Praėjusią savaitę į spaudos konferenciją rajono žiniasklaidą sukvietė Darbo partijos frakcijos Telšių rajono savivaldybės taryboje nariai. Susitikime darbiečiai negailėjo kritikos valdančiųjų daugumos priimtam sprendimui dėl kitų metų Telšių rajono savivaldybės administracijos struktūros patvirtinimo, vilkinimo spręsti dviejų daugiabučių namų Varniuose šildymo tiekimą ir dėl neūkiško požiūrio sprendžiant mokinių pavėžėjimą.
Pasak Darbo partijos frakcijos Telšių rajono savivaldybės taryboje seniūno Petro Kuizino, vienas aktualesnių klausimų, sprendžiamų Taryboje, – etatų mažinimas Savivaldybės administracijoje. Šiam sprendimui darbiečiai nepritarė. „Skaičiai, kuriuos pateikė Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius Kęstutis Trečiokas, – dirbtini, – kalbėjo P. Kuizinas. – Į etatų mažinimą įtraukti priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos darbuotojai, kurie į naujai sukurtą įstaigą buvo perkeliami ne Savivaldybės, o Vyriausybės pavedimu. Kitas dalykas mažinant etatus – labiausiai kenčia mažiausiai uždirbantis ir žemiausias administracijos sluoksnis: vairuotojai, valytojos, kiemsargiai ir t. t.“
P. Kuizino teigimu, Savivaldybės administracijos struktūros pokyčiuose nėra jokios strateginės krypties: „Vadinamoji „Saulėlydžio“ komisija, kuri sprendė, kokius etatus naikinti, o kuriuos palikti, negalėjo objektyviai nustatyti pokyčių struktūroje krypties, nes viskas surišta su partine priklausomybe, giminėmis ar draugais.“ Darbo partijos frakcijos Taryboje seniūnas pažymėjo, kad iki šiol nenuveikta nieko peržiūrint, ar nesidubliuoja kai kurių skyrių funkcijos.
„Po tokio administracijos struktūros tvirtinimo galima sakyti, jog krizės rajone dar nematyti, – kalbėjo P. Kuizinas. – Šių metų pavasarį Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius tiesiog primygtinai tvirtino, kad Telšių miesto seniūnijai reikia 14 etatų – darbuotojų miestui tvarkyti, kad SĮ Telšių butų ūkis yra nepajėgi atlikti šių funkcijų.“ Darbiečio žodžiais, šiandien šie darbuotojai atleidžiami teigiant, kad jų funkcijas visiškai gali atlikti tas pats Telšių butų ūkis. Tuomet nepriėmus minėtų darbuotojų, nebūtų reikėję mokėti išeitinių kompensacijų, nes buvo pasibaigusi darbo sutartis, šiandien atleidžiant žmones jas teks išmokėti. Toks sprendimas rajono biudžetui atsiėjo 200 tūkst. Lt. Be to, atleidžiamiems 14 darbuotojų prieš daugiau kaip pusmetį buvo lengviau susirasti darbą nei šiuo metu.
Kitas dalykas, kuris piktina darbiečius, – neracionaliai sprendžiamas mokinių pavėžėjimas: Telšių „Atžalyno“ vidurinė mokykla šiemet gavo vadinamąjį geltonąjį autobusiuką, kuris atveža vaikus iš Lieplaukės. „Tas mokyklinis autobusiukas atvažiuoja 5 minutėmis anksčiau už UAB „Telšių autobusų parkas“ maršrutinį autobusą – surenkami vaikai ir maršrutiniam autobusui praktiškai nebelieka keleivių – dėl to patiriami nuostoliai, – spaudos konferencijoje kalbėjo Darbo partijos frakcijos Telšių rajono savivaldybės taryboje narys Zenonas Mockus. – Iš Savivaldybės biudžeto apmokami ir vaikų pavėžėjimas mokykliniu autobusiuku, ir UAB „Telšių autobusų parkas“ nuostoliai. Iš viso per mėnesį susidaro 3 000 Lt žala.“
Z. Mockaus teigimu, kitokia situacija yra dėl Kaunatavos pagrindinės mokyklos mokinių. „Kaunatavos mokyklos mokinius į mokyklą atveža UAB „Telšių autobusų parkas“ autobusas, kuriuo vyksta ir Tryškių Lazdynų Pelėdos vidurinės mokyklos moksleiviai, – tvirtino darbietis. – Keliaujant šiuo maršrutu, patiriami dideli nuostoliai, nes autobusas iš Tryškių išvažiuoja be mokinių, o nuvykęs į Kaunatavą turi vykti į vieną pusę 4 km paimti kelių mokinių, atvežti juos į Kaunatavą, paskui vykti į kitą pusę keletą kilometrų, kad paimtų dar 9 mokinius ir juos atvežtų. Taip kas mėnesį čia patiriamas 5 000 Lt nuostolis.“
Darbo partijos narys pažymėjo, kad Telšių rajono savivaldybės tarybos Keleivinio transporto organizavimo komisija dar spalio pradžioje pateikė pasiūlymą Tarybai, kad „Atžalyno“ vidurinės mokyklos autobusiuką perduotų Kaunatavos pagrindinei mokyklai ir iš Lieplaukės mokiniai, kaip ir pernai, būtų vežami UAB „Telšių autobusų parkas“ maršrutiniu autobusu. „Deja, į šiuos siūlymus nebuvo atsižvelgta ir sprendimo projektas Tarybos nepasiekė, – apgailestavo Z. Mockus. – Tai atsitiko dėl to, kad Savivaldybės mero pavaduotojas Vytautas Kleiva jiems paprieštaravo teigdamas, jog mokyklinis autobusiukas privalo pasilikti „Atžalyno“ mokykloje. Kyla tik klausimas, kodėl V. Kleivos užsispyrimas rajono biudžetui turi kainuoti apie 100 tūkst. Lt per metus, nes lygiai tiek išeina sudėjus per mėnesį 5 000 Lt (Kaunatavos maršruto nuostolis) ir 3 000 Lt dviejų besidubliuojančių Lieplaukės–Telšių maršrutų?!“
Spaudos konferencijoje Darbo partijos frakcijos Telšių rajono savivaldybės taryboje narys Kęstutis Anglickas kalbėjo apie keletą metų Savivaldybei nepavykstančią išspręsti dviejų daugiabučių namų Varniuose šildymo tiekimo problemą. Pasak jo, nors daug kartų ir buvo kalbėta, diskutuota, sudaryta dėl to netgi komisija, tačiau šiandien jokių sprendimų nepriimta: „Savivaldybė net nebando rasti gyventojams palankių sprendimų – savo veiksmais išgąsdino atsiradusį šilumos tiekėją, kuris buvo pasiruošęs tiekti šilumą Varnių daugiabučiams tokia kaina, kokia dabar yra Telšiuose. Mano nuomone, Savivaldybė dėl kažkokių priežasčių yra suinteresuota nepaleisti iš savo rankų dviejų daugiabučių namų Varniuose šildymo.“