• Pagrindinis
  • Kontaktai
  • Prenumeratos kaina
  • Reklama
  • Balsavimų archyvas
  • Pranešk naujieną
Telšių žinios - Telšių apskrities laikraštis
  • Pirmas Puslapis
  • Aktualijos
    • Žinios iš Savivaldybės
    • Politika
    • Švietimas
    • Socialiniai reikalai
    • Verslas, Finansai
    • Kitos aktualijos
  • Partnerių informacija
  • Teisėsauga
    • Suvestinės
    • Gaisrai
    • Nelaimės
  • Teminiai puslapiai
    • Žemaičių kultūra
    • Raktas į Žemaitiją – kultūra, tradicijos, žmonės
    • Tvari kultūra Žemaitijoje
    • Pilietiškumo žingsniai
  • Laisvalaikis
    • Renginiai
    • Sportas
    • Laisvalaikis
    • Receptai
  • Sveikata
  • Žmonės ir Nuomonės
  • Video
No Result
View All Result
  • Pirmas Puslapis
  • Aktualijos
    • Žinios iš Savivaldybės
    • Politika
    • Švietimas
    • Socialiniai reikalai
    • Verslas, Finansai
    • Kitos aktualijos
  • Partnerių informacija
  • Teisėsauga
    • Suvestinės
    • Gaisrai
    • Nelaimės
  • Teminiai puslapiai
    • Žemaičių kultūra
    • Raktas į Žemaitiją – kultūra, tradicijos, žmonės
    • Tvari kultūra Žemaitijoje
    • Pilietiškumo žingsniai
  • Laisvalaikis
    • Renginiai
    • Sportas
    • Laisvalaikis
    • Receptai
  • Sveikata
  • Žmonės ir Nuomonės
  • Video
No Result
View All Result
Telšių žinios - Telšių apskrities laikraštis
No Result
View All Result

Tarptautinis Savivaldybės bendradarbiavimas: delegacijų kelionės į Gruziją ir Austriją

Telšių žinių redakcija
20 rugpjūčio, 2019
Pirmas puslapis, Pirmas puslapis
1

Liepos pabaigoje–rugpjūčio pradžioje į užsienį vyko dvi Telšių rajono savivaldybės mero Kęstučio Gusarovo sudarytos delegacijos. Viena svečiavosi Austrijos Obdacho miesto kasmetinėje turgaus šventėje, kita – Sakartvelo (Gruzija) Mestijos miesto kasmetiniame festivalyje „Svanetoba 2019“.
„Tarptautinis bendradarbiavimas yra viena iš savivaldybių veiklos sričių, – teigia mero patarėja Rugilė Kumžaitė. – Telšių rajono savivaldybė bendradarbiauja su įvairių šalių miestais partneriais. Su Austrija ir Gruzija palaikomi intensyvūs ryšiai, šių šalių atstovai kiekvienais metais atvyksta į Telšius kultūros, strateginės plėtros ir kitais veiklos klausimais. Telšių rajono gyventojai šių šalių atstovus ne kartą galėjo išvysti rajono renginiuose, pasitarimuose. Praėjusiais metais Austrijos ir Gruzijos atstovai lankėsi Telšiuose, šį kartą delegacijos iš Telšių pačios vyko pas tarptautinius partnerius.“
Dvi delegacijos
Rašėme, jog liepos mėnesį meras K. Gusarovas pasirašė potvarkius, kuriais buvo sudarytos dvi delegacijos į užsienį. Į Gruziją (liepos 24–liepos 31 d.) vyko Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius Imantas Motiejūnas (delegacijos vadovas), Telšių rajono savivaldybės tarybos nariai Remigijus Macas ir Tomas Lekavičius, Telšių rajono savivaldybės mero patarėjas Česlovas Ubartas, Telšių rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir turizmo skyriaus vedėja Eglė Macienė bei Telšių rajono savivaldybės administracijos Teisės ir administravimo skyriaus vyr. specialistė Skaistė Sadonytė.
Į Austriją (nuo liepos 31 d. iki rugpjūčio 5 d.) vyko Telšių rajono savivaldybės tarybos narys Kazys Lečkauskas (delegacijos vadovas), Telšių rajono savivaldybės mero patarėja Rugilė Kumžaitė, Telšių rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vyr. specialistė Irena Petrauskienė ir septyni ansamblio „Spigins“ nariai.
„Telšių ŽINIOS“ domėjosi, kokias užduotis meras atskirai kiekvienai delegacijai buvo iškėlęs. Ar pasiekti jų tikslai? Kokios konkrečios naudos Telšių rajonas sulauks?
Vizitas į Gruziją
„Į Gruziją vykta dėl investuotojų paieškos, turizmo plėtros ir kultūrinių mainų, – „Telšių ŽINIOMS“ kalbėjo mero patarėja R. Kumžaitė. – Delegacijai buvo iškelti tikslai ne tik įvairių Gruzijos miestų bendruomenėms pristatyti Telšius kaip verslui, poilsiui ir kultūriniams mainams patrauklų rajoną, bet ir užmegzti ryšius su turizmo, verslo ir kultūros atstovais, galinčiais padidinti šių sričių potencialą mūsų rajone.“
Anot R. Kumžaitės, į Gruziją gausiai vyksta mūsų rajono ir šalies gyventojai, delegacija, susitikusi su savivaldybės, turizmo informacijos centrų, muziejų ir kitų įstaigų atstovais, tarėsi dėl gruzinų turistų pritraukimo į Telšių rajoną, rajone daugėjant turistų skaičiui, prisidedama prie verslo gerinimo: turistai nuomojasi viešbučius, perka įvairias prekes ir paslaugas, susidomi investavimo galimybėmis.
„Gruzinams pristatyta galimybė Telšių rajone nuomotis ar įsigyti verslui plėtoti reikalingus sklypus ar patalpas, vykdyti jiems patrauklias verslo šakas (apgyvendinimo, turgaus prekybos, kalvininkystės, maitinimo bei kt.), – pasakojo mero patarėja. – Delegacija derino, jog gruzinai savo verslus pristatytų ir Telšių rajono verslininkams, kad būtų galima vykdyti tarptautinę prekybą. Sutarta dėl galimybės Telšių rajono moksleiviams vykti į stovyklas Gruzijoje, kolektyvams – į įvairius renginius. Suderintas turizmo informacijos centrų bendradarbiavimas dėl turistų pritraukimo. Delegacija susitarė, kad šiemet Gruzijos atstovai atvyks į mūsų rajoną dėl investavimo galimybių. Taigi pasisemta gerosios patirties įvairiose srityse, patirtis bus pritaikyta mūsų rajone.“
Austrijoje garsino Žemaitijos vardą
Delegacijai, kuri vyko į Austriją, meras iškėlė tikslą – aptarti tolesnio bendradarbiavimo galimybes, kuo labiau įtraukiant vietos gyventojus.
„Miestų partnerių savivaldybių atstovai aptarė ir analizavo savivaldybių veiklą, jų organizavimo principus, taikomą praktiką ir esamus skirtumus, – dėstė R. Kumžaitė. – Todėl siekiant taikyti naudą ir vertę miestams teikiančius sprendimus aptartos galimybės organizuoti tarptautinius gerosios patirties mainus, savivaldybių atstovams, vietos organizacijoms, bendruomenėms ir visuomenės nariams pristatant įgyvendintus ar įgyvendinamus projektus, jų gaunamą naudą, galimybes alternatyvius projektus vykdyti abiejuose miestuose, taip pat ieškoti galimybių įgyvendinti bendrus projektus, remiantis bendradarbiavimo sutartyje nustatytomis veiklos sritimis.“
Esą vizito Austrijoje metu Obdacho miesto gyventojai, savivaldybės darbuotojai turėjo puikią progą iš arčiau susipažinti su Žemaitija, jos kultūra ir tradicijomis. „Būtent šį tikslą – garsinti ir reprezentuoti Žemaitijos sostinės tradicijas, istoriją, kultūrą – ansamblio „Spigins“ nariai ir įgyvendino, – sakė mero patarėja. – Dėl partnerių ryšių būtent šio vizito metu galimybę susipažinti su Austrijos kultūra, tradicijomis, pasisemti gerosios patirties turėjo aktyviai Žemaitijos vardą garsinančio ir mūsų krašto kultūrą nacionaliniu ir tarptautiniu lygiu reprezentuojančio ansamblio nariai. Todėl apibendrinant galima teigti, kad šis vizitas davė naudos bei suteikė galimybę parvežti ir Telšių rajone dalytis gerąja patirtimi skirtingų sričių atstovams.“
Išlaidos – 10 429 Eur
Abi delegacijos Telšių rajono savivaldybės biudžetui kainavo 10 429 Eur. Iš viso vyko 16 asmenų. Savivaldybė mokėjo tik už transporto išlaidas – apgyvendinimą apmokėjo priimančios užsienio savivaldybės. Remiantis LR Vyriausybės nutarimu dėl dienpinigių ir kitų komandiruočių išlaidų apmokėjimo delegacijos nariams buvo taikomi dienpinigiai asmeniui vienai dienai: į Gruziją – 53 Eur, į Austriją – 63 Eur.

