Animacinis filmas – Rainių tragedijai prisiminti

Parašė:  2021-06-15

Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius Tomas Katkus birželio pradžioje pasirašė įsakymą, kuriuo Telšių kultūros centrui skyrė 14 100 Eur. Lėšos numatytos renginių, skirtų Rainių tragedijos 80-osioms metinėms, išlaidoms apmokėti.
Nemenka pinigų dalis skirta animaciniam filmui: 700 Eur atiteko jo scenarijaus kūrėjams ir 7 000 Eur kainavo paties edukacinio filmuko sukūrimo paslauga.
Antanas NEKRAŠIUS
Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius birželio 2 dieną Telšių kultūros centrui iš viso skyrė 14 100 Eur. Iš jų: 700 Eur sumokėti atlikėjams už koncertą „Dievo dovana, Lietuva, esi“, 600 Eur – už spaustuvės paslaugas, 1 000 Eur – už scenos konstrukcijų nuomą, 1 100 Eur – už garso įrangos nuomą, 600 Eur – už atvykstančių koncerto dalyvių maitinimą, 300 Eur – už konferencinės medžiagos leidinio leidybos ir maketavimo paslaugas, 600 Eur – už viešinimo paslaugas, 1 500 Eur – nenumatytoms išlaidoms, 700 Eur – sumokėti už animacinio filmuko scenarijų ir 7 000 Eur – už edukacinio animacinio filmo sukūrimo paslaugą.
Visos išvardytos išlaidos renginiams, skirtiems Rainių tragedijos 80-osioms metinėms, organizuoti aiškios. Tačiau kas per animacinis filmas, kurio kaina siekia 7 700 Eur? Jo trukmė – šiek tiek daugiau nei 3 minutės.
„2021 metais minime Rainių tragedijos 80-ąsias metines. Analizuojant ankstesnių metų minėjimo renginius pastebėta tendencija, jog juose lankosi tik vyresnio amžiaus ir su tragedija tiesiogiai susiję asmenys, todėl nutarta deramą dėmesį skirti jaunajai kartai prusinti ir įtraukti į krašto istorijos atminimo išsaugojimą, – „Telšių ŽINIOMS“ teigė Telšių kultūros centro direktorius Linas Ulkštinas. – Pasirinktas, ko gero, vienas iš moksleiviams priimtiniausių žanrų – animacija.“


Pasak L. Ulkštino, filmuką sukūrė animacijos studija UAB „Meinart“, kuri išskirtinai specializuojasi tik animacijos srityje ir gali pasiūlyti 2D, 3D, „stop motion“ ir kitus sprendimus.
Taip pat prie animacinio filmuko kūrimo proceso (konsultacijomis ir įžvalgomis) prisidėjo Savivaldybės administracijos Kultūros, turizmo ir sporto skyriaus vedėja Eglė Tarvainytė, mero patarėja Rugilė Kumžaitė, Telšių kultūros centro direktorius L. Ulkštinas, Žemaitės dramos teatro direktorė Ligita Liutikienė, Žemaičių muziejaus „Alka“ direktorės pavaduotoja Ingrida Vaitiekienė, istorikė Janina Bucevičė ir kultūrinės veiklos koordinatorė Donata Kazlauskienė.
Į klausimą, kur būtų galima pamatyti beveik 8 tūkst. Eur kainavusį filmą, Telšių kultūros centro direktorius atsakė, kad nors jo pristatymas visuomenei vyks tik birželio 14 dieną, pirmieji jį jau išvydo Žemaitės gimnazijos mokiniai, kuriems prie Rainių Kančios koplyčios buvo surengta pirmoji edukacinė pamoka, skirta Rainių tragedijos 80-osioms metinėms. Anot direktoriaus, pamoką gimnazistams vedė Žemaičių muziejaus „Alka“ istorikė J. Bucevičė. „Edukacinis filmukas jau pristatytas ir Tryškių Lazdynų Pelėdos gimnazijoje. Planuojama tokio pobūdžio pamokas pristatyti kiek įmanoma daugiau mokinių. Edukacinė pamoka su edukaciniu filmuku – projekto „Rainių tragedija: atmintis gyva“ dalis“, – kalbėjo L. Ulkštinas.
„Telšių ŽINIŲ“ skaitytojai kultūros centro edukacinį animacinį filmuką, skirtą Rainių tragedijos 80-osioms metinėms, gali pamatyti čia:

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. Telšiškė parašė:

    Puiku. Trumpai, glaustai, įtikinamai,o svarbiausia – inovatyviai.

  2. Hmmmm parašė:

    Pinigai išmesti į orą. Geriau vaikams stovyklą būtų padarę, vaikai stovykloj būtų sukūrę filmuką. O dabar tokia suma pinigų išleista ir kas už tai atsakingas?

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Jūsų nuomonė apie Galimybių pasą.

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt