms su šeima.
Piepalių babtyno piliakalnis – vieta meditacijai
Lietuvos piliakalniai yra labai įvairūs, tad susidarius maršrutą, kurio metu siekiama aplankyti kuo daugiau, pamatysite, kad kiekvienas piliakalnis – labai unikalus. Ne tik savo istorija, tačiau ir forma, galiausiai, kultūrą menantį palikimą, kuris įprasmina tam tikro laikotarpio dvasią. Jeigu ieškote vaizdingos vietos – puikus pasirinkimas Kauno rajone esantis Piepalių babtyno piliakalnis, kurį rasite gražiame Babtų miestelyje. Užlipus ant kalno galima grožėtis nuostabiu saulėlydžiu, kuris atima žadą visais metų laikais.
Nors šiuo metu Piepalių babtyno piliakalnis džiugina labai ramia, harmoninga ir net meditacijai tinkama aplinka, tačiau anksčiau čia buvo judri gyvenvietė. Kasinėjimai rodo, kad greta piliakalnio buvo gana didelis miestelis, kuriame net jau buvo plytinių pastatų, rasti ir įvairūs rakandai kasdienei buičiai. Visuomenės formavimąsi lėmė ne tik piliakalnis, tačiau ir netoli tekantis Nevėžis, kuris atsiveria nuo viršūnės. Natūralu, kad tai daugeliui atima žadą. Ypač vaikams, tad juos paskatinti lipti ant piliakalnio viršūnės – būtina.
Jeigu norite vaikams papasakoti įdomią piliakalnio istoriją – būtinai turite paminėti legendą apie Napoleono laikais atliktą ritualą. Manoma, kad piliakalnį savo kepurėmis supylė švedai. Kita legenda pasakoja apie du brolius, kurie piliakalnio vietoje rado skrynią. Susiginčijus, kuris ją pasaugos, o kuris nueis atvesti arklių – skrynia ėmė ir prasmego Nevėžyje. Sakoma, kad kažkur upėje yra lobis, tad belieka jį rasti…
Šiuo metu ant piliakalnio viršūnės per šventes atliekami įvairūs magiški ritualai, tad būtinai apsilankykite ypatingų dienų metu.
Panevėžiuko Nukryžiuotojo Jėzaus bažnyčios statinių kompleksas – vienintelis toks Lietuvoje
Jeigu gamtos kiek per daug – skirkite dėmesio kultūrai ir aplankykite vieną gražiausių architektūrinių objektų – Panevėžiuko Nukryžiuotojo Jėzaus bažnyčios statinių kompleksą. Šis miestelis yra vos 6 km nuo Babtų, tad patogu įtraukti į maršrutą.
Kuo ši bažnyčia yra tokia ypatinga? Labiausiai dėl savo unikalios formos. Trikampė, gana šalto barokiško interjero, santūraus stiliaus, kuriame matyti tautodailės elementai. Aplankius šį objektą galite vaikams plačiau papasakoti apie religinius bei tautodailės ženklus architektūroje. Esame tikri, kad tai ne tik juos sudomins, tačiau ir paskatins plačiau ieškoti informacijos apie šalies religinius objektus.
Žinoma, būtinai vaikams reikia paminėti, kad šio stiliaus bažnyčia trikampė mūrinė – tokia yra vienintelė Lietuvoje. Pastatyta dar XVIII amžiuje. Kūrė – liaudies meistrai, tad tai puikiai atsispindi jos architektūroje. Ir nors ji ne tokia didinga kaip daugelis kitų religinių objektų Lietuvoje, tačiau dažnai savo kuklumu ir patraukia turistų dėmesį. Svarbu, kad nuo pastatymo iki šių dienų ji buvo minimaliai rekonstruota, kadangi karo metu nedegė – neprireikė ir jos atstatymo darbų. Taigi, prieš akis pamatysite unikalų XVIII amžiaus architektūrinį objektą.
Atvykus pabūkite kiek ilgiau, kol išgirsite skambų varpų gaudesį. Sakoma, kad jis užlieja širdį, kadangi jo magiškumas pasiekia kūną iki širdies gelmių.
Raudondvario dvaras – mandarinų auginimo vieta?
Galiausiai, lankytinų objektų sąraše labai svarbią vietą užimą ir Raudondvario dvaras, kurio kompleksas kiekvienais metais sulaukia šimtų tūkstančių turistų. Svarbiausia, kad dvaras atrodo puikiai visus metus, visada papuoštas ir išpuoselėtas, tad čia apsilankyti verta ir vasaromis, ir žiemomis.
Dvaras buvo pastatytas XVII amžiuje, tad jo architektūroje dar puikiai matyti kiek vėliau nei kitur į Lietuvą atėjusio Renesanso ženklai. Labiausiai, žinoma, akis traukia didingi rūmai, tačiau aplink juos esantis 3,8 ha parkas ne mažiau įspūdingas, kadangi labai prižiūrėtas, galima pamatyti įvežtinių augalų.
Šio regiono atsiradimas yra siejamas su kryžiuočiais. Manoma, kad būtent jie pirmieji pradėjo projektuoti pilį bei apgyvendinti žmones dar XIV amžiuje. Vėliau jos valdytojai nuolat keitėsi: Ordinas, LDK nuosavybė, kurios regioną valdė Žygimantas Augustas. Leidimas statyti pilį buvo duotas Vaitiekui Dziavaltauskui, Pakamaris buvo atsakingas už jau pastatytos pilies priežiūrą, vėliau ji atiteko jo sūnui Jonui, XIX amžiuje – Tiškevičių giminei ir taip toliau. Valdytojų buvo daug, tad natūralu, jog kiekvienas jų paliko dalelę savęs pilyje. Tai buvo tiek architektūrinių sprendimų pokyčiai, tiek papildomi dekoro akcentai, kurie šiuo metu džiugina mūsų akis.
Įdomu tai, kad Tiškevičių valdymo metu į pilį atkeliavo labai daug unikalių objektų iš viso pasaulio, kurie stebino vietinius. Pavyzdžiui, mandarinų sodinukai iš Kinijos. Buvo bandyta juos auginti pačiame dvare. Kaip išspręsta šaltų žiemų problema? Oranžerijos pagalba. Sakoma, kad grafas net išnešdavo mandarinų medelius į lauką, kad parodytų vargšams – kaip atrodo Kinijos lobiai.
Šios trys lankytinos Kauno rajono vietos – puikiai tinka kelionėms su šeima. Žinoma, tai tik pradžia, kadangi lankytinų vietų gausa – labai plati. Skatinkite vaikus keliauti po šalį, pažinti kultūrą bei istoriją, kurios dalis esame mes.
Tekstas parengtas pagal Turizmo rinkodaros asociacijos įgyvendinamo projekto Nr. 05.4.1-LVPA-K-808-02-0022 „Turizmo e-rinkodaros priemonių taikymas” įgyvendinamo pagal 2014-2020 m. Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos priemonę „Prioritetinių turizmo plėtros regionų e-rinkodara“ informaciją. Daugiau apie šiuos bei kitus lankytinus objektus Lietuvoje – rasite https://tura.lt/atrask-lietuva/. pagal tura.lt asociacijos informaciją. Tai – turizmo sektoriaus įmones bei fizinius asmenis vienijanti organizacija, kurios tikslas inovatyvių priemonių skatinimas, naujų ryšių užmezgimas ir esamų stiprinimas su šalies ir užsienio analogiškomis organizacijomis.
Daugiau apie šiuos bei kitus lankytinus objektus Lietuvoje – rasite https://tura.lt/atrask-lietuva/.