
Muzika susidomėjusi dar vaikystėje trylikametė Telšių „Ateities“ progimnazijos mokinė Agata Breitmozerytė išleido savo pirmąją dainą. Kūriniui išvysti dienos šviesą padėjo merginos tėtis.
Ema GRUBLIAUSKYTĖ
Pradžia – muzikos mokykla
Domėtis muzika Agata pradėjo nuo septynerių metų, kai ėmė lankyti muzikos mokyklą. Ten ji susižavėjo grojimu ir dainavimu, panoro lankyti chorą. O nuo praėjusių metų vasaros dar groja gitara.
Mergina neslėpė, kad pirmasis ir geriausias mokytojas buvo tėtis, kuris taip pat kuria dainas ir puikiai dainuoja. Jis visada padeda dukrai, pamoko ir pataria.
Idėja pirmai dainai
A. Breitmozerytė papasakojo, kad ji jau seniai norėjo pabandyti ką nors sukurti pati. Vieną dieną tėtis jai įrašė specialią programą, kurioje mergina galėjo laisvai groti, ką nori.
Tuomet ji pradėjo dėlioti lengvus akordus, jie ir tapo pirmos dainos dalimi. O žodžius Agata parašė, kai jos tėtis kūrė vieną dainą ir paprašė jos, kad sukurtų anglišką tekstą. Tačiau jis teksto nepanaudojo, todėl Agata nusprendė sukurti savo dainą, o tekstas, kurį rašė tėčiui, tapo jos naujos dainos pirmu stulpeliu.
Dainos kūrimas ir įrašymas užtruko apie tris mėnesius. Reikėjo laiko dar ir klipui nufilmuoti. Gelbėjo tėtis.
Klipas filmuotas Vilniuje
Mergina atskleidė, kad autorinės dainos klipą filmuoti Telšiuose jai būtų buvę nedrąsu, nes daug kas ją pažįsta, todėl nusprendė tai daryti kitame mieste. Vilniuje atrado labai gražių vietų, kurios puikiai tiko klipui.
Jausmai, išleidus dainą
Išleidusi savo pirmąją dainą jaunoji dainininkė jautėsi gerai, nes sulaukė labai didelio palaikymo. Mokykloje dabar ją atpažįsta daugiau žmonių, visi džiaugiasi ir giria už drąsą ir smagią dainą.
Saviraiška
Agata nori toliau kurti muziką ir parodyti pasauliui, ką ji sugeba, kad kiti matytų, klausytų ir palaikytų bei besiklausydami jos dainų jaustųsi gerai. O ir pati įgavo daugiau pasitikėjimo savimi, nes, anot dainos autorės, pasiryžti išleisti savo kūrybą į viešumą reikia tikrai daug drąsos.
Šeimos pagalba
Trylikametė atskleidė, kad šeima jai labai padeda eiti muzikos keliu. Tėvai užrašė ją į muzikos mokyklą. Ten ji pradėjo groti, dainuoti, tėtis ją išmokė skambinti gitara, įrašė dainą.
Tėvai visada palaiko dukrą ir padeda įvairiausiais klausimais. Mergina už tai jaučiasi be galo dėkinga.
„Jaučiuosi labai dėkinga savo tėvams. Ypač noriu tarti ačiū tėčiui, kuris man padėjo viso to pasiekti, nes be jo neturėčiau to, ką turiu dabar“, – dėkojo Agata.
Laiko stoka
Agata kalbėjo, kad kartais būna sunku atrasti laisvo laiko kūrybai. Ji vis dar lanko muzikos mokyklą, todėl telieka tik dvi laisvesnės dienos laisvalaikiui. Norėdama įrašyti dainą mergina turi derinti savo mokslus su pomėgiu.
Muzikinė karjera
Agatos tikslas yra studijuoti muziką dideliame mieste. Ji jau svarsto apie studijas Vilniuje.
Save po penkerių metų Agata įsivaizduoja nedidelėje scenoje, kad galėtų pabandyti, kaip sekasi. Jos nuomone, muzikinę karjerą reikia pradėti nuo mažų koncertų, o vėliau, jeigu lydės sėkmė, leisti albumus ir rinkti kuo daugiau gerbėjų.
Pasirodymai scenoje
Mergina papasakojo, kad viename iš mokyklos renginių ji dainavo duetu su savo tėčiu. Solo Agata dainavo ne scenoje, tačiau tai buvo ypatinga akimirka, nes daina buvo skirta mamai.
Emocijos
Muzika merginai padeda labiau atsiskleisti, dainuodama ji išreiškia savo emocijas. Grojimas vakarais gitara suteikia ramybę. „Išgyvenu gyvenimą per muziką“, – sakė A. Breitmozerytė. Dainų tekstus mergina bando kurti pagal savo gyvenimo momentus.
Agata ir kitus ragina nebijoti rašyti, kurti ir lieti savo mintis, siekti svajonių, stengtis nekreipti dėmesio į kitų nuomonę.
Patarimai klausytojams
A. Breitmozerytė pataria neiššvaistyti savo paauglystės metų veltui. Išmokti atsirinkti tikrus draugus, būti draugiškiems ir niekada nenustoti siekti savo tikslų.