Redakcijoje apsilankęs vyras prašė įspėti ūkininkus apie Telšių rajone važinėjantį veršelių supirkėją apgaviką. Atrodytų, žmogus pats gali nuspręsti, kam, kada ir už kiek parduoti savo gyvulį, tačiau, anot svečio, šis supirkėjas taip moka manipuliuoti žmonėmis, kad jie atsikvošėja tik šiam išvykus iš kiemo.
„Mano minimas asmuo jau susikompromitavo Mažeikiuose, Šiauliuose, dabar apgaudinėja Telšių rajono ūkininkus. Aš pats dirbu tokį pat darbą ir man gaila žmonių. Jie nesikreipia į policiją, nes paprasčiausiai bijo, todėl pakeiksnoja ir numoja ranka“, – piktinosi vyras bei tvirtino, kad pats dirba sąžiningai ir nenori, jog apie visus supirkėjus būtų susidaryta prasta nuomonė.
Kaip atpažinti, jog veršelių supirkėjas turi piktų kėslų? Redakcijoje apsilankiusio verslininko teigimu, visų pirma aferistas yra perdėtai įkyrus. „Jis turi priėjimą prie duomenų apie gyvulių prieauglį bazės. Ir vos tik sueina terminas, kada veršelis jau tinkamas parduoti, tas asmuo ima atakuoti ūkininką, kad šis jam parduotų gyvulį. Supirkėjai tokių duomenų negalime turėti ir nevalia taip terorizuoti žmonių. Jiems padaromas spaudimas ir gyvulių augintojai sutinka su skambinusiojo sąlygomis. Pasitaiko net tokių atvejų, kad ūkininkas telefonu nesikalba, tvirtina dar nenorintis prieauglio parduoti, šis vis tiek atsiranda ūkininko kieme ir nesiliauja kaulyti. Sako mokėsiantis daugiau, nei moka kiti. Tačiau esu matęs atsitokėjusiems ir nusivylusiems žmonėms išrašytų sąskaitų – jose rašoma mažesnė nei suderėta kaina, o blogiausia tai, kad dar pavagiamas ir svoris. Paprastai nuo 100 kg nusukama apie 10 kilogramų svorio“, – pasakojo vyras ir ragino įspėti Telšių rajono gyventojus, kad šie neskubėtų parduoti, žinotų savo gyvulio svorį ir tikrintų, ką sako supirkėjas, atidžiai stebėtų išrašomas sąskaitas ir nesileistų manipuliuojami. Gyvulių augintojas pats turi priimti sprendimą, kada, kam ir už kiek parduoti savo augintinius, o supratęs, kad gali būti apgautas, nepabijotų kreiptis į teisėsaugos pareigūnus ir padėtų demaskuoti aferistus.
Telšių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Zigmas Nevardauskas taip pat ragina gyvulių augintojus neskubėti, įvertinti supirkėjo kompetenciją ir galimybes, pasikonsultuoti su didesnę patirtį turinčiais ūkininkais. Specialistas prašo apie piktnaudžiavimo atvejus pranešti policijai, o veterinarijos tarnyba neatsisakytų bendradarbiauti tiriant tokius atvejus.
Z. Nevardausko teigimu, prie duomenų bazės, kuri yra bene didžiausia šalyje, gali prisijungti daug vartotojų. Bazę administruoja „Kaimo verslų centras“. Prisijungimo kodai prie šios bazės suteikiami patiems gyvulių laikytojams, veterinarijos gydytojams, sėklintojams, kokybės kontrolieriams, veterinarijos tarnyboms, žemės ūkio skyriams ir kt. Taigi, nutekinti informaciją gali daug šaltinių. Be to, pats supirkėjas gali būti vienas iš galinčių naudotis duomenų baze atstovų.