• Pagrindinis
  • Kontaktai
  • Prenumeratos kaina
  • Reklama
  • Balsavimų archyvas
  • Pranešk naujieną
Telšių žinios - Telšių apskrities laikraštis
  • Pirmas Puslapis
  • Aktualijos
    • Žinios iš Savivaldybės
    • Politika
    • Švietimas
    • Socialiniai reikalai
    • Verslas, Finansai
    • Kitos aktualijos
  • Partnerių informacija
  • Teisėsauga
    • Suvestinės
    • Gaisrai
    • Nelaimės
  • Teminiai puslapiai
    • Žemaičių kultūra
    • Raktas į Žemaitiją – kultūra, tradicijos, žmonės
    • Tvari kultūra Žemaitijoje
    • Pilietiškumo žingsniai
  • Laisvalaikis
    • Renginiai
    • Sportas
    • Laisvalaikis
    • Receptai
  • Sveikata
  • Žmonės ir Nuomonės
  • Video
No Result
View All Result
  • Pirmas Puslapis
  • Aktualijos
    • Žinios iš Savivaldybės
    • Politika
    • Švietimas
    • Socialiniai reikalai
    • Verslas, Finansai
    • Kitos aktualijos
  • Partnerių informacija
  • Teisėsauga
    • Suvestinės
    • Gaisrai
    • Nelaimės
  • Teminiai puslapiai
    • Žemaičių kultūra
    • Raktas į Žemaitiją – kultūra, tradicijos, žmonės
    • Tvari kultūra Žemaitijoje
    • Pilietiškumo žingsniai
  • Laisvalaikis
    • Renginiai
    • Sportas
    • Laisvalaikis
    • Receptai
  • Sveikata
  • Žmonės ir Nuomonės
  • Video
No Result
View All Result
Telšių žinios - Telšių apskrities laikraštis
No Result
View All Result

