
Nevarėnų miestelio skelbimų lentoje buvo paviešinti kvietimai, kuriuose už Darbo partiją balsavę nevarėniškiai raginami atvykti pasiimti „antikovidinio“ vandens. Tačiau kalbinti miestelio gyventojai teigia neva gydančio vandens nei regėję, nei ragavę. Svarstoma, ar šitaip bandyta tiesiog papokštauti Darbo partijos lyderio Viktoro Uspaskich, neseniai paskelbusio apie gaminamą neįprastą, nuo COVID-19 ligos saugantį vandenį, atžvilgiu, ar vis dėlto po šiuo ėjimu slypi politinių partijų žaidimai.
Monika GIRDVAINĖ
Vietoje vakcinos siūlo mineralinį vandenį
Gruodžio 27-ąją, pirmąją skiepijimo nuo COVID-19 dieną Lietuvoje, Darbo partijos pirmininkas V. Uspaskich interneto erdvėje pasidalijo reklama, kviečiančia įsigyti neva apsisaugoti nuo COVID-19 galinčio padėti vandens. Tiesioginėje transliacijoje savo „Facebook“ paskyroje politikas pasakojo, jog jo šeimos, partijos narių vartojamas neva „struktūrizuotas“ vanduo stiprina imunitetą. Geriant jį esą galima apsisaugoti nuo ligų, taip pat ir nuo COVID-19 infekcijos. Skelbta, kad vandens gali įsigyti visi Lietuvos gyventojai, nurodyti kontaktai, kaip jo užsisakyti.
Informacija žaibišku greičiu išplito įvairiuose informacijos sklaidos kanaluose. Žinoma, atsirado norinčių įsigyti vandens, tačiau dauguma gyventojų tokį stebuklingą gėrimą vertina nerimtai. Abejojama, kad mineralinis vanduo galėtų atstoti vakciną. Juolab kad šio vandens gydomasis poveikis moksliškai neįrodytas.
Skelbimai panaikinti
„Mieli nevarėniškiai, šių metų gruodžio 31 d. 10 val. prie kultūros rūmų 84 Nevarėnų seniūnijos gyventojams, kurie Seimo rinkimuose balsavo už Darbo partiją, bus veltui dalijamas „antikovidinis“ vanduo. Šis vanduo ne tik apsaugo nuo COVID-19, bet ir gydo jau susirgus. Su savimi turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir tarą supilti vandeniui. Jūsų Viktoras.“ Šitokio turinio keli skelbimai buvo prikabinti Nevarėnų miestelio centre. Informacija pasklido ir interneto erdvėje.
Gadūnavo seniūnijos seniūnas Justas Dapkus, laikinai einantis ir Nevarėnų seniūno pareigas, teigė, kad apie skelbimus jam buvo pranešta sausio 4-ąją. Kiek dienų jie kabėjo lentoje – neaišku. Svarstoma, kad skelbimai galėjo būti pakabinti jau po juose minimos datos.
„Sužinoję apie skelbimus ėmėmės veiksmų juos pašalinti. Kitose miestelio erdvėse jų nebuvo, tik skelbimų lentoje. Sakyčiau, tas skelbimo tekstas nerimtas, be parašų ir kitų oficialių dalykų. Protingas žmogus tokia informacija tikrai nepatikės. Manau, kad tai buvo paskelbta iš chuliganiškų paskatų“, – „Telšių ŽINIOMS“ komentavo J. Dapkus.
Priėmė kaip pokštą
O gal vis dėlto neva gydomųjų galių turintis vanduo Nevarėnuose buvo dalijamas? Gal jo ragavusiems gyventojams koronavirusinė infekcija visai nebaisi?
Nevarėnų bendruomenės „Ratas“ pirmininkas, Kultūros centro direktorius Albinas Šmukšta juokavo, kad jei kas būtų pasiūlęs, mielai būtų paėmęs mineralinio vandens kaip naujametinę dovaną. Deja, pašnekovas nei vandens dalijančiųjų matė, nei gėrimo paragauti gavo. Nevarėnų kultūros centro direktorius teigė gruodžio 31-ąją apskritai nieko neįprasto miestelio centre nepastebėjęs.
