Sausio 27-ąją gimtadienio proga gyvūnų prieglauda „Telšių uodegėlė“ pakvietė visuomenę į atvirų durų dienos renginį. Šiuo metu prieglaudoje gyvena daugiau kaip 70 keturkojų, kurie laukia savo mylinčio žmogaus.
Giedra AKAVICKIENĖ
Išgelbėjo daugiau kaip 1 000 keturkojų
Į kvietimą atsiliepė gyventojai ir politikai, kurie atvyko nešini dovanomis „uodegiukams“. Savo ruožtu prieglaudos įkūrėjai ir savanoriai svečių laukė su „Telšių uodegėlės“ logotipu papuoštu tortu.
Prie kavos puodelio aptarti treji gyvavimo metai.
„Tiek daug pasiekta vien gerais norais ir sunkiu darbu, savanoriai prieglaudoje pluša negailėdami savęs ir savo laiko“, – džiaugėsi prieglaudos įkūrėjos Roma Puidokienė ir Roberta Šliogerytė.
Iniciatyvios telšiškės kalbėjo, kad, atrodo, tik vakar sėdėjo prie kavos puodelio ir šmaikščiai diskutavo, kaip pavadins prieglaudą, o šiandien jau treji metai ir yra kuo pasidžiaugti. Daugiau nei 1 000 gyvūnų išgelbėta suradus jiems naujus namus, o kur dar begalė pasimetusių ar išmestų kačiukų, šuniukų, kurie nors ir nebuvo patekę į prieglaudą, tačiau savanorių dėka turi šeimininkus.
Gyvūnų prieglaudos savanoriai tvirtino, kad per trejus metus Telšių rajono ir miesto gyventojų požiūris į gyvūno priežiūrą, atsakomybę bei dauginimą pastebimai pasikeitė. Keičiantis visuomenės nuomonei, mažėja beglobių keturkojų gatvėse.
Sterilizuota per 300 laukinių kačių
Vienas iš didžiausių „Telšių uodegėlės“ pasiekimų – sterilizuota daugiau kaip 300 laukinių kačių. Prieš tai prie daugiabučių gyvenančios benamės murklės atsivesdavo būrius kačiukų.
Šiuo metu rengiama trečia gyvūnų prieglaudos patalpa, skirta ligoniukams. Be to, prieglaudos iniciatyvinė grupė turi išsikėlusi ne vieną iššūkį: pradedant švietimu ir baigiant šėryklų statymu benamiams gyvūnams.
Gyvūnų prieglaudos įkūrėjos dėkoja visiems, prisidedantiems prie prieglaudos veiklos. Geradariai parūpina gyvūnams maisto, paremia pinigais, kurie skiriami keturkojų operacijoms. Jautrios gyvūnų gelbėjimo istorijos viešinamos socialiniuose tinkluose.
Šiandien prieglaudoje gyvūnais rūpinasi apie 26 nuolatiniai savanoriai – tai ir suaugusieji, ir vaikai. Vieni savanoriauja grįžę iš darbo ar savaitgaliais, kiti – po pamokų.
Gyvenimas nestovi vietoje: dalis savanorių nuolat keičiasi, tačiau išėjus vieniems, ateina nauji. Viena iš pirmųjų savanorių ir toliau aktyviai besirūpinanti beglobių gyvūnų likimu – telšiškė Nijolė Kasparavičienė.
Geriausias biznis…
ŠAUNUOLIAI…