Buvęs policijos pareigūnas pripažintas kaltu dėl avarijos, po kurios mirė žmogus

Telšių žinių redakcija
27 birželio, 2014
Pirmas puslapis, Pirmas puslapis
8

Telšių rajono apylinkės teismas buvusį policijos pareigūną Tomą Vainorių pripažino kaltu dėl avarijos, kurios metu buvo sužalotas ir po dviejų mėnesių mirė mašinos keleivis V. V. Teismas paskelbė, jog avarijos metu Kelių policijoje dirbęs pareigūnas vairavo automobilį apsvaigęs nuo alkoholio.
Telšių rajono apylinkės teismas taip pat paskelbė, jog avarijos vietą apžiūrėję tuometiniai T. Vainoriaus kolegos padarė pažeidimų ir supainiojo tyrimui reikšmingus mėginius.
Buvęs policijos pareigūnas nepripažino, kad vairavo automobilį, o kaltę dėl vairavimo vertė mirusiam draugui.
Skaistė SADONYTĖ
Pabėgo iš ligoninės
Avarija kelyje Telšiai–Žarėnai–Tverai–Laukuva įvyko 2012-ųjų gruodžio 17 dieną, apie 16 val.52 min. Automobiliui „Audi A8“ susidūrus su krovinine „VW LT 35“ markės mašina, nukentėjo keturi asmenys: „Audi A8“ važiavę T. Vainorius ir V. V. bei kita transporto priemone vykę D. B. ir S. S.
D. B. lūžo šonkauliai, blauzdos kaulai, padaryti kiti sužalojimai. S. S. nustatytas peties ir krūtinės ląstos sumušimas.
Sunkiausius galvos ir kūno sužalojimus patyrė V. V. Dėl traumų vyrą ištiko koma.
Į ligoninę nuvežtam tuomet policininku dirbusiam T. Vainoriui 17 val.43 min. nustatytas sunkus – 2,86 prom. – girtumo laipsnis. Girtumą tikrinusi ligoninės darbuotoja liudijo, jog staiga į ligoninę prisirinko jaunų vyrų, o T. Vainorius iš ligoninės pabėgo. Tyrimo metu nustatyta, kad į ligoninę pas savo draugą atvyko policijoje tebedirbantis M. K. Jis patvirtino buvęs ligoninėje, bet ten su T.Vainoriumi esą nebendravęs – į draugo namus nuvykęs naktį ir dėl prastos jo savijautos iškvietęs medikų pagalbą.
00.36 val. ligoninėje antrą kartą apsilankiusio T. Vainoriaus kraujyje rasta 1,69 promilės alkoholio. Ligoninės slaugytoja liudijo, jog vyriškį atlydėjo, kaip jis pats teigė, žmona ir draugas policininkas. Slaugytoja liudijo, jog T. Vainorių atvežę asmenys ligoninės personalą žemino, įžeidinėjo, fotografavo, tad moteris jiems nuraminti iškvietė policijos pareigūnus.
V. V. Klaipėdos universitetinėje ligoninėje mirė kiek daugiau nei po dviejų mėnesių – 2013 m. vasario 22 dieną.
Telšių rajono apylinkės teismas nuosprendį paskelbė š. m. birželį.
Nuteistasis kaltės nepripažino
Proceso metu T.Vainorius neigė vairavęs savo automobilį „Audi A8“ – bandė įtikinti teisėją, kad už vairo sėdėjo neišgyvenęs V. V.
T. Vainorius liudijo, kad V. V. lemtingąją dieną sutikęs pas pažįstamą R.V. garaže. V. V. esą pasakė, kad nori pirkti jo „Audi A8“, ir paprašė parvežti namo. Abu nuvažiavo į Ryškėnų kaime esančią parduotuvę, nusipirko buteliuką degtinės ir prie V. V. namų kartu išgėrė. V. V. paprašytas, T. Vainorius tikino dar kartą nuvairavęs prie parduotuvės, o V. V. į ją įėjus, T. Vainorius sakė atsisėdęs į keleivio vietą, o iš parduotuvės grįžęs draugas neva sėdo už automobilio vairo ir pasakė norįs nuvažiuoti iki Žarėnų kapinių.
Už Lauksodos keliuko T. Vainorius teigė pamatęs priešais atvažiuojančios mašinos šviesas ir pajutęs smūgį, po kurio ant jo esą užkrito V. V.
T. Vainorius teigė išsigandęs, kad automobilis neužsidegtų, tad iš jo išlipo, apėjo aplink ir perkėlė V. V. kojas į keleivio vietą. Pats tikino atsisėdęs į vairuotojo vietą, mėginęs užvesti mašiną, tačiau praradęs sąmonę.
Teismo tokie parodymai neįtikino. „Ir be atliekamo eksperimento akivaizdu, kad, norint atlikti tokius veiksmus, reikėtų perkelti ne tik be sąmonės esančio V. V. kojas, kaip tvirtino kaltinamasis, bet pakelti visą kūną. Būtų buvę paprasčiau jį iš viso ištraukti iš automobilio, jeigu jau buvo pavojus, kad automobilis gali užsidegti. Šis T. Vainoriaus paaiškinimas prieštarauja sveikai logikai ir visų byloje apklaustų liudininkų parodymams“, – pažymėjo Telšių rajono apylinkės teismas. Išties byloje apklausti liudininkai tvirtino, jog tuomet Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus kelių patrulių būrio patruliu dirbęs T. Vainorius sėdėjo vairuotojo, o V. V. – keleivio vietoje. Tos pačios nuomonės, atsižvelgdamas į T. Vainoriaus ir V. V. kūno sužalojimus, laikosi ir ekspertas, pažymėjęs, jog V. V. sužalojimai nėra būdingi automobilio vairuotojui (vairavusiam asmeniui įprastai sužalojami kelių sąnariai atsitrenkus į prietaisų panelę, lūžta girnelės, sąnariai, išnyra klubų sąnariuose šlaunikauliai, atsitrenkus į vairą, lūžta krūtinkaulis ir kt.).
Tiesa, byloje liudijęs T. Vainoriaus kaimynas V. N. teigė, jog kelyje matęs kaimyno automobilį „Audi A8“, kurį neva vairavo aukštas, tamsus vyras, o T. Vainorius sėdėjo keleivio pusėje.
Po automobilių susidūrimo pagalbą iškvietė iš paskos keleiviniu automobiliu važiavę vyrai. Vienas iš jų priėjo prie „Audi A8“ vairuotojo ir, kaip liudyta teisme, sulaukė iš jo pasiūlymo „gauti į galvą“. Liudytojas nurodė, jog vairuotojui iš burnos sklido alkoholio kvapas ir liudytojas atpažino, kad automobilio vairuotojas yra T. Vainorius.
Buvo supainioti mėginiai
Nuosprendį baudžiamojoje byloje paskelbęs Telšių rajono apylinkės teismas taip pat pažymi, jog avarijos vietą apžiūrėję pareigūnai padarė pažeidimų: yra netikslumų dėl atliktų matavimų, nebuvo pažymėtos ir nufotografuotos vietos, iš kurių paimti pėdsakai lyginamajam tyrimui atlikti, buvo supainioti mėginiai.
Už eismo įvykio vietos apžiūrą ir įrodymų užfiksavimą buvo atsakinga tuometinė T. Vainoriaus kolegė, iki šiol policijoje dirbanti G. D. Teismas pažymi, kad, atlikdama savo pareigas, ji skubėjo, buvo išsiblaškiusi. Pati pareigūnė teisme negalėjo paaiškinti, kodėl nepažymėjo ir nefotografavo imdama pėdsakus ir kodėl nesurašė papildomo apklausos protokolo. Įvykio vietą taip pat apžiūrėjo pareigūnė I. P.
Skiriama bausmė
Telšių rajono apylinkės teismas T.Vainorių pripažino kaltu vairavus automobilį ir padarius avariją, kurios metu dėl patirtų sužalojimų komplikacijų mirė V. V.
Nuteistajam teismas skyrė penkerių metų laisvės atėmimo bausmę su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu trejiems metams. Laisvės atėmimo bausmės vykdymą 3 metams atidėjęs teismas įpareigojo T. Vainorių per 3 mėn. nuo nuosprendžio vykdymo pradžios pradėti dirbti ir bausmės vykdymo laikotarpiu iš dalies atlyginti neturtinę žalą mirusiojo žmonai A. V. (sumokėti 40 tūkst. Lt). Viso mirusiojo žmonai T. Vainorius turės atlyginti virš 90 tūkst. Lt neturtinę žalą ir advokato išlaidas.
Krovininį automobilį vairavusiam ir po avarijos dalį darbingumo praradusiam D. B. nuteistasis privalės atlyginti per 23 tūkst. Lt neturtinės žalos ir sumokėti advokato išlaidas. Drauge su D. B. važiavusiam S. S. nuteistasis turės sumokėti 1 080 Lt neturtinės žalos ir atlyginti advokato išlaidas.
Savo kaltės nepripažinęs T. Vainorius tiek koridoriuje, laukdamas nuosprendžio skelbimo, tiek teismo salėje sėdėjo nepakeldamas akių. Po nuosprendžio išklausymo išeidamas iš salės mirusio draugo artimiesiems tarė: „Viso gero“.

