Pastaruoju metu apie draudimą deginti nenušienautą pernykštę žolę, iš to kylančius pavojus ir gresiančias baudas informacijos netrūksta visose informavimo priemonėse. Visgi, kai sausi ir giedri orai, pastebima, jog pernykštės žolės deginimo gaisrų tik daugėja.
Balandžio 12–18 dienomis Telšių apskrityje užregistruoti 63 išvykimai gesinti gaisrų, kilusių atvirose teritorijose: Plungės rajone – 14, Mažeikių – 32, Telšių – 17.
Šių gaisrų metu išdegė: Plungės rajone – 21 ha, Mažeikių – 51,12 ha, Telšių – 45,93 ha pievų.
Praėjusią savaitę dažniausiai buvo vykstama gesinti žolių gaisrų šiose vietovėse: Plungės miesto teritorijoje (5), Mažeikių miesto teritorijoje (18), Viekšnių seniūnijoje (6), Tryškių ir Varnių seniūnijose – po 5. Šį pavasarį mūsų šalyje atvirose teritorijose iš viso kilo per 1 500 gaisrų, kurie išdegino beveik 3 400 ha pievų.
Apskrityje, siekiant nustatyti žolės padegėjus, kone kasdien buvo rengiami reidai. Jų metu apskričių priešgaisrinių gelbėjimo valdybų valstybinės priešgaisrinės priežiūros pareigūnai su Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento darbuotojais pažeidėjams iš viso surašė 13 protokolų. Paskirta 805 Lt baudų. Taip pat apskaičiuota 519 Lt gamtai padaryta žala. Ji bus išieškota iš žolės gaisrų sukėlėjų.
Neatsakingas gyventojų požiūris padaro daug žalos ne tik gamtai, jų pačių turtui, bet ir priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai. Šie gaisrai ypač sparčiai plinta ir juos greitai užgesinti yra labai sunku – dažnai arti nėra vandens šaltinių, gaisrus tenka gesinti parankinėmis priemonėmis, kvėpuojant aitriais dūmais. Be to, prie tokių gaisrų labai sunku privažiuoti ugniagesių mašinoms: automobiliai klimpsta dirvose, lūžta, genda brangi technika, ugniagesiai išeikvoja daug fizinių jėgų, gaisrams atvirose teritorijose likviduoti išdeginamos tonos nepigaus kuro. O išvykę gesinti degančių pievų ar miškų, ugniagesiai ne visada gali laiku suskubti į sudėtingesnius ir didesnius gaisrus ar nelaimes, kai jų pagalbos reikia nedelsiant.
Prašome gyventojų, pastebėjus degančią žolę, nepraeiti pro šalį ir pasistengti patiems ją užgesinti, nelaukti, kol liepsna išplis į didesnius plotus. Liepsnojančią žolę nedideliame plote lengvai galima užgesinti užplakant liepsną medžių šakomis, užpilant ją vandeniu arba smėliu. Jeigu matote, kad su ugnimi nepavyks lengvai susidoroti, nedelsdami kvieskite ugniagesius.