
Nors vis pranešama apie skaudžias pasekmes siūlant ar duodant policijos pareigūnams kyšį ir dėl tokių veiksmų gresiančią baudžiamąją atsakomybę, bet vis dar pasitaiko asmenų, kurie policijos pareigūnus, norėdami išvengti atsakomybės, bando papirkti už teisėtų veiksmų neatlikimą ir taip „sutvarkyti reikalus”.
Štai sausio 23 dieną Akmenės rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus pareigūnai taip pat sulaukė pasiūlymo „susitarti”. Tądien Akmenėje, Stadiono gatvėje, pas vyrą, 1962 metų gimimo, namuose buvo rasti 5 buteliai, kuriuose buvo 3,4 litrai skaidraus skysčio, turinčio specifinį naminės degtinės kvapą. Jis siekdamas išvengti atsakomybės už administracinį nusižengimą pagal LR ANK 137 straipsnį (nelegalaus alkoholio laikymas), bandė papirkti uniformuotus policijos pareigūnus. Akmenės rajono Reagavimo skyriaus pareigūnams siūlė 100 eurų kyšį, už tai, kad nebūtų surašytas administracinio nusižengimo protokolas.
Deja, „išspręsti reikalų“ nepavyko, o ir kyšio davimas vyriškio neišgelbėjo. Dėl neteisėtų veiksmų, vyro, bandžiusio papirkti pareigūnus, atžvilgiu buvo atliktas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 227 straipsnio 2 dalį (papirkimas), kur numatyta, kad tas, kas tiesiogiai arba netiesiogiai pats ar per tarpininką pasiūlė, pažadėjo ar susitarė duoti arba davė kyšį valstybės tarnautojui ar jam prilygintam asmeniui arba trečiajam asmeniui už pageidaujamą valstybės tarnautojo ar jam prilyginto asmens neteisėtą veikimą ar neveikimą vykdant įgaliojimus, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki penkerių metų. Sausio 28 dieną Telšių apylinkės prokuratūros prokuroras, vadovaujantis šiam ikiteisminiam tyrimui, kreipėsi į teismą dėl bylos užbaigimo ir nagrinėjimo pagreitinto proceso tvarka.
Beje, tą pačią sausio 23 dieną įtariamasis išgirdo nuosprendį kitoje baudžiamojoje byloje. Telšių apylinkės teismo Mažeikių rūmai jį pripažino kaltu dėl neteisėto naminių stiprių alkoholinių gėrimų laikymo dar praėjusių metų kovą ir skyrė 6 mėnesių laisvės apribojimo bausmę. Vyras taip pat įpareigotas dalyvauti elgesio pataisos programoje.
Bet koks grynųjų pinigų davimas policijos pareigūnui vertinamas kaip kyšis. Pakanka vien siūlymo, kad asmuo būtų patrauktas baudžiamojon atsakomybėn.
Parengta pagal Telšių apskr. VPK inf.