Kitas įrašas

Turnyras subūrė pusšimtį šaškininkų

Comments 8

  1. nunu says:
    11 metų ago

    butu paprastas pilietis net ir nemeluodamas jau sedetu tuos 5 metus

    Atsakyti Report comment
  2. Goga says:
    11 metų ago

    Idijotu tarp teiseju pilna.Kiek Lietuvoj galima juoktis is nuzudytuju,is mirusiu,
    .didziausi nusikalteliai vistik yra teisejai,policininkai ir kitos siuksles.

    Atsakyti Report comment
  3. Nikas says:
    11 metų ago

    Nu jo, su ta melagių gauja, vadinama policija, tenka susidurti. Baisu, kad tokie žmonės ten dirba ir luošina mus visus.

    Atsakyti Report comment
  4. tomas says:
    11 metų ago

    Bausti

    Atsakyti Report comment
  5. dede says:
    11 metų ago

    paprastai už avarija, kurioj žuvo žmogus, kaltam šioperiui skira 8 metus kalėjimo. o čia – lygtinai 3 metus (per tuos 3 m. nepadaryti panašios avarijos vaikštant pėsčiom. nes 3 m teisiu neturės). ir ta žemė vadinas lietuva. europos sajungoje.

    Atsakyti Report comment
  6. bumerix says:
    11 metų ago

    geras zmogus suklydo o jus jau iskart su zeme maisot.man ydomu kokie zmones uz siu komentaru sedi?kogero daug didesnes sios zemes siukles.

    Atsakyti Report comment
  7. dede says:
    11 metų ago

    paprastai avarijas daro blogi žmonės. tik šį geras syki girtas policininkas apsiriko kad vairavo kitas. šiaip kas čia idomaus. vienas netyčia žuvo, pac kaltas, kad važiavo su geru žmogum

    Atsakyti Report comment
  8. Keista says:
    11 metų ago

    Niekaip nesuprantu, nereikia net buti girtam, jei padarai avarija, kurios metu zuva zmogus, gresia laosves atemimas iki 8 metu. O cia girtas ir tik 5 metai ir dar atidedant. Bezobrazija, kitaip nepavadinsi … Ir dar stebisi, kad tauta nebepasitiki nei teismais, nei policija ir kt. Ir kad zmones tokie suzvereje, akivaizdu, kad kitaip ir nebus, juk kiekvienas turi kovot uz savo buvi …

