2014-ais metais „Incanto“ vardą įgavęs Mažeikių Merkelio Račkausko merginų vokalinis ansamblis daugiau nei dešimtmetį mažeikiškiams dovanoja savo skambius, harmoningus ir ypač nuoširdžius pasirodymus. Šiais metais patekusios į „Dainų dainelės“ konkurso televizinį ir laureatų koncertus mūsų krašto merginos savo balsais džiugino ir žmones iš visos Lietuvos. Nors einant metams ansamblio narių sudėtis vis keičiasi, jaunatviškas akių spindesys, elegancija ir kerintys sąskambiai išlieka tie patys.
Ansamblio pavadinimo istorija
Ansamblio vadovė Natalija Dapšienė prisiminė, kad idėja jį pavadinti „Incanto“ gimė prieš dešimt metų ruošiantis „Dainų dainelės“ konkursui ir patekus į televizinį etapą Vilniuje, LRT studijoje.
„Tuo metu jokio pavadinimo dar neturėjome, tad reikėjo rasti žodį, taikliai apibūdinantį šauniąsias merginas, kurių ansamblio sudėtyje tada buvo vienuolika. Po ilgų paieškų ir rinkimosi nugalėtojas buvo vienas – žodis „Incanto“. Išvertus iš italų kalbos jis reiškia žavesį, pakerėjimą, o tai, mano nuomone, puikiai atspindi ir merginų grožį – tiek vidinį, tiek išorinį. Išskirtinumo suteikia ir itališkas žodžio skambesys, nes ši kalba pati iš savęs yra daininga“, – ansamblio pavadinimo istorija dalijosi vadovė.
Šiais metais vyko 50-asis – jubiliejinis „Dainų dainelės“ konkursas. Anot N. Dapšienės, tai yra vienas reikšmingiausių vokalinio atlikimo konkursų Lietuvoje, kuriame dalyvauja įvairių amžiaus kategorijų mokiniai – nuo darželį lankančių mažiausiųjų iki paskutinius metus gimnazijoje leidžiančių dvyliktokų. Nors Merkelio Račkausko gimnazijoje merginų ansamblis jau egzistavo nuo 2010-ųjų, tačiau galima teigti, kad būtent šis konkursas 2014-aisiais tapo postūmiu, nuo kurio prasidėjo „Incanto“ kelias.
Dėmesys – liaudies dainoms
Merkelio Račkausko gimnazijos merginų ansamblis iki šiol nesustoja ir dalyvauja įvairiuose konkursuose, iš kurių dažnai grįžta laimėjęs prizines vietas. Naujausi jų: Klaipėdoje vykęs respublikinis lietuviškos estradinės dainos konkursas „Draugai draugams 2024“ ir Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos rengiamas dainos konkursas „Tau, mama“. Abiejuose „Incanto“ užėmė pirmąsias vietas.
„Daugiausia dėmesio skiriame liaudies dainai, o ypač sutartinėms, tiek originalioms, tiek aranžuotoms – tai galėčiau laikyti mūsų ansamblio bruožu. Į repertuarą stengiuosi įtraukti įvairius tiek lietuvių, tiek užsienio kompozitorių kūrinius. Rinkdama repertuarą visada ieškau autentikos, įdomių ir užburiančių sąskambių, aranžuočių, skirtų ansambliui, o taip pat visada esu atvira ir merginų pasiūlymams“, – pasakojo ansamblio vadovė.
Kas dvejus metus koncertuoja Renave
Gegužės 29-ąją Renavo dvare įvyko „Incanto“ koncertas „Nata“. Toks kas dvejus metus rengiamas koncertas yra tapęs tradiciniu. Šiemet koncertu buvo ne tik pažymėta vasaros pradžia, bet ir pasidžiaugta įvairiais laimėjimais, pasiektais šiais, dabar jau besibaigiančiais mokslo metais.
„Koncerto idėja gimė 2016 metais, „Incanto“ merginoms patekus į finalinį „Dainų dainelės“ etapą – laureatų koncertą. Iš dėkingumo norėjosi visiems artimiesiems padovanoti nuoširdų vakarą, pripildytą muzikavimo, šilumos. Nuo tada ir stengiamės koncertuoti kas dvejus metus. Mums labai patinka Renavo dvare. Čia viskas taip subtilu ir jauku – dvaro salės akustika, pati vieta, erdvė, jos aura. Šiais metais išimties nedarėme ir likome ištikimos savo pamiltai vietai ir padovanojome gražią vasaros pradžią savo brangiausiems“, – mintimis dalijosi ansamblio vadovė. Paklausta, kokių planų merginų ansambliui turi, vadovė N. Dapšienė perfrazavo ir padainavo legendinės lietuvių grupės „Hiperbolė“ dainos ištrauką – „Mes dar dainuosim!“.
Pagrindinis tikslas – mėgautis ir kartu su ansamblio merginomis kūrybiškai siekti, ieškoti, atrasti ir svarbiausia – muzikuoti.
Gabija JARMOŠKAITĖ