
Telšiuose pasklidus žiniai, kad medicinos klinikų tinklas „InMedica“ ketina įsigyti uždarąją akcinę bendrovę „Telšių sveikata“, telšiškiai sunerimo dėl šių permainų. Natūralu, jog žmonėms kilo nemažai klausimų: ar išliks jų šeimos gydytojai, ar bus teikiamos visos paslaugos, ar bus naujų atvažiuojančių gydytojų?
„InMedica“ generalinis direktorius Kęstutis Broniukaitis ramina telšiškius, esą esminių pokyčių neplanuojama – tiek kitose įsigytose klinikose, tiek Telšiuose bus stengiamasi išlaikyti tai, kas sukurta. Beliko vos keletas procedūrinių veiksmų, ir jau kovo mėnesį klinika turėtų priklausyti tinklui „InMedica“.
Pokyčiai
Tinklo „InMedica“ įsigyta UAB „Telšių sveikata“ veikia nuo 2004 metų, joje dirba 52 darbuotojai. Klinika turi beveik 10 tūkst. prisirašiusių pacientų, 2019 m. jos apyvarta siekė 1,4 mln. eurų.
Sutartis dėl 100 proc. UAB „Telšių sveikata“ akcijų įsigijimo pasirašyta su klinikos įkūrėju šeimos gydytoju Alvydu Rimašausku. „Šeimos medicinoje niekada nebuvo tiek pokyčių, kiek įvyko praėjusiais metais. Mums sėkmingai pavyko prisitaikyti prie naujų aplinkybių, tačiau jau artimiausioje ateityje turėsime pasirengti pacientų vakcinacijai, populiacijos testavimui ir galimai kitiems iššūkiams. Tikime, kad, dirbdami su „InMedica“, galėsime tai padaryti geriau ir efektyviau“, – kalbėjo A. Rimašauskas.
Iki šiol „InMedica“ yra investavusi į penkias klinikas Vakarų Lietuvoje: „Avimedos“ grupę Klaipėdoje ir keturias klinikas Tauragės rajone. „Telšių sveikata“ taps 24-ąja tinklui „InMedica“ priklausančia sveikatos paslaugų įstaiga šalyje, įskaitant 7 klinikas Vilniuje, 7 klinikas Kaune bei 10 klinikų kituose Lietuvos miestuose.
Sandoris su „Telšių sveikata“ jau sudarytas
K. Broniukaitis „Telšių ŽINIOMS“ patvirtino, jog sandoris su „Telšių sveikata“ sudarytas, beliko keletas procedūrinių veiksmų ir jau kovo mėnesį klinika turėtų priklausyti tinklui „InMedica“.
„Pacientus gydys tie patys gydytojai, kurie dirbo, dirba ir toliau dirbs. Esminių pokyčių neplanuojame – tiek kitose įsigytose klinikose, tiek Telšiuose stengiamės išlaikyti tai, kas sukurta. Pas mus plėtros procesai vyksta nuosaikiu evoliucijos pagrindu – jeigu ką reikės tobulinti, tobulinsime, ieškosime naujų jaunų specialistų, nes aktualus kartų klausimas, gal bus gydytojų, kurie nenorės dirbti, aktyviai bendraujame su jaunais bebaigiančiais studijas iš to krašto kilusiais žmonėmis, kalbiname grįžti dirbti“, – pasakojo K. Broniukaitis.
Ar pacientai gali tikėtis daugiau paslaugų? „Taip“, – patvirtino generalinis direktorius. Jo manymu, UAB „Telšių sveikata“ neteikė visų įmanomų sveikatos priežiūros paslaugų, galvojama ir apie platesnį paslaugų spektrą, atvykstančius vizituoti gydytojus iš Vilniaus ar Kauno.
„Regionuose sveikatos priežiūros paslaugos labai reikalingos, „Telšių sveikata“ ne pirma klinika, kurią įsigyjame – mes esame orientuoti į plėtrą. Prieš įsigydami kliniką mes vertiname, kaip ji dirba, kokie yra atsiliepimai, bet tai labiau paviršinis vertinimas, gilesnė analizė įvyksta jau įsigijus ir pradėjus dirbti“, – patikino K. Broniukaitis.
Apie tinklą „InMedica“
Medicinos klinikų tinklas „InMedica“ teikia diagnostikos, ambulatorinio gydymo, chirurgijos, odontologijos ir kitas medicinos paslaugas. „InMedica“ grupę sudaro 18 šeimos medicinos centrų, 3 plataus profilio, 1 specializuota kardiologijos klinika, 2 „walk-in“ formato klinikos ir 3 laboratorijos. 2019 metais Vilniuje įsikūrusiame Santariškių medicinos miestelyje savo veiklą pradėjo ir modernus „InMedica“ dienos chirurgijos centras.
2020 m. „InMedica“ grupėje dirbo daugiau kaip 750 darbuotojų, sveikatos priežiūros paslaugos buvo teikiamos daugiau nei 90 tūkst. registruotų pacientų. 2019 m. grupė gavo 12,7 mln. eurų pajamų. Nuo 2019 m. vasario mėn. 70 proc. tinklo „InMedica“ akcijų valdo didžiausias privataus kapitalo investicinis fondas Baltijos šalyse „INVL Baltic Sea Growth Fund“ per jam priklausančią bendrovę „BSGF Sanus“.
Edu patenkinta ..malonus aptarnavimas..gydytoja puiki S.Sobutaite..aciu