Kitas įrašas

Gyvūnų ir gyvenimo džiaugsmo turtingas Elenos ir Vytauto Baliutavičių kiemas

Comments 1

  1. Pataisymas says:
    6 metai ago

    Ne Gruzija, o Sakartvelis, ne gruzinas- o kartvelis. Gėda rašantiems straipsnius ir nežinantiems to, kas net vaikams aišku

    Atsakyti Report comment

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

CAPTCHA vaizdas
Atkurti Vaizdą

*

Video rekomendacijos:

Taip pat skaitykite:

Pirmas puslapis

Iš Klaipėdos į Mažeikius vogti vykę ilgapirščiai už nusikaltimus atsakys už grotų
Išgelbėtas skęstantis senjoras atsisakė pagalbos
Karštis ir sveikata: kaip apsisaugoti karštomis vasaros dienomis?
Priė­ji­mas prie van­dens tel­ki­nių yra lais­vas vi­siems, bet tvar­kos lai­ky­tis bū­ti­na
Ge­ros nau­jie­nos Tel­šių ar­chy­ve
Tūkstančiai kilometrų – dviračiais

Žemaičių kultūra

Kur augai tu, šventasis Kryžiaus medi?
Kuopos gretose – jau pustrečio šimto šaulių
Seime eksponuojama Sigito Strazdausko nuotraukų paroda
Plungės miestui – krašto kūrėjų darbų parodos
Nuo Lopaičių piliakalnio sklido lietuviško ir latviško folkloro muzika
Iškilus miškotvarkininkas Jonas Daniulis gimė Sedoje

Laisvalaikis

Tūkstančiai kilometrų – dviračiais
Tel­šių spor­to ir rek­rea­ci­jos cent­ro spor­ti­nin­kams – pa­dė­kos ir bai­gi­mo pa­žy­mė­ji­mai
Įteik­ti dip­lo­mai VDA Tel­šių fa­kul­te­to ab­sol­ven­tams
Vėl pra­si­dė­jo ke­lio­nės
Sveikos bananinės spurgytės
Izraelio kinas Telšiuose: žiūrovai kviečiami į nemokamus seansus

Sveikata

Karštis ir sveikata: kaip apsisaugoti karštomis vasaros dienomis?
Kei­čia­si gy­dy­mo įstai­gų ver­ti­ni­mas: at­si­žvelgs ne tik į veik­lą ir fi­nan­sus, bet ir į po­žiū­rį į pa­cien­tą
Siū­lo­ma plės­ti de­fib­ri­lia­to­rių tink­lą: lai­ku su­teik­ta pa­gal­ba pa­dė­tų iš­gel­bė­ti tūks­tan­čius žmo­nių
Sveikatos priežiūra šiuolaikiniame pasaulyje
Kodėl profesionali burnos higiena svarbi net tiems, kurie valosi dantis du kartus per dieną?
Patarimai į ką atkreipti dėmesį renkantis žuvų taukus
No Result
View All Result

Laikraštis

Apklausa

Pasak atlikto tyrimo, kas antras vaikas Lietuvoje nesikalba apie savo problemas su tėvais ar seneliais ir jaučiasi vieniši. Kaip manote – ar jūsų vaikai jums pasipasakoja apie bėdas?

Rezultatai

Loading ... Loading ...
  • Archyvas

Orai

Orai Telšiuose
Orai
Orai Telšiuose 2 savaitėms
  • Naujienos
  • Teminiai puslapiai
  • Teisėsauga
  • Laisvalaikis
  • Archyvas
  • Prenumeratos kaina
  • Reklama
  • Kontaktai

Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
No Result
View All Result
  • Pirmas Puslapis
  • