
Telšių rajono policijos komisariato viršininkė Aurelija Kontrimienė pasidalijo, kaip ji nuo mažens svajojo tapti policininke. Papasakojo apie policijos darbą ir su kokiais sunkumais tenka susidurti.
Ema GRUBLIAUSKYTĖ
Svajonės išsipildymas
„Jau nuo šeštos klasės žinojau, kad tapsiu policininke“, – teigė A. Kontrimienė. Iš kur atsirado ši kibirkštėlė – tapti policininke, ji nepamena. Tačiau sakė, kad visada turėjo savyje teisingumo jausmą, kuris veda per gyvenimą ir lydi darbe. Šiuo metu Aurelija yra Telšių rajono policijos komisariato viršininkė.
Žmogaus tobulėjimas dirbant policijoje
Policijos darbo specifika užtikrina nuolatinį žmogaus tobulėjimą. Visos situacijos būna skirtingos, nuolat reikia ieškoti būdų, kaip pritaikyti savo turimas žinias. Karjeros galimybės taip pat yra labai plačios, nes galima suderinti darbą su savo pomėgiais. Jeigu patinka gyvūnai, galima dirbti kinologu, jeigu patinka informacinės technologijos, galima dirbti nusikaltimų elektroninėje erdvėje tyrimo padaliniuose.
Vienas geriausiai sukomplektuotų komisariatų
Kalbėdama apie kolektyvą viršininkė pasidžiaugė, kad Telšių rajono policijos komisariatas yra vienas iš geriausiai sukomplektuotų policijos komisariatų Lietuvoje.
Didžiausi policijos pasiekimai
A. Kontrimienė tvirtino, kad didžiausias pareigūnų pasiekimas yra išgelbėtos gyvybės, nes tai svarbiausia. Sustabdę neblaivų vairuotoją nežino, ko buvo išvengta ir kiek gyvybių šis poelgis galėjo išgelbėti. Kartais sėkmingiausi darbai būna ir nepastebėti.
Įtampa darbo metu
Policijoje nėra rutinos, tačiau pareigūnai nuolat jaučia įtampą, nes gavę iškvietimą niekada nežino, kas gali nutikti jiems nuvykus į įvykio vietą. Neretai pasitaiko pavojingų situacijų, dėl kurių pareigūnai turi sprendimą priimti komandiškai.
Policijos darbo organizavimas
Darbas Telšių rajono policijos komisariate vyksta dviejuose skyriuose – Reagavimo ir Veiklos. Pirmajame dirbama dvidešimt keturias valandas per parą, policijos pareigūnai yra pasirengę vykti į iškvietimą. Šiame skyriuje didžioji dalis pareigūnų yra vyrai.
Veiklos skyriuje atliekami tyrimai administracinėse bylose ir ikiteisminiuose tyrimuose, pareigūnams reaguoti tenka mažiau, didesnę dalį skyriaus pareigūnų sudaro moterys.
Policijos darbo sritys

Darbą policijoje iš esmės galima skirti į dvi sritis: prevenciją, kai siekiant užkirsti kelią nusikaltimams ir kitiems teisės pažeidimams vykdoma bendroji, individualioji ir situacinė prevencija, ir intervenciją, kai nepertraukiamai reaguojama į įvykius, fiksuojami teisės pažeidimai – tiek gavus pranešimus apie jų padarymą, tiek pačių pareigūnų proaktyvios veiklos metu, pradedami ir atliekami ikiteisminiai tyrimai, siekiant patraukti kaltus asmenis atsakomybėn.
Gautų iškvietimų kategorijos
Reagavimas į įvykius yra prioritetizuojamas – įvykiai pagal kylantį pavojų žmonėms, jų turtui yra skirstomi į A, B ir C kategorijas. A kategorijos įvykiams priskiriami įvykiai, kai gresia pavojus asmenų gyvybei, sveikatai ar didelės vertės turtui, B – kai pavojus gyvybei, sveikatai ar turtui gali kilti, kai nėra informacijos apie nukentėjusiojo būklę, kai pažeidėjas sulaikomas įvykio vietoje, kai būtina skubiai reaguoti į viešosios tvarkos pažeidimus, dėl kurių gali kilti pavojus, o C kategorijos įvykiams priskiriami įvykiai, kai realus pavojus negresia ir kai nustatoma, kad skubiai reaguoti nereikia. Gavę A ir C kategorijų iškvietimus, pareigūnai pirmiau vyksta į A kategorijos iškvietimą, nes iškilusi grėsmė yra žymiai didesnė ir neatidėliotina pagalba yra reikalingesnė.
Susitikimai su bendruomenėmis ir gyventojais
Kiekvienais metais Telšių rajono policijos komisariatas pristato savo veiklos ataskaitą. Į pristatymą yra kviečiami visi rajono gyventojai, tačiau paprastai žmonės dalyvauja vangiai. Tikėtina, kad bendruomenė su didelėmis problemomis nesusiduria, gyvena gana ramiai ir jaučiasi saugi, ką rodo ir gyventojų apklausos, dėl ko susidomėjimas policijos veikla ir nėra didelis. Taip pat nemažai susitikimų su gyventojais organizuojama seniūnijose, skatinama saugios kaimynystės iniciatyva.
Žinoma, policija visada yra atvira visuomenei, iškilus klausimams galima užeiti, paskambinti policijos veiklos klausimais.
Paskaitos jaunimui
Viena svarbiausių prevencijos sričių – tai darbas su vaikais ir jaunimu. Tuo siekiama sumažinti nusikalstamumą ateityje, išaiškinti atsakomybes, atgrasyti jaunus žmones nuo teisės pažeidimų. Bendruomenės pareigūnės organizuoja susitikimus ir paskaitas mokymo įstaigose, stovyklose, jaunimo centre.