
Antradienis – pirmoji naujosios Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos (SoDra) Telšių skyriaus direktorės Almos Šimkienės darbo diena. Į SoDrą ši, Telšiuose gimusi, užaugusi ir čia gyvenanti moteris įžengia po trylikos darbo metų Telšių regioninėje ligoninėje.
„Telšių ŽINIOS“ kalbina A. Šimkienę, dviejų vaikų: dukros gimnazistės ir sūnaus moksleivio, mamą, baigusią Vilniaus universitetą ir mėgstančią piligrimines keliones.
– Įveikusi konkursą, tapote SoDros Telšių skyriaus direktore. Ką Jums reiškia šios naujos pareigos?
– Naujos pareigos – tai naujas gyvenimo etapas. Tenka kažką pajudinti savyje ir priimti lyg iššūkį: išbandyti save, savo galimybes, pritaikyti savo žinias ir gyvenimo patirtį. Į naujas pareigas žiūriu labai atsakingai ir tikiuosi šį darbą atlikti sąžiningai ir garbingai.
– Kokius tikslus užsibrėžiate ateidama į naująjį darbą?
– Kadangi valstybė deleguoja visas darbe numatytas funkcijas, aš turėsiu tiksliai pritaikyti savo žinias, vadybos sugebėjimus ir stengtis suburti bendram darbui visą kolektyvą.
– Kam skirsite didžiausią dėmesį?
– Pirmiausia, reikės gerai pažinti kolektyvą, įvertinti galimybes dirbti komandoje. Šiandienos informacijos srautas, SoDros sistemos pokyčiai verčia ne tik profesionaliai atlikti darbą, bet ir dirbti darnioje komandoje. Tik tada galima pasiekti gerų veiklos rezultatų, tai būtų mano pagrindinis tikslas.
– Ką Jums davė darbas Telšių regioninėje ligoninėje?
– Ligoninėje pradirbau 13 metų. 10 metų ėjau direktorės pavaduotojos ekonomikai, 3 paskutinius metus – vyr. finansininkės pareigas. Pažinau įvairių žmonių, daugelis paliko gerų, gražių prisiminimų. Daug ko išmokau, supratau. Patirtį pritaikysiu dirbdama Sodroje.
– Ar dalyvaujate politiniame gyvenime, priklausote politinei partijai?
– Politika domiuosi, bet jokiai partijai nepriklausau.
– Kaip įsivaizduojate save, vadovaujančią naujam kolektyvui? Kaip spręsite tarp darbuotojų ar kitas kilusias problemas?
– Manau, būsiu reikli vadovė, nes laikmetis kelia griežtus reikalavimus ne tik vadovui, bet ir visiems darbuotojams. Problemas visada galima spręsti diskutuojant, nes išklausius visas puses galima rasti optimalų variantą.
– Ar Jums nepristigs žinių, patirties, einant atsakingas direktorės pareigas? Ar buvusių Jūsų darbų pobūdis skiriasi nuo naujojo darbo?
– Jaučiuosi turinti žinių, esu baigusi universitetą, turiu ekonominės, finansinės patirties. Padidės tik vadybos krūvis.
– Ar SoDros, kaip įstaigos, sistemoje būtina pertvarka? Jei taip, ką reikėtų keisti? Kokia Jūsų nuomonė apie SoDros reformos aspektus?
– Pertvarka labai reikalinga. Net ir turtingiausios pasaulio valstybės, kurių BVP pertekliniai, labai taupo ir skaičiuoja SoDros išmokas.
– Ką manote apie pensinio amžiaus didinimą, pensijų, motinystės išmokų mažinimą, darbuotojo ligos pašalpos apmokėjimą?
– Nesuvaldžius išlaidų, mūsų valstybė turės tik skolintis ir skolintis. Ne tik žmogus, bet ir valstybė turi gyventi pagal savo išgales.
– Beveik 3 mlrd. Lt deficitą šiemet planuojanti SoDra vėl skolinasi, kad galėtų nevėluodama iki metų pabaigos gyventojams mokėti socialinio draudimo išmokas?
– Manau, kad nutraukti socialinio draudimo išmokas tikrai neleistina. Socialiai neapsaugoti žmonės turi gauti nors minimalią pagalbą.