Balandžio 10-ąją švenčiama brolių ir sesių diena. Šia proga kalbiname keletą žinomų Telšių rajono gyventojų, kurie turi visą būrį brolių ir seserų. Pašnekovai mielai dalijosi mintimis, kaip broliai ir seserys darė įtaką jų gyvenimui, kaip kartu praleistas laikas ir šeimos tradicijos formavo jų asmenybes ir stiprino šeimos ryšius.
Aurelija SERVIENĖ
Laima Jurytė-Zakarauskienė užaugo dviejų seserų draugijoje – Linos ir Lauros. Vaikystėje dukroms tėvai rodė džiaugsmą, kai vienas grojo armonika, kitas akordeonu ir dainavo kartu. Dabar tai tapo gražia šeimos tradicija – susitikus dainuoti tėvų išdainuotas dainas ir saugoti prisiminimus. Seserys kasmet vis labiau vertina bendrystę ir galimybę susitikti.
Pedagogas, treneris Tomas Gaurylius turi du brolius – Vaidą ir Paulių.
Gauryliai – sportiški vyrai, sportas tris brolius lydi nuo pat vaikystės. Didelę įtaką tam turėjo tėvas Jonas Gaurylius – nusipelnęs Akmenės rajono sporto bendruomenės narys, aktyvus įvairių sporto ir meno renginių organizatorius.
Nuo mažumės broliai kartu su mama Joana ir tėčiu Jonu sėkmingai dalyvaudavo įvairiose rajono žiemos ir vasaros šeimų sporto šventėse ir renginiuose, teko drauge groti šeimų vakaronėje. Atlikę dienos namų ruošos darbus broliai kartu mėgo žaisti futbolą, krepšinį, tenisą. Vaidas ir Tomas žaidė Akmenės rajono moksleivių šachmatų rinktinėje, neretai tapdavo ir tarpusavyje pagrindiniais priešininkais kovoje dėl pirmosios vietos asmeninėse varžybose.
Dabar pagrindinė brolių su šeimomis susibūrimo vieta yra pas tėvukus Telšiuose, į kuriuos iš Viekšnių jie atsikėlė gyventi 1994 m.
Dar ir šiandien susitikę broliai mielai sužaidžia vieną kitą šachmatų ar šaškių partiją, smagiai savo jėgas išbando prie rankų lenkimo stalo ar pamėto strėlytes, be abejo, įtraukdami ir kitus šeimos narius.
Telšių rajono savivaldybės vicemerė Agnė Jakavičiutė-Miliauskienė turi keturis brolius ir vieną seserį: „Tai vienas gražiausių ir svarbiausių dalykų mano gyvenime – keturi broliai ir sesė! Mano Dainora, Erlandas, Ferdinandas, Roslandas, Ronaldas.“
Agnė – vyriausia ir nuo pat mažens broliams ir seseriai buvo antroji mama. Jie – jos vyresnieji vaikai iki pat dabar: „Rūpinimasis jais nesibaigia net kai jie jau suaugę ir kuria savo šeimas. Nesvarbu, už kiek kilometrų būtume, kokioje pasaulio vietoje – ryšys ir meilė vienas kitam tokie pat stiprūs kaip ir vaikystės žaidimuose. Tokios besąlygiškos meilės vienas kitam linkėčiau kiekvienam, kas turi brolį ar sesę ir, kad to niekas negalėtų pakeisti…“
Telšių rajono savivaldybės meras Tomas Katkus šeimoje augo dviese su broliu Ramūnu – vyresniu 2,5 metų. Gyveno bute, todėl savo vaikystę praleido žaisdami daugiabučių kiemuose.
„Kiemuose vaikų tikrai netrūko, ir dažniausiai su broliu būdavome pasiskirstę žaisti – aš su jaunesniais, o jis su vyresniais berniukais. Mūsų jėgos išsilygindavo krepšinio aikštelėje, kurioje tiek aš, tiek mano brolis mėgdavome žaisti, tai būdavo viena iš įdomiausių mūsų veiklų“, – prisiminimais dalijosi T. Katkus ir papasakojo vieną įsimintiniausių vaikystės akimirkų: „Mano brolis, kaip ir turbūt visi vyresni broliai, mėgdavo mane erzinti. Už tai šiandien turbūt esu net ir dėkingas, nes būtent jis man išugdė kantrybę ir ramybę. Visada, kai erzindavo, stengdavausi visiškai nereaguoti, kad broliui tiesiog paliktų neįdomu. Taip ir dabar gyvenime, esu kantrus žmogus ir ramiai reaguoju į įvairias situacijas.“
T. Katkus iki šiol su broliu palaiko artimus ir gerus santykius. Abu sukūrė šeimas. Tomas džiaugiasi, kad broliui visiškai neseniai gimė pirmagimis, o jis tapo dėde.
Upyniškiai broliai Žygimantas ir Daivaras Skiočiai – tikras tvirtos broliškos draugystės pavyzdys. Jų vienybė ir bendravimas žavi visus, kurie juos pažįsta.
Broliai prisiminė, jog vaikystėje, kaip ir dauguma vaikų, neišvengė vaikiškų pykčių ir peštynių. Žygimantas pasakojo: „Pas mus buvo kaip ir pas visus, kai vyresnis nori ką nors atimti, paerzinti mažesnį. Bet visi pykčiai ženkliai sumažėjo, kai Daivaras išvyko iš namų studijuoti į Vilnių. Tuomet atsirado brolio ilgesys, per didelė ramybė namuose ir trūkumas kasdien matyti brolį. Tada atėjo tikrasis suvokimas, kaip svarbu ir gera turėti brolį.“ Nuo tada jiedu su broliu tapo labai gerais draugais ir pradėjo noriai kalbėti įvairiomis gyvenimo temomis.
Abu baigė studijas: vienas Vilniuje, kitas Kaune, ir grįžo į gimtąją Upyną – surėmę pečius pradėjo plėsti, modernizuoti ir tobulinti savo tėvelių sukurtą tvirtą ūkį. Taip ir iki šių dienų ūkyje sėkmingai abu kartu dirba.
Pasak brolių, visos didžiausios metų šventės, artimųjų gimtadieniai, bendras darbas, visuomeninė veikla bei pramogos jiems suteikia progas daug laiko praleisti kartu. Tad pasikeisti blogomis frazėmis ar juokingesniais žodžiais yra neišvengiama.
„Bet mes žinome ir suprantame, kad tik kartu esame stipresni, drąsesni, mažiau klystantys ir galintys įveikti ne tik DAKARĄ!“ – teigė broliai.