Kas slypi už baltų galerijos durų?
Vilniaus dailės akademijos (VDA) Telšių galerijoje pristatyta skulptoriaus Rimanto Milkinto jubiliejinė paroda „Dabarties jungtys“ bei autoriaus kūrybos katalogas, kuriame pateikiami menininko kūriniai nuo studijų pradžios 1998 m. iki šių dienų.
25-erių metų kūrybos jubiliejų švenčiantis skulptorius šioje personalinėje parodoje retrospektyviai pristatė svarbiausius atrinktus savo ilgametės kūrybos skulptūrinius objektus. Čia eksponuojami kūriniai aprėpia menininko kūrybos etapus nuo studijų laikų tuometėje Telšių aukštesniojoje taikomosios dailės mokykloje (dabar – VDA Telšių fakultetas), kur jis įgijo pirmuosius komponavimo amato meistriškumo pagrindus, iki šiandienos kaip išskirtinai šiuolaikinio objekto, skulptūros ir instaliacijos meną pristatančios galerijos AV17 galerijos Vilniuje atstovo. „Sukurti objektai dažnai tampa atspirties tašku kitai kompozicijai. Visą laiką tarytum kaupiu elementus, kurie sujungia į vis kitokias instaliacijas. Mėgstu idėjas palikti atviras naujoms galimybėms, gilintis į jas praėjus kuriam laikui, kadangi man ir pačiam pradeda atsiverti vis kitais aspektais“, – apie savo kūrybinio darbo specifiką kalba R. Milkintas.
Artimas minimalizmo estetikai skulptorius kūryboje didelį dėmesį skiria kūrinio formai ir medžiagiškumui, todėl jis neretai lyginamas su Lietuvos ir užsienio modernizmo klasikais. Jo darbams būdinga atvira konstrukcija ir menamo judesio efekto kūrimas erdvėje, o skulptūrinės kompozicijos pasižymi polinėmis įtampomis. Būtent medžiagos fizines savybes, kaip lankstumas, tvirtumas, minkštumas ar trapumas, menininkas gretina su individualia patirtimi, o savo kūriniuose dažniausiai naudoja fanerą ir jau savas istorijas sukaupusias nugriautų pastatų geležines sijas. Plokštuminių struktūrų įerdvinimas, formų ir linijų grakštumas bei medžiagos ir idėjos santykio vientisumas – geriausiai R. Milkinto kūrybą atspindintys bruožai. Skulptorius iš minimalistų perima pomėgį tokioms medžiagoms, kaip metalas, medis, betonas, polistirenas, o savo paties rankomis kuriamoms skulptūroms priemonių ieško statybviečių atliekose, lentpjūvėse. „Dažnai tarpusavyje komponuoju priešingas savybes turinčias medžiagas, tai suteikia skulptūroms poliškumo. Mėgstu atviros konstrukcijos struktūras, ieškau intriguojančios padėties erdvėje“, – akcentuoja R. Milkintas.
Menininko kūryba vertinama Lietuvoje ir yra sulaukusi tarptautinio pripažinimo.
VDA Telšių fakulteto inf.
- Aktuali informacija apie koronavirusą ir vakcinaciją Telšių rajone
- Ar Jūsų vartojamas vitaminas D veikia?
- Telšių vyskupijai – devyniasdešimt penkeri
- Žodžiai – kalbos žiedadulkės, arba Metų žodžio ir Metų posakio rinkimai
- Žemaičių grožinė literatūra skleidžia sparnus, arba Profesorės Viktorijos Daujotytės žemaitiškos kūrybos sutelktinė (rinktinė) „Žemaitīnā / Žemaitynai“
- Telšių kunigų seminarijos istorija sugulė į knygą
- Lietuvių kalbos dienos
- Savivaldybės meras: kartais siekiant rajone suparalyžiuoti sklypo įveiklinimą užtenka ir poros šimtų eurų. Tai nėra normalu
- Kovo 11-oji – Dievo dovana Lietuvai
- Veiklą atnaujina Vilniaus dailės akademijos Telšių galerija
- Nuotolinis respublikinis mokinių šokio konkursas
- Aktuali informacija apie koronavirusą ir vakcinaciją Telšių rajone
- Kultūros darbuotojai laukia gyvų susitikimų su lankytojais
- Savivaldybė į rajono strateginio plėtros plano rengimą siekia kuo intensyviau įtraukti jaunimą
- Aktuali informacija apie koronavirusą ir vakcinaciją Telšių rajone
- „Metų specialisto“ apdovanojimas įteiktas Telšių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistei Indrei Šimulytei
- Mandalų piešimas išlaisvina vidinį pasaulį
- Atėjo laikas tam, kas miela – juostoms
- Ramūnas Šileika negroja tik tada, kai dirba
- Kazimierinės – šventė ne tik varduvininkams
Remiantis 2021 m. balandžio 14 d. duomenimis, Telšių rajone paskiepyta 7 219 asmenų. Telšių rajono gyventojai, […]
Dalyvaukite 10–12 klasių mokinių rašinių konkurse ir laimėkite vertingų prizų!
Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.