„Apie tą pokštą pats sužinojau šiandien. Kiek bendravau su miestelio gyventojais, niekas apie tai neturi jokios informacijos, į skelbimą gyventojai nereagavo. Aš pats gruodžio 31 dieną buvau darbe. Minėtu laiku nieko neįprasto prie kultūros centro nevyko. Niekas nebuvo atėjęs pasidomėti dėl vandens ar pranešti apie vykdomą akciją. Čia paleista kažkokia antis. Ar ne juokinga, kad dėl vandens atsiėmimo net asmens dokumentą reiktų rodyti? Kad tai būtų balandžio pirmoji, tokį pokštą suprasčiau, o dabar tai galėčiau vertinti nebent kaip partijų politinį žaidimą“, – pirmadienį svarstė A. Šmukšta.
Informaciją perdavė teisininkams
Nors interneto erdvėje gausu Darbo partijos lyderio V. Uspaskich pasisakymų apie ypatingų gydomųjų savybių turintį vandenį, informacija vis atnaujinama, o kaip platintojai nurodyti kai kurie politiniai veikėjai, susiję su Darbo partija, Viktoro Fiodorovo, Darbo partijos atsakingojo sekretoriaus tvirtinimu, partija su vandens gamyba ir platinimu nesusijusi.
„Tai ne Darbo partijos ar jos lyderio iniciatyva platinta žinutė. Darbo partija vandens gamyba ir platinimu neužsiima, šių ir panašių renginių neorganizuoja“, – taip apie Nevarėnuose išplatintą skelbimą kalbėjo V. Fiodorovas.
Seimo nario Valentino Bukausko patarėja Aušra Lukošiūtė teigė, kad apie šią akciją ir platintą žinutę Seimo nariui taip pat nieko nėra žinoma. Anot jos, V. Bukausko iniciatyva šiuo klausimu nebuvo atliekami jokie veiksmai.
Darbo partijos atstovai tvirtino neturintys informacijos apie panašius skelbimus kitose Telšių rajono savivaldybės seniūnijose, Lietuvos savivaldybėse.
„Vertiname tai kaip provokaciją. Informacija atiduota įvertinti partijos teisininkams“, – paklaustas, ar dėl įvykio žadama kreiptis į teisėsaugą, sakė V. Fiodorovas.
VMVT atlieka tyrimą
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), reaguodama į viešojoje erdvėje pasirodžiusią informaciją ir sunerimusių vartotojų pranešimus, atlieka tyrimą dėl galimai klaidinamos reklaminės kampanijos, kurioje vartotojams siūloma įsigyti vandens, neva padedančio apsisaugoti nuo koronaviruso infekcijos COVID-19 arba gydytis jau susirgus.
„Bet kokia su geriamuoju vandeniu, maistu ar maisto papildais susijusi informacija, kad šių produktų vartojimas padėtų apsisaugoti nuo COVID-19 ligos ar ją išgydytų, yra draudžiama, todėl vartotojai raginami įvairiais būdais skleidžiamą informaciją vertinti kritiškai ir tokia klaidinančia reklama nesusivilioti bei šių produktų COVID-19 ligos profilaktikai ar gydymui neįsigyti“, – teigiama VMVT informaciniame pranešime.
Negi niekas neatėjo su kibiru pasisemti to vandens? Kažkas naujo tarp darbo partijos gerbėjų. Bet nesijaudinkit, tuoj savivaldos rinkimai, tai jums dar paplaus smegenėles.
O MAN IŠ KARTO KLAUSIMAS ,KAM TO PASO 😀
Tupieji, atsiliepkite. Ateikite be kaukių, kad jus atpazinciau
Skelbimas Nevarėnuose pokštas? Abejoju. Berods Delfi buvo skelbiami daugelio rajonų atsakingų už šio vandens platinimą Darbo partijos aktyvistų vardai, pavardės ir tel. nr. Mūsų rajonui taip pat skirta moterškaitė – galit kreiptis (etikos sumetimais negarsinu duomenų) O kad žymieji Telšių darbiečiai „nieko nežino“ — labai abejoju…
ar jau kas nors pasigyde ar nepaleido vidurius