Gydytojas Alfredas Maželis: „Tabletė ne visada padeda, žmogui labiau reikia gero žodžio“

Parašė:  2018-05-11

Gegužės 2 dieną Vilniaus rotušėje vyko tradicinis Sveikatos apsaugos ministerijos organizuojamas renginys, skirtas pagerbti ir padėkoti labiausiai nusipelniusiems medikams: gydytojams, slaugytojams ir sveikatos apsaugos darbuotojams.
Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga garbės ženklais apdovanojo, Nusipelniusio Lietuvos gydytojo, Nusipelniusio Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojo, Nusipelniusio Lietuvos slaugytojo garbės vardus suteikė 35 medicinos specialistams.
Džiugu, jog tarp nominantų – Varnių pirminės sveikatos priežiūros centro vyriausiasis gydytojas Alfredas Maželis, kuriam suteiktas Nusipelniusio Lietuvos gydytojo vardas ir įteiktas garbės ženklas.
Aurelija SERVIENĖ
Pasekė tėvo pėdomis
A. Maželis gimė 1955 m. kovo 29 d. Zarasų rajone, Salako miestelyje. Iškart po studijų kartu su žmona Adele, taip pat medike – odontologe, apsigyveno Žemaitijoje. Šeimoje gimė dvi dukros: Kristina – inžinierė, Rimantė – odontologė.


„Mano tėvas buvo kaimo daktaras, todėl dieną naktį matydavau ir žavėdavausi jo darbu. Deja, tėtis anksti mirė ir nebepamatė mano karjeros“, – apgailestavo medikas.
Karjera
1986 m. A. Maželis Kauno medicinos institute įgijo gydytojo kvalifikaciją; 1990 m. Rygos Elektropunktūros visasąjunginėje mokykloje – Elektropunktūrinės refleksoterapijos specializaciją; 1999 m. Kauno medicinos akademijoje – bendrosios praktikos (šeimos) gydytojo kvalifikaciją.
1986–1987 m. – gydytojas internas Šiaulių respublikinėje ligoninėje; nuo 1987 m. iki 1998 m. – Kontaučių ambulatorijos vyr. gydytojas; nuo 1998 m. iki 2015 m. – Telšių pirminės sveikatos priežiūros centro bendrosios praktikos gydytojas; nuo 1998 m. iki 2011 m. – Žarėnų ir Nevarėnų ambulatorijų vedėjas.
Nuo 2011 m. vasario mėnesio A. Maželis vadovauja Varnių pirminės sveikatos priežiūros centrui, kurį sudaro ambulatorija bei palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninė.
Gydytojas yra Lietuvos gydytojų sąjungos narys, Lietuvos bendrosios praktikos gydytojų kolegijos narys, tikrasis Lietuvos gydytojų vadovų sąjungos narys.
Ne visada tabletė padeda

Sveikatos sistema šiandien, pasak A. Maželio, eina teisinga linkme – medikų atlyginimai turi būti didesni.
„Koks sunkus darbas mūsų ligoninėje, ypač sesutėms su senais žmonėmis, daug invalidų, kiti – suparalyžiuoti. Visi ligoniai vyresnio amžiaus, sunkios jų ligos, o ir dėmesio pacientams daug reikia. Tabletė ne visada padeda, žmogui labiau reikia dėmesio, gero žodžio. Kartais būna labai sunku dirbti, kai matai, kad jau nebegali padėti, bet ligonis turi viltį, nepraranda tikėjimo – tikisi, jog gydytojas jam padės“, – apie nelengvą darbą pasakojo pašnekovas.
Gydytojas pastebi, jog bėgant metams padaugėjo vėžio ligų atvejų, nemažėja osteochondrozių, sąnarių ligų, insultų ir infarktų, o ir pacientų amžius vis jaunėja.
Gydymo įstaiga, kuriai vadovauja A. Maželis, aprūpinta medikamentais, inventoriumi, medicinos darbuotojais. „Pasitaupydami, šiek tiek pasiremontuodami išsiverčiame be rajono valdžios pagalbos“, – kalbėjo medikas.
Pailsi žvejodamas
A. Maželis dirba ir gyvena Varniuose. Nuo įtempto ir sunkaus darbo gydytojas sakė ramybę atrandantis gamtoje – žvejodamas.
„Aš negeriu ir nerūkau – vedu sveiką gyvenimo būdą. O nuo darbų atsipalaiduoju žvejodamas – vienas prie upės su museline meškere, miškais, paupiais vaikštau“, – pasakojo varniškis.
Apdovanojimai
1987–1998 m. dirbant Kontaučių ambulatorijos vyr. gydytoju už pasiaukojantį darbą, išgelbėtas ir į pasaulį priimtas naujas gyvybes buvo įteikta ne viena padėka bei garbės raštai iš Plungės rajono savivaldybės administracijos.
2005 m. pelnytas Telšių rajono savivaldybės padėkos raštas už nuoširdų ilgametį darbą.

2016 m. ir 2017 m. įteikti sveikatos apsaugos ministro padėkos raštai už slaugos ligonių gydymą.
Šiais metais A. Maželiui suteiktas Nusipelniusio Lietuvos gydytojo vardas, įteiktas garbės ženklas. „Šis apdovanojimas skiriamas tik vieną sykį ir garbingesnio jau nėra. Jis nevertinamas jokiais pinigais ir jokiais turtais, tai – mano gyvenimo įvertinimas už darbą“, – teigė medikas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. Inga parašė:

    Labai puikus gydytojas.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Kaip vertinate karantino sąlygomis mokymą/mokymąsi Telšių rajone?

Loading ... Loading ...
Archyvas
http://argus.lt/lt/autonominiai-dumu-detektoriai
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt