
„Švietimo paslaugų prieinamumas ir jų kokybė yra prioritetinė Telšių rajono savivaldybės sritis. Būtent švietimas lemia visuomenės pažangą, padeda tobulinti ateities kartą, skatina vertybių puoselėjimą. Savivaldybė švietimo sričiai (ugdymosi kokybei, švietimo įstaigų infrastruktūrai gerinti) jau daugelį metų skiria didžiausią procentą savo biudžeto lėšų. Jos skiriamos siekiant įgyvendinti pagrindinį Savivaldybės tikslą – kiekvienam užtikrinti sąlygas gauti kokybišką švietimą, orientuotą į mokinių pasiekimų gerinimą, socialinės atskirties mažinimą, visapusišką asmenybės auginimą ir parengimą visaverčiam savarankiškam asmenybės tobulinimui aukštosiose ir kitose ugdymo įstaigose.
Lėšos ugdymo įstaigų pažangai skatinti skiriamos kiekvienais metais, tačiau būtent šiemet pirmą kartą patvirtinta tvarka, pagal kurią mokyklos galėjo teikti projektus finansavimui gauti. Šiais metais biudžete tam numatyta 20 tūkst. Eur. Lėšos naudojamos bendrojo ugdymo, ikimokyklinio ugdymo ir neformaliojo vaikų švietimo mokyklų ir formalųjį švietimą papildančio ugdymo mokyklų projektams, skatinantiems ugdymo pažangą, finansuoti ir kitai švietimo tobulinimo veiklai skatinti.
Lėšos skiriamos atsižvelgiant į šiuos kriterijus:
• veiklai, susijusiai su naujo ugdymo turinio, naujų ugdymo būdų, formų įgyvendinimu ir naujų ugdymo priemonių diegimu, skatinti;
• vaikų, turinčių specialiųjų ugdymosi poreikių, įtraukčiai didinti;
• pedagoginiams, psichologiniams ir sociologiniams švietimo sistemos tyrimams atlikti;
• rengiamiems ilgalaikiams, trunkantiems ne trumpiau kaip vienerius metus, mokykliniams, tarpmokykliniams, respublikiniams projektams bei vykdytų projektų tęstinėms veikloms iš dalies finansuoti.
Šiais metais projektus pateikė 12 įstaigų, iš kurių finansavimą gavo 5:
* Projektas „Inovatyvių praktikų taikymas Telšių lopšelyje-darželyje „Eglutė“. Projekto įgyvendinimo metu įsigytos įtraukiojo ugdymo priemonės leis vaikams, turintiems kalbos ir komunikavimo sunkumų, sėkmingai dalyvauti socialiniame gyvenime, savarankiškai išmokti efektyviai ir konstruktyviai spręsti iškilusias problemas. Pasinaudojant pažangiomis daugiajutiminėmis ausinėmis individualių užsiėmimų metu bus pagerinti vaikų motoriniai ir pažinimo gebėjimai.
* Projektas „Multisensorinio ugdymo erdvės kūrimas“. Įgyvendinant projektą bus įkurta multisensorinė erdvė, kuri sukurs vaikams optimalią sensorinę aplinką, padėsiančią gerinti vaikų ugdymo procesą, palengvins mokytojų darbą ir sukurs palankesnę aplinką dirbant su vaikais, turinčiais specialiųjų poreikių.
* Projektas „Pasakyk pasauliui „labas“. 5–7 metų vaikai dalyvaus virtualiose konferencijose, kurių metu galės pamatyti, kaip gyvena, mokosi vaikai kitoje šalyje, taip pat mokysis pažinti slovėnų ir anglų kalbas.
* Projektas „Gera savijauta – raktas į sėkmę“. Įgyvendinant projektą su sensorinių priemonių pagalba bus skiriamas dėmesys vaikų emocijų valdymui, elgesio kontroliavimui. Sensorinės priemonės mokytojams padės dirbti su vaikais, turinčiais specialiųjų poreikių. Jos prisidės prie ugdymo proceso gerinimo bei socialinės integracijos.
* Projektas „Per inovatyvias ugdymo priemones į patrauklesnį, įtraukesnį ir pažangesnį mokymąsi“. Projekto metu pasitelkiant informacinių kompiuterinių technologijų įrankius ir programas bus įvairiau ir įdomiau organizuojamas ugdymo procesas, mokymosi procese bus organizuojamos kūrybinės dirbtuvės.
Sveika konkurencija tarp švietimo įstaigų būtina, tai skatina kiekvieną įstaigą tobulėti ir siekti kuo inovatyvesnių sprendimų, užtikrinančių kokybišką ugdymosi procesą. Kol kas sunku spręsti apie patvirtintos naujos tvarkos naudą, tačiau tikime, kad nuo šiol švietimo įstaigos bus labiau suinteresuotos ne tik naujausių ir inovatyviausių technologijų įsigijimu, bet ir užtikrinimu, kad turimos technologijos teiktų tikslingą naudą – didesnį mokinių norą mokytis ir siekį gerinti mokymosi rezultatus. Tikėtina, kad nauja tvarka paskatins kiekvienais metais gerinti ir stiprinti projektų kokybę bei įtrauks daugiau švietimo įstaigų teikti projektus finansavimui gauti“, – apie Savivaldybės biudžeto skiriamas lėšas švietimo projektams, skatinantiems pažangą, kalbėjo Administracijos direktoriaus pavaduotojas Rimantas Adomaitis.