Liepos 2 d. baigėsi LR Seimo pavasario sesija, tad iki rugsėjo 10 d. Seimo nariams suteiktas savarankiškai planuojamas laikas, per kurį vieni atostogaus, kiti ruošis artėjančiai rudens sesijai. Atostogos nevilioja LR Seimo nario Almanto Petkaus. Per pavasario sesiją paruošęs net 9 įstatymo pataisas bei teikęs per 40 įstatymų pataisų pasiūlymų, vasarą ketina rengti įstatymų pataisas artėjančiai Seimo rudens sesijai. Ypatingas dėmesys, anot A. Petkaus, bus skiriamas įstatymams, susijusiems su Savivalda, kuriai vis labiau rankas varžo centrinė šalies valdžia.
„Sesijos pabaiga tiek man, tiek mūsų partijos Tvarka ir teisingumas frakcijos Seime nariams buvo ne tokia, kokia, mūsų manymu, turėjo būti, – „Telšių ŽINIOMS“ kalbėjo Almantas Petkus. – Ir vėl skubotai Vyriausybė teikė siūlymus, pavyzdžiui, dėl pensinio amžiaus didinimo ir pan. Džiugina tai, kad dėl pastarojo siūlymo opozicija nesiregistruodama balsuoti sugebėjo padaryti taip, kad klausimas nebūtų priimtas, tad jis bus nagrinėjamas per rudens sesiją.“
Tačiau, anot A. Petkaus, įstatymo pataisos dėl motinystės išmokų mažinimo visgi buvo priimtos. „Aš suprantu, kad reikia gelbėti SODROS biudžetą ir kad jis nėra pajėgus išlaikyti motinystės išmokas, kokios jos buvo, – teigė Seimo narys, – tai turėjo jau būti aišku prieš trejus metus, kada tokios įstatymo pataisos buvo priiminėjamos. Tačiau juk deklaruojama, kad Valstybės prioritetas yra gimstamumo skatinimas, todėl, mano manymu, reikia ieškoti kitų skatinimo būdų. Pavyzdžiui, dalį motinystės išmokų finansuoti iš kokios nors specialiosios Valstybės biudžeto programos.“ Sprendimas motinystės išmokas mokėti iš SODROS biudžeto, A. Petkaus manymu, buvo pasirinktas, nes tai lengviausias kelias, dėl kurio šiandien kenčia visi kiti SODROS išmokų gavėjai – pensininkai, ligoniai ir pan.
„Dėl gimstamumo skatinimo šiandien taip pat reikia klausti valdančiosios daugumos Seime. Kur dingo konservatorių per rinkimus kelta dviejų vaikų programa?“, – stebėjosi A. Petkus. Pačios motinystės išmokos gimstamumui skatinti, anot pašnekovo, pasiteisino. Per paskutinius porą metų šalies gimstamumas, nors ir nepralenkė mirtingumo, tačiau ženkliai išaugo: iki motinystės išmokų Lietuvoje per metus mirdavo apie 40 tūkst. žmonių, o gimdavo – 32 tūkst. Atsiradus motinystės išmokoms, gimstamumas išaugo iki 36 tūkst. per metus.
„Tokiomis ne itin linksmiausiomis nuotaikomis, kada iš Vyriausybės tebebrukamos tik taupymo priemonės ir nepateikiama jokių siūlymų, kaip didinti šalies konkurencingumą ir pajamas, mūsų partijos Tvarka ir teisingumas frakcija Seime ir pabaigė pavasario sesiją, – reziumavo A. Petkus.
Per taip vadinamą savarankiškai planuojamą laiką – iki rugsėjo 10 d., partijos Tvarka ir teisingumas frakcijos Seime nariai ketina skirti nemažą dėmesį artėjantiems Savivaldos rinkimams. „Rengsime pasiūlymus, kurie bus susiję su Savivaldos gyvenimo gerinimu, – „Telšių ŽINIOMS“ teigė A. Petkus, – nes kuo toliau, tuo labiau matyti, kad centrinė šalies valdžia labiausiai „žino“, kaip turi gyventi savivaldybės. Tai man yra nesuprantama – tiek savivaldybių tarybos nariai, tiek Seimo nariai yra išrinkti žmonių, tačiau vis labiau jaučiama, kad neva geriausiai viską išmano Vilniuje sėdintys. Panašiai ir su Apskričių reforma – visi žemės reikalai perduoti tvarkyti ne savivaldybėms, bet tarnybai prie Žemės ūkio ministerijos. Kodėl ši funkcija negalėjo būti perduota savivaldybėms? Manau, kad ir Prezidentė šiuo klausimu buvo suklaidinta tam tikrų asmenų grupės, kurie turi kažkokių minčių tvarkant žemės reikalus. Jeigu ši funkcija būtų perduota savivaldybėms – tas baiminimasis, kad jos tvarkys kažkokius reikaliukus – yra perlenktas. Norint Savivaldybėje priimti tokius sprendimus turi būti priimtas Tarybos sprendimas, iki tol sprendimo projektai yra pateikiami viešojoje erdvėje, su jais susipažinti gali gyventojai. Galiausiai, jie yra diskutuojami komitetuose ir pan. O dabar padarė taip, kad sprendimą priims tarnyba esanti Vilniuje, kurios sprendimų nematysime arba pamatysime po kokių kelerių metų, kada bus iškelta kokia nors baudžiamoji byla.“
„Asmeniškai aš per vasarą rengsiu įstatymų pataisas, siūlymus, žiūrėdamas per Savivaldybės prizmę – kad būtų galimybė savivaldybėms atsiriekti didesnę Valstybės biudžeto pyrago dalį, galimybė lengviau formuoti ikimokyklinių įstaigų tinklus ir pan., – kalbėjo A. Petkus. – Šiandien turiu idėjų, kurios per vasarą, tikiu, taps projektiniais pasiūlymais.“