    Atsakyti Report comment

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

CAPTCHA vaizdas
Atkurti Vaizdą

*

Video rekomendacijos:

Taip pat skaitykite:

Pirmas puslapis

Ge­no­vai­tė ir Jo­nas: pus­šim­tis me­tų vie­na­me ke­ly­je
Tel­šiš­kė – tarp raš­tin­giau­sių Lie­tu­vos suau­gu­sių­jų
Tar­pins­ti­tu­ci­nis bend­ra­dar­bia­vi­mas: ne vis­kas tel­pa į do­ku­men­tus
Kefyro panakota su braškėmis ir rabarbarais
Švie­ti­mo cent­ro kar­je­ros spe­cia­lis­tės grį­žo iš tarp­tau­ti­nių mo­ky­mų Atė­nuo­se
Eg­ze­ku­ci­ja kle­vui: kai­my­nas pjo­vė, ug­nia­ge­siai už­bai­gė

Žemaičių kultūra

Mieste atsiras dar daugiau (ne)matomų ženklų  
Felčerės Vylės istorija: beveik visas gyvenimas – Ukrinuose
Skaitymas – lietuviško žodžio puoselėjimas ir saugojimas
Profesoriaus Adomo Butrimo darbuose – Žemaitijos kultūrinis kraštovaizdis, sakraliniai ženklai, istorija
Jurginių tradicija gyva ir puoselėjama
Žlibinuose dūzgė „Dainuojančios bitės“

Laisvalaikis

Kefyro panakota su braškėmis ir rabarbarais
Šach­ma­tai Tel­šių kraš­te. Po­ka­rio me­tų šach­ma­ti­nin­kai
Europos diena Telšiuose
„Mo­ki­nių Eu­ro­vi­zi­ja“ – spal­vin­ga šven­tė Tryš­kių gim­na­zi­jo­je
Pui­kus Tel­šių spor­ti­nin­kų star­tas „Lie­tu­vos tau­rės“ I eta­pe
Įs­pū­din­gi tel­šiš­kių star­tai Lie­tu­vos jau­nu­čių sun­kio­sios at­le­ti­kos čem­pio­na­te

Sveikata

Tel­šių ra­jo­ne skie­pi­ji­mo apim­tys vis dar ne­pa­kan­ka­mos
Vyrų šlapimo nelaikymas. Šiuolaikinis požiūris į vyrų higieną
Neį­ti­kė­ti­na: odon­to­lo­gas pa­si­bels į neį­ga­lių­jų na­mus
Pa­va­sa­ris ma­ži­na ser­ga­mu­mą
D. Grakulskytė: išmokime tinkamai kalbėti apie ŽIV ir AIDS
 Keliautojau! Ligos sienų nepaiso: snukio ir nagų liga į Lietuvą gali atkeliauti ir  tavo lagamine
No Result
View All Result

Laikraštis

Apklausa

Ar pritartumėte, jei šalyje būtų įvesta keturių dienų darbo savaitė?

Rezultatai

Loading ... Loading ...
  • Archyvas

Orai

Orai Telšiuose
Orai
Orai Telšiuose 2 savaitėms
  • Naujienos
  • Teminiai puslapiai
  • Teisėsauga
  • Laisvalaikis
  • Archyvas
  • Prenumeratos kaina
  • Reklama
  • Kontaktai

Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
No Result
View All Result
  • Pirmas Puslapis
  • Aktualijos
    • Žinios iš Savivaldybės
    • Politika
    • Švietimas
    • Socialiniai reikalai
    • Verslas, Finansai
    • Kitos aktualijos
  • Partnerių informacija
  • Teisėsauga
    • Suvestinės
    • Gaisrai
    • Nelaimės
  • Teminiai puslapiai
    • Žemaičių kultūra
    • Raktas į Žemaitiją – kultūra, tradicijos, žmonės
    • Tvari kultūra Žemaitijoje
    • Pilietiškumo žingsniai
  • Laisvalaikis
    • Renginiai
    • Sportas
    • Laisvalaikis
    • Receptai
  • Sveikata
  • Žmonės ir Nuomonės
  • Video

Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt

Skip to content
Open toolbar Pritaikymo neįgaliesiems įrankiai

Pritaikymo neįgaliesiems įrankiai

  • Padidinti tekstąPadidinti tekstą
  • Sumažinti tekstąSumažinti tekstą
  • Nuorodos pabraukimasNuorodos pabraukimas
  • Skaitomas šriftasSkaitomas šriftas
  • Reset Reset