Kas slypi už baltų galerijos durų?

Parašė:  2020-11-17

Vilniaus dailės akademijos (VDA) Telšių galerijoje pristatyta skulptoriaus Rimanto Milkinto jubiliejinė paroda „Dabarties jungtys“ bei autoriaus kūrybos katalogas, kuriame pateikiami menininko kūriniai nuo studijų pradžios 1998 m. iki šių dienų.
25-erių metų kūrybos jubiliejų švenčiantis skulptorius šioje personalinėje parodoje retrospektyviai pristatė svarbiausius atrinktus savo ilgametės kūrybos skulptūrinius objektus. Čia eksponuojami kūriniai aprėpia menininko kūrybos etapus nuo studijų laikų tuometėje Telšių aukštesniojoje taikomosios dailės mokykloje (dabar – VDA Telšių fakultetas), kur jis įgijo pirmuosius komponavimo amato meistriškumo pagrindus, iki šiandienos kaip išskirtinai šiuolaikinio objekto, skulptūros ir instaliacijos meną pristatančios galerijos AV17 galerijos Vilniuje atstovo. „Sukurti objektai dažnai tampa atspirties tašku kitai kompozicijai. Visą laiką tarytum kaupiu elementus, kurie sujungia į vis kitokias instaliacijas. Mėgstu idėjas palikti atviras naujoms galimybėms, gilintis į jas praėjus kuriam laikui, kadangi man ir pačiam pradeda atsiverti vis kitais aspektais“, – apie savo kūrybinio darbo specifiką kalba R. Milkintas.
Artimas minimalizmo estetikai skulptorius kūryboje didelį dėmesį skiria kūrinio formai ir medžiagiškumui, todėl jis neretai lyginamas su Lietuvos ir užsienio modernizmo klasikais. Jo darbams būdinga atvira konstrukcija ir menamo judesio efekto kūrimas erdvėje, o skulptūrinės kompozicijos pasižymi polinėmis įtampomis. Būtent medžiagos fizines savybes, kaip lankstumas, tvirtumas, minkštumas ar trapumas, menininkas gretina su individualia patirtimi, o savo kūriniuose dažniausiai naudoja fanerą ir jau savas istorijas sukaupusias nugriautų pastatų geležines sijas. Plokštuminių struktūrų įerdvinimas, formų ir linijų grakštumas bei medžiagos ir idėjos santykio vientisumas – geriausiai R. Milkinto kūrybą atspindintys bruožai. Skulptorius iš minimalistų perima pomėgį tokioms medžiagoms, kaip metalas, medis, betonas, polistirenas, o savo paties rankomis kuriamoms skulptūroms priemonių ieško statybviečių atliekose, lentpjūvėse. „Dažnai tarpusavyje komponuoju priešingas savybes turinčias medžiagas, tai suteikia skulptūroms poliškumo. Mėgstu atviros konstrukcijos struktūras, ieškau intriguojančios padėties erdvėje“, – akcentuoja R. Milkintas.
Menininko kūryba vertinama Lietuvoje ir yra sulaukusi tarptautinio pripažinimo.
VDA Telšių fakulteto inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar skiepysitės nuo COVID-19 ir kokią vakciną rinktumėtės, jeigu būtų galimybė?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt