
Telšių valdžia užsiplieskė išnuomoti centrinio stadiono Birutės gatvėje pavadinimą iš karto dešimčiai metų. Jau ir kandidatas, pasirodo, buvo – lošimų bendrovė. Tačiau politikai staiga susimąstė ir išėmė stadiono vardo nuomos klausimą iš birželio 27-osios Savivaldybės tarybos posėdžio darbotvarkės.
Giedra AKAVICKIENĖ
Per dešimt metų surinktų 150 tūkst. eurų
„Telšių ŽINIOS“ domėjosi, dėl kokių priežasčių iš Tarybos posėdžio darbotvarkės buvo pašalintas klausimas dėl miesto stadiono vardo nuomos. Kaip ir kam kilo idėja išnuomoti stadiono pavadinimą?
Mero patarėja Agnė Vaitkienė atsakė, kad, gavus Vyriausybės atstovo pastabas ir po ilgų diskusijų komitetų posėdžiuose, taip pat atsižvelgiant į Seime priimtas pastabas dėl azartinių lošimų įmonių reklamos, buvo priimtas sprendimas išimti šį klausimą iš birželio mėnesio Tarybos darbotvarkės. Jis bus koreguojamas ir teikiamas svarstyti Tarybos nariams.
Kaip informavo mero patarėja, idėją išnuomoti Telšių miesto stadiono vardą pasiūlė Martynas Armalis. Jis yra viešosios įstaigos „Telšių futbolo ateitis“ direktorius.
Beje, kaip paaiškėjo, M. Armalis ne šiaip sumąstė, kad reikėtų išnuomoti stadiono vardą, o turėdamas asmeninį tikslą – pinigai, ne mažiau kaip 15 tūkstančių eurų per metus (tokia pradinė suma buvo nurodyta dokumentuose), atitektų jo vadovaujamai įstaigai. Matematika paprasta: 10 metų x 15 000 eurų = 150 000 eurų.
Stadionas priklauso Telšių rajono savivaldybei, ji į savo turto atnaujinimą, jo priežiūrą nuolat investuoja milžiniškus pinigus, o už stadiono vardą nuompinigiai atitektų viešajai įstaigai.
Apsidairykime: mieste yra ir kitų Telšių rajono savivaldybei priklausančių objektų, gal galime užeiti į Savivaldybę su prašymu leisti išnuomoti kad ir autobusų stotelę, vieną, kitą, gražaus pinigėlio lengvai susirinktume… Juokas juokais… tačiau Savivaldybės paklausėme, kodėl vis dėlto M. Armaliui, vadovaujančiam VšĮ „Telšių futbolo ateitis“, suteikiama privilegija – už stadiono vardą pasiimti tūkstančius eurų?
„Iki 2026 metų stadionas yra perduotas panaudai VšĮ „Telšių futbolo ateitis“, todėl M. Armalis, būdamas šios viešosios įstaigos direktorius, ir rūpinasi stadiono vardo išnuomavimu“, – atsakė mero patarėja.
Pasigedo teisinio reglamentavimo
Tarybos narys Remigijus Macas „Telšių ŽINIOMS“ teigė, kad Savivaldybė yra VšĮ „Telšių futbolo ateitis“ dalininkė, todėl už stadiono vardo nuomą gautos lėšos būtų prisidėjimas prie komandos išlaikymo.
Kitas klausimas, ar azartinių lošimų reklama tinkama mūsų stadionui. Pasak R. Maco, privačios komandos, ypač krepšinio, yra pasivadinusios lažybų bendrovių suteiktu vardu, tačiau čia kalbama apie Savivaldybei priklausantį stadioną.
Be to, birželio mėnesį LR Seimas svarstė Azartinių lošimų įstatymo pakeitimus. „Už“ nubalsavo 56 Seimo nariai, pritardami, kad viešose vietose būtų uždrausta azartinių lošimų reklama. Kitame Seimo posėdyje paaiškės, ar tikrai tokia reklama bus uždrausta.
