Į „Telšių ŽINIŲ“ redakciją kreipėsi telšiškis, susirūpinęs dėl to, kad galimai Telšiuose, daugiabučių Rūtų g. 27 ir Saulėtekio g. 27 kiemuose, švaistoma požeminėmis trasomis keliaujanti šiluma. Gyventojas teigė, jog įšilęs gruntas tirpdo sniegą, todėl natūraliai kyla klausimas, ar toks šilumos garavimas „į orą“ nesudaro nuostolių gyventojams? Jo įsitikinimu, sąskaitose už šildymą „pasislepia“ ir per nesandarius vamzdžius išgaravusi, butų taip ir nepasiekusi šiluma.
Pasidomėjome, kokia yra UAB „Litesko“ filialo „Telšių šiluma“ šilumos tinklų vamzdynų būklė ir kokios tai turi įtakos gyventojų šilumos sąskaitoms.
Meida GAIŽAUSKAITĖ
UAB „Litesko“ filialo „Telšių šiluma“ direktorės Jolantos Apinienės teigimu, visų šilumos vamzdžių būklė yra tikrinama kasmet, pasibaigus šildymo sezonui yra atliekami hidrauliniai bandymai, kai padidintu slėgiu išbandomas šilumos tinklų patikimumas ir sandarumas. Pastebėjus net mažiausius įtrūkimus, tokie vamzdžiai yra remontuojami, izoliuojami, o jeigu būtina – keičiami naujais. Nuo 2000 metų, kai „Litesko“ pradėjo administruoti ir prižiūrėti miesto šilumos ūkį, bendrovė vien šilumos trasoms rekonstruoti ir naujoms kloti jau skyrė 4 milijonus eurų.
„Saulėtekio gatvės trasomis teka paruoštas termofikacinis (karštas) vanduo, todėl susidarius temperatūrų skirtumui gali būti pastebima atitirpimų. Šioje atkarpoje yra senos kanalinės trasos, tačiau jų būklė yra gera, o keisti dar gerai veikiančias trasas būtų neracionalu“, – sakė J. Apinienė.
Direktorė ramina, esą gyventojai moka už šilumos energiją, suvartotą pastatuose. Kiekvieno pastato įvade yra įrengtas šilumos apskaitos prietaisas, kuris suskaičiuoja pastate suvartotą šilumos energiją. Tik pastate suvartotas kiekis pagal Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos patvirtintą ir gyventojų pasirinktą šilumos paskirstymo metodą yra išdalijamas vartotojams.