
Mirtis yra neatsiejama kiekvieno žmogaus egzistencijos dalis. Balzamavimas žmonėms asocijuojasi su senovės egiptiečių veikla. Tačiau šiuolaikiniuose naudojamas balzamavimas neišlaikys mirusiojo kūno amžinai. Bet tai padės jam tinkamai suirti.
Kas yra lavono balzamavimas?
Balzamavimas – tai kūno apsaugos procesas, atitolinant natūralius mirties padarinius. Tai daroma po žmogaus mirties į organizmą įvedant specializuotas balzamavimo priemones, kurios padeda velioniui ilgiau išsilaikyti. Tai labai svarbu prieš atsisveikinant. Tanatopraksijos gydymas apima specializuoto skysčio įvedimą į kraujagysles. Medžiagos pagrindas yra formaldehidas. Ši cheminė medžiaga puikiai padeda išsaugoti negyvus audinius ir vidaus organus. Tai reiškia lėtesnį kūno skaidymąsi
Kodėl tai svarbu?
Tai įprasta laidotuvių praktika, naudojama visame pasaulyje, siekiant išsaugoti mylimo žmogaus kūną. Tai dažnas pasirinkimas laidotuvėms atvirame karste arba kai šeima nori daugiau laiko praleisti su mylimu žmogumi po mirties. Pavyzdžiui, insultą ar infarktą patyręs žmogus yra visas mėlynas. Balzamavimo dėka jo oda įgauna natūralią spalvą. O į laidotuves atėjusi šeima mirusįjį prisimins jį gražų.
Kitos balzamavimo pasirinkimo priežastys:
- Jei kūną reikia repatrijuoti
- Jei vėluoja laidotuvės
Kai kurios religijos, pavyzdžiui, musulmonų tikėjimas, tai draudžia, nes tiki fiziniu kūno prisikėlimu po mirties.
Kiek užtrunka balzamavimas?
Procesas trunka maždaug dvi valandas, įskaitant mirusiojo plaukų ir kūno plovimą ir džiovinimą. Balzamuotas kūnas taip pat kruopščiai masažuojamas, kad atsipalaiduotų raumenys ir sąnariai, įtempti dėl sustingimo.
Ar balzamavimas yra saugus aplinkai?
Balzamavimas yra visiškai saugus aplinkai. Organizmo valymas atliekamas ne tik dėl viešo kūno demonstravimo. Tanatopraksija leidžia veiksmingai transportuoti mirusio žmogaus kūną. Tai taip pat palengvina vėlesnį kūno kremavimą.
Kiek laiko veikia balzamavimas?
Paprastai jis išlaiko kūną maždaug savaitę, tačiau tam gali turėti įtakos tokie veiksniai kaip kūno būklė ir temperatūros sąlygos.
Ar galima palaidoti žmogų be balzamavimo?
Taip, balzamuoti laidojant nereikia. Jei šeima planuoja natūralų ar ekologišką laidojimą, tai draudžiama, nes kūnui išsaugoti naudojamos cheminės medžiagos kenkia aplinkai.
Ar kremavimui būtinas balzamavimas?
Ne, bet velionio šeima nusprendžia, ar nori balzamuoti kūną prieš kremavimą.