R. Macas kalbėjo, kad sumanymas išnuomoti stadiono vardą yra unikalus atvejis šalyje, to dar nė viena savivaldybė nėra dariusi. „Nėra nei praktikos, nei teisinio reglamentavimo“, – tvirtino Tarybos narys.
Kitas Telšių rajono savivaldybės tarybos posėdis vyks rugpjūčio mėnesį, tad yra laiko išsiaiškinti visus stadiono vardo nuomos niuansus.
„Telšių ŽINIOMS“ feisbuke atliekant apklausą, telšiškiai pasisakė, kad jiems priimtiniausias stadiono pavadinimas būtų „Džiugo“.
Būtume pirmieji išnuomoję vardą
Telšių rajono savivaldybės administracijos paklausėme, kaip pavyko nustatyti pradinę nuomos kainą. Kuo buvo remiamasi? Mero patarėja A. Vaitkienė informavo, kad buvo gautas pasiūlymas už tokią kainą įsigyti vardą, tačiau savivaldybių turto nuoma ar kitoks disponavimas galimas tik po viešo konkurso, todėl ir buvo pasiūlyta projekte tokia kaina.
Beje, atkreipkite dėmesį, jog ir atsakyme nuskambėjo, kad stadionas yra Savivaldybės turtas, tai kaip čia išeina, kad Savivaldybės turto nuomos reikalus apsiėmė spręsti VšĮ „Telšių futbolo ateitis“ direktorius?
Beje, gali būti, kad Telšiai būtų pirmieji išnuomoję savo miesto stadiono vardą.
Paklausus apie turimus pavyzdžius, kur šalyje savivaldybės nuomoja stadiono ar kitų objektų vardus, A. Vaitkienė teigė, jog tokios informacijos neturi. „Mūsų žiniomis, būtume buvę pirmieji“, – sakė ji.
Mero patarėja „Telšių ŽINIOMS“ patvirtino, kad stadiono vardas sudomino lošimų bendrovę. „Taip, UAB „Amber Gaming“ pateikė pasiūlymą įsigyti stadiono vardą – jį pavadinti „7Bet“ stadionu“, – kalbėjo A. Vaitkienė.
Meras prieš žalingų įpročių propagavimą
Telšių rajono vadovo Tomo Katkaus paklausėme nuomonės, ar lošimų bendrovės vardo suteikimas stadionui būtų tinkamas, jei konkursą laimėtų tokia bendrovė? Juk stadione lankosi ir lankysis vaikai, jaunimas, tai gali daryti jiems žalą. Ne paslaptis, kad žmonės tampa priklausomi nuo lošimų, pralošia savo gyvenimus. Galbūt vertėtų Savivaldybei apsisaugoti nuo lošimų bendrovių tokios reklamos kaip stadiono vardo gavimas?
„Nesu prieš, kad būtų surenkamos papildomos lėšos už stadiono vardo nuomą, tačiau, mano nuomone, įmonė ar bendrovė, kuri reprezentuotų viešo centrinio stadiono vardą, negali vykdyti veiklos ar užsiimti sritimis, kurios gali turėti įtakos žalingų įpročių atsiradimui, formuoti neigiamos nuomonės ar kitaip neigiamai atsiliepti visuomenei“, – atsakė meras T. Katkus.
Beje, dėl lošimų pastaruoju metu šalyje nuskambėjo daug labai liūdnų istorijų. Mūsų rajone taip pat yra žmonių, priklausomų nuo azartinių lošimų ir sugriovusių sau bei artimiesiems gyvenimus.
Azartinių žaidimų reklama, aišku, būtų nusikaltimas. Kaip ir nusikaltimas atiduoti privačiai bendrovei ar privatiems asmenims galimybę mieste daryti belenkokius sprendimus
Telšių butų ūkis turi naują direktorę. Ko tylim? Pristatykit.