Įspėjamasis streikas vyko keturiolikoje Telšių rajono švietimo įstaigų

Parašė:  2019-12-03

Telšių rajono švietimo įstaigų darbuotojai, vienydamiesi su visos šalies mokytojais, pareiškė: jei Lietuvos Vyriausybė netesės prisiimtų įsipareigojimų švietimui, kilsime į tikrąjį, neterminuotą, streiką.
Kad tai pareikšta ne juokais, įrodė savo darbu – ketvirtadienį, lapkričio 28-ąją, net keturiolika Telšių rajono švietimo įstaigų dvi valandas nuo darbo pradžios įspėjusios streikavo. Nors reikalavimų sąraše net keliolika punktų, tačiau pagrindinis vienas – laikytis kolektyvinės sutarties įsipareigojimų.
„Visose Telšių rajono švietimo įstaigose, kuriose veikia Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga (LŠMPS), kolektyvai labai solidariai ir vieningai dalyvavo šiame įspėjamajame streike. Turėjome kone šimtaprocentinį pedagoginės bendruomenės ir labai didelės apskritai visuomenės palaikymą. Įspėjamasis dviejų valandų streikas vyko šiose Telšių rajono švietimo įstaigose: Telšių „Džiugo“, Vincento Borisevičiaus, Varnių Motiejaus Valančiaus, Luokės Vytauto Kleivos gimnazijose, Telšių „Ateities“ ir „Atžalyno“ progimnazijose, Eigirdžių ir Nevarėnų pagrindinėse mokyklose, Buožėnų mokykloje-darželyje, Telšių lopšeliuose-darželiuose „Berželis“, „Eglutė“, „Mastis“, „Nykštukas“, „Žemaitukas“. Ketinimą streikuoti buvo išreiškę per 300 švietimo sistemos darbuotojų. Viena varniškė pedagogė, pasirašydama už streiką, sakė: „Dedu parašą už ateities kartas!“ Toks mokytojų požiūris nuteikia viltingai. Didžiuojuosi šiais pilietiškais, drąsiais ir vieningais žmonėmis“, – sakė LŠMPS Telšių rajono susivienijimo (TRS) pirmininkė Lina Dijokienė.
Ji pasidžiaugė, kad palaikymą šio streiko iškeltiems reikalavimams išreiškė ir mokyklos, kuriose nėra profesinių sąjungų, bei mokyklos, kuriose veikia kitos profesinės sąjungos.
„Viliamės, kad į tikrąjį streiką, kurio prireiks, jei LR Vyriausybė nevykdys pasirašytų įsipareigojimų, įsijungs ir likusios kelios Telšių mokyklos“, – sakė LŠMPS TRS pirmininkės pavaduotoja Aušra Jonkienė.
„Kol kas dar anksti kalbėti apie šio streiko rezultatus. Tai buvo tik įspėjimas – mes nejuokaujame! Ko verta valstybė, jei jos vyriausybė numoja ranka į civilizuotą socialinį dialogą? Manau, kad šalies Vyriausybė turėtų išmokti pagrindinę mokytojų šiuo streiku teikiamą pamoką: duotą žodį garbingi ir dori žmonės privalo tesėti“, – sakė L. Dijokienė.


Įspėjamasis streikas vyko visoje šalyje.
Parengta pagal LŠMPS Telšių rajono susivienijimo inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Jūsų nuomonė apie Galimybių pasą.

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt