Kiekvieną sekmadienį Telšių Mažojoje bažnytėlėje vaikų šv. Mišiose nuostabiais balsais džiugina ir mažiesiems telšiškiams sektiną pavyzdį rodo dvi seserys – Samanta ir Deimantė Miniotaitės.
Seseris į bažnyčią atvedė giesmės. Abi merginos aktyviai dalyvauja bažnytinėje veikloje. Jos ne tik džiugina giesmėmis, bet ir šv. Mišių metu skaito skaitinius. O nuo šių metų įsitraukė į naują veiklą – tapo katechetėmis.
Aurelija SERVIENĖ
Dvi seserys
Samanta Miniotaitė (15 m.) mokosi Telšių „Džiugo“ gimnazijos Ia klasėje. Ji mėgsta labai įvairią veiklą: dainuoti, šokti, savanoriauti, eiti į žygius ir t. t. Stengiasi laisvalaikį praleisti kuo įdomiau, pabūti su artimaisiais.
Deimantė Miniotaitė (18 m.) mokosi Telšių „Džiugo“ gimnazijos IIIc klasėje. Jos pomėgiai siejasi labiau su menine ir pilietine veikla. Patinka dainuoti, todėl jau keletą metų lanko vokalo pamokas Telšių kultūros centre pas vadovę Ernestą Dargužienę. Yra jaunoji šaulė. Savo laisvalaikį mėgsta leisti turiningai. Save ji laiko menišku žmogumi, nes mato grožį paprastuose, mažuose dalykuose. Kartais paima į rankas rašiklį, šalia pasideda sąsiuvinį ir lieja savo mintis, rašydama prozą arba eilėraščius. Laisvu laiku patinka pasivaikščioti prie ežero.
Bažnyčia – svarbi vieta
Į Mažąją bažnytėlę seseris likimas atvedė beveik prieš septynerius metus, kai viena jų pradėjo ruoštis Pirmajai Komunijai. Taip mergaitės po truputį, vis stipriau įsitraukė į bažnytinę veiklą. Pradėjo eiti giedoti, o kai Samanta priėmė Pirmąją Komuniją, abi suprato, kad bažnyčia jų gyvenime tapo svarbia vieta, be kurios neįsivaizduoja savo sekmadienio.
Paskui sesutės pradėjo skaityti skaitinius, tapo bažnyčios jaunimo grupelės narėmis. „Dievas ir Bažnyčia yra kažkas nuostabaus, ir kuo labiau į tai įsitrauki, tuo labiau nebenori iš ten išeiti“, – tvirtino jos.
Bažnyčia atvėrė daug kelių
Deimantė ir Samanta kalbėjo, kad į bažnyčios veiklą, į tikėjimą jas atvedė giesmės. Dabar jos ne tik gieda šv. Mišių metu, yra skaitovės, bet šiais metais tapo katechetėmis, ruošia grupelę vaikų Pirmajai Komunijai. Tai joms nauja patirtis.
Seserys sakė, jog šis pasirinktas tikėjimo kelias joms nėra sunkus: „Kai tau patinka, kai tu nori ir žinai, jog gali būti ten savimi, į bažnytėlę eini su džiaugsmu. Tai nėra ėjimas per prievartą ar dėl to, kad reikia. Mums ten visada patikdavo.“
Deimantė teigė į bažnyčią einanti todėl, kad joje jaučiasi savimi, yra saugi, ir dėkoja Dievui, kad Jis, atvedęs ją į bažnyčią, atvėrė daug kelių į kitas įvairias veiklas, kurios formuoja ją kaip asmenybę: „Tikriausiai ėjimas į bažnyčią – tai mano padėka Dievui už suteiktus šiltus namus, už mylinčius ir nuostabius tėvelius, o svarbiausia – už tai, kad Dievas visada yra šalia manęs ir viską galiu daryti Jo garbei.“
Sesutei antrino Samanta: „Man ėjimas į bažnyčią atveria labai daug galimybių augti ir stiprėti kaip asmenybei. O visa tai darau Dievo garbei, nes jis labai pasiaukojo dėl mūsų, todėl, manau, eiti į bažnyčią ir melstis yra mažiausia, ką galiu padaryti dėl Jo.“
Panašumai ir skirtumai
Nors kiekvienas žmogus yra unikalus ir individualus, tačiau abi seserys sakė esančios labai panašios.
„Abi dainuojame ir dalyvaujame daugumoje veiklų kartu. Nors esame seserys ir turime panašumų, tačiau kai kurie mūsų pomėgiai skiriasi. Pavyzdžiui, aš esu Lietuvos jaunoji šaulė, o sesuo Samanta – Lietuvos skautijos Telšių tunto Šatrijos draugovės patyrusi skautė“, – pasakojo Deimantė.
Veiklos netrūksta
Paklaustos apie užsiėmimus jaunimui Telšiuose, Samanta ir Deimantė teigė, jog tie, kurie nori rasti veiklos, visada jos ras. Mieste yra begalės įvairiausių būrelių, todėl tikrai įmanoma rasti sau patinkantį.
„Tie, kurie dejuoja, kad nėra ką veikti Telšiuose, tikriausiai net nebandė ieškoti veiklos. Žinoma, lengviau yra dejuoti ir nieko nedaryti, nei šiek tiek pasistengti pagalvoti ir pradėti veikti. Labai daug veiklos gali atsirasti, kai įsitrauki į įvairias organizacijas. Mes patartume neturint veiklos pabandyti įsitraukti ne tik į organizacijas, bet ir į bažnyčios veiklą, nes dalyvaujant aktyviai su parapijiečiais galima ne tik atrasti veiklos, bet ir pasitarnauti kitiems“, – ragino pašnekovės.
Ateities planai
Deimantei liko vos metai su trupučiu iki dvyliktos klasės baigimo, todėl jau yra tvirtai nusprendusi, kokią studijų kryptį pasirinks: „Mano svajonė – studijuoti mediciną. Labai noriu būti gydytoja, o jei kalbant konkrečiau – planuoju studijuoti reabilitacijos srityje.“
Samanta kol kas daug ateities planų neturi ir apie studijas dar negalvoja.