
Spalio ir lapkričio mėnesiais Telšių Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos patalpose vyko kūrybiniai užsiėmimai įgyvendinant suaugusiųjų neformaliojo švietimo ir tęstinio mokymosi programą „Atrask Juzefą Perkovskį: kūrybinė kelionė į Žemaitijos praeitį“, finansuojamą Telšių rajono savivaldybės lėšomis (programos sudarytoja ir vykdytoja Aušra Sirutienė).

Programos turinys buvo skirtas ne tik praplėsti pažintį su artimos aplinkos – Džiuginėnų dvaro gyvavimo laikotarpiu, kai jame gyveno ir kūrė J. Perkovskis, žemaičių tautodailės puošybos ypatumais, simbolika, bet ir pakviesti įvairaus amžiaus suaugusiuosius į praktinę veiklą: ieškoti, atpažinti, fiksuoti praeities motyvus ir interpretuoti juos savo kūrybinėje raiškoje.
Vedami programos vykdytojos A. Sirutienės ir dailininkės Astos Šimkevičienės, dalyviai sužinojo apie Varšuvoje dailės mokslus baigusį ir kūrusį grafiką. Grįžęs gyventi į Džiuginėnus (1928–1940 m.), jis intensyviai pasinėrė į fotografiją ir žemaičių tautodailės tyrinėjimą. Menininko veikla paneigia tam tikru istoriniu metu įsivyravusią nuostatą, kad visi iš bajorų kilę menininkai buvo nutautėję ir laikė save lenkų kultūros atstovais. Lietuvos kultūrai ypač vertingas J. Perkovskio palikimas – jo liaudies meno studijos.
Dukart per savaitę savo vakarus kūrybai dovanojusios mokymų dalyvės išbandė įvairias grafikos technikas, kūrė miniatiūras, inspiruotas J. Perkovskio kūrybos, to meto dailininko pasaulėjautos ir liaudies meno simbolikos motyvų.
Gruodžio 17 d. bibliotekos skaitykloje vyko programos „Atrask Juzefą Perkovskį: kūrybinė kelionė į Žemaitijos praeitį“ baigiamasis renginys, kuriame dalyvės dalinosi savo patyrimais ir atradimais. Už naujas žinias ir po mokymų sustiprėjusį norą geriau pažinti savo krašto praeities kūrėjus jos dėkojo programos rengėjai ir vadovei A. Sirutienei ir menininkei A. Šimkevičienei.
Ketvirtajame bibliotekos aukšte iki sausio 13 d. eksponuojami programoje dalyvavusiųjų kūrybiniai ieškojimai, inspiruoti liaudies meno simbolikos ir J. Perkovskio kūrybos.