
Lapkričio pradžioje vykusiame neeiliniame Telšių rajono savivaldybės tarybos posėdyje opozicija nepraleido progos „įkąsti“ Administracijai dėl blogai atliekamo darbo. Priekaištai pabiro dėl Tarybai grąžinto anksčiau svarstyto klausimo, kuriame Savivaldybės administracijos darbuotojas per neapdairumą padarė techninę klaidą. Už ją kliuvo ir pačiam klaidą padariusiam darbuotojui, ir Administracijos vadovams, ir merui.
Tačiau patys Tarybos nariai savo kaltės neįžvelgė. Nors sprendimo projektą su padaryta technine klaida politikai svarstė komitetuose, už jį balsavo ir priėmė Taryboje. Todėl sunku pasverti, kas labiau kaltas: ar klaidą padariusi viena Administracijos specialistė, ar į sprendimą neįsiskaitę, o gal ir visai jo neskaitę, bet priėmę, 25 rajono išrinktieji?
Antanas NEKRAŠIUS
Į neeilinį Tarybos posėdį susirinkusiems politikams grąžintas spalio 28 dieną priimtas sprendimas, kuriuo pritarta už 130 000 Eur pirkti namą ir jame įkurti bendruomeninius vaikų globos namus. Problema ta, kad ne vaikams šis namas turėjo būti perkamas, o asmenims su proto ir psichikos negalia. Ir nors sprendimo aiškinamajame rašte buvo aiškiai išdėstyta, jog pirkinys bus skirtas dešimčiai proto ir psichikos negalią turinčių asmenų apgyvendinti, tačiau pačiame sprendime įrašytas visai kitas projektas – „Institucinės globos pertvarka Telšių rajone“, pagal kurį ieškomi namai be globos likusiems vaikams.
„Savivaldybės administracija praėjusiam Tarybos posėdžiui teiktame sprendimo projekte įrašė ne tą projekto pavadinimą ir numerį, – neeilinio posėdžio metu kalbėjo Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas. – Reikia skubos tvarka ištaisyti padarytą techninę klaidą.“
Telšių rajono savivaldybės tarybos narys Algirdas Bacevičius paprašė įvardyti valstybės tarnautoją, kuris padarė techninę klaidą, ir kokių priemonių Administracija ėmėsi, kad ateityje panašių dalykų nepasikartotų.
„Pasitaikė, atsitiko toks dalykas – įsivėlė techninė klaida… per didelį darbų kiekį, – teigė Ekonomikos ir turto valdymo skyriaus vedėjo pavaduotoja Neringa Staponkienė. – Pakalbėjome su Administracijos vadovais – nuo šiol sprendimus derinsime ir su kitais skyriais, kad daugiau tokių klaidų nepasikartotų.“
Tačiau A. Bacevičius, neišgirdęs atsakymo į tai, ko klausė, ėmė piktintis: „Ar neišgirdote mano klausimo, ar nesuvokiate lietuvių kalbos?! Prašau pasakyti pavardę to žmogaus, kuris padarė techninę klaidą!“ N. Staponkienė atsakė, jog Tarybos narys turėjo matyti to valstybės tarnautojo pavardę, nes ji buvo nurodyta pačiame sprendime.
Susidarė įspūdis, kad A. Bacevičius galėjo būti projekto ir neskaitęs, nes pratrūko: „Pasakykite pavardę!!! Ką aš mačiau – ne jūsų reikalas!“
Po tokių Tarybos nario riksmų buvo įvardyta Telšių rajono savivaldybės administracijos Ekonomikos ir turto valdymo skyriaus vyr. specialistė Agnė Petrulytė.
„Aš techninę klaidą suprantu kitaip, – į diskusijas įsiliejo Tarybos narys Kęstutis Trečiokas. – Techninė klaida, kai skaičiais suklystama. Galima, aišku, ir dėl projekto pavadinimo suklysti. Bet kai paskirtis projekto visai kita, visai kita ministerija jį kuruoja, pagal kitą priemonę… Čia yra krūva klaidų! <…> Tas žmogus (sprendimo projektą rengęs vyr. specialistas, – red.) nežinau, ką galvojo, kur buvo. Suklaidino visus. <…> Tai ne klaida – tai labai aplaidus darbas, nekompetencija.“
Posėdyje dalyvavęs Telšių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Rimantas Adomaitis padėkojo politikams už kritiką. „Tačiau noriu pateisinti savo darbuotojus, – teigė direktoriaus pavaduotojas. – Perkame namus tiek vienai, tiek kitai paskirčiai. <…> Įvyko nesusikalbėjimas tarp skyrių. Priimu kritiką. Šiandien patvirtinome tvarką, kad bent du skyriai – kuruojantis projektą ir kuruojantis pirkimus – susiderintų tarpusavyje. Dovanokite.“
Tačiau replikos dėl padarytos klaidos nesibaigė. Telšių rajono savivaldybės tarybos narys Petras Kuizinas kolegoms išreiškė pastabą, kad reikia pagalvoti prieš užsipuolant paprastus darbuotojus. Esą Savivaldybėje yra subordinacija: už viską atsako Administracijos direktorius. „Tai jis deda suderinimo rezoliuciją, o meras tvirtina Tarybos posėdžio darbotvarkės projektą, – pabrėžė P. Kuizinas. – Mieli mūsų aukščiausiojo rango pareigūnai, tai ką – visus tuos darbus atliekate neskaitę projektų?! O paskui šukuojame tuos eilinius darbuotojus, kurie perkrauti darbais.“
Ši situacija tarsi patvirtino užkulisiuose jau seniai sklandžiusias kalbas, kad ne visi Tarybos nariai skaito Tarybos posėdžiui rengiamus sprendimo projektus. Šioje vietoje norėtųsi stabtelėti ir visų Tarybos narių paklausti: mieli mūsų 25 rajono išrinktieji, negi iš tiesų už sprendimus balsuojate jų neskaitę? Juk būtent šis sprendimo projektas su įsivėlusia klaida buvo pristatytas ir svarstomas visą savaitę vykusiuose komitetų posėdžiuose. Pagaliau, už jį balsavote ir priėmėte Tarybos posėdžio metu…
Galiausiai išsekus kalboms Tarybos nariai pritarė pataisytam sprendimo projektui: namas bus perkamas asmenims su proto ir psichikos negalia.
Tai ne kartą sakiau, kad tai ne tarybos nariai, išskyrus porą tarybos narių, o paprasti rankų kilnotojai, kurie nei skaito, nei supranta už ką balsuoja. Todėl ir turime tokius sprendimus. Gerai, kad dar karo niekam taryba nepaskelbė