
Posėdžiavę Telšių rajono savivaldybės kolegijos nariai dar nenusprendė, kaip pasielgti su Savivaldybės kontroliuojamose įmonėse veikiančiomis valdybomis. Tačiau aiškiai konstatuojama, jog ne visos įmonės jas gali išlaikyti.
Aistas MENDEIKA
Pagal galiojančius teisės aktus visos Savivaldybės valdomos įmonės privalo turėti kolegialius valdymo organus – valdybas arba stebėtojų tarybas. Telšių rajono savivaldybės kontroliuojamose įmonėse veikia valdybos. Tačiau, pasikeitus teisiniam reglamentavimui, kai kurioms įmonėms jas išlaikyti pasidarė itin sudėtinga.
Remiantis naujais teisės aktais, kiekvienam valdybos nariui turi būti mokamas atlyginimas, kurio dydis nustatomas atsižvelgiant į įmonės vadovo darbo užmokestį – ne mažiau kaip vienas ketvirtadalis.
UAB „Telšių vandenys“, SĮ Telšių butų ūkis, UAB Telšių autobusų parkas dar pajėgtų valdybų nariams sumokėti gana didelius atlygius, tačiau UAB „Telšių šilumos tinklai“ tai yra jau per didelė našta, verčianti bendrovę dirbti nuostolingai.
„Valdybos yra reikalingos, bet ne su tokiais atlyginimais, – Kolegijos posėdyje sakė Savivaldybės meras Tomas Katkus. – Akivaizdu, kad ne visos Savivaldybės valdomos įmonės finansiškai pajėgios jas išlaikyti.“
Nuomonei, kad valdybų išlaikymas yra per didelė našta įmonėms, pritarė ir kiti Kolegijos nariai, tačiau apsispręsti, ką su jomis daryti – naikinti ar palikti, Kolegija nesiryžo. Esą naikinant valdybas reikėtų pakeisti visų įmonių įstatus. Be to, anot Tarybos nario Remigijaus Maco, reikia dar atidžiau panagrinėti teisės aktus.
„Yra nustatyti kriterijai, pagal kuriuos įmonės laikomos vykdančiomis viešąjį interesą arba ne. Manau, kad mūsų įmonės į tą kategoriją nepatenka, todėl valdybos jose nėra privalomos. Pas mus nėra tokios įmonės, kuri turėtų viešos įmonės statusą“, – teigė R. Macas.
Tad Kolegija nusprendė įmonių valdybas kol kas „palikti ramybėje“, kol bus išsiaiškintas jų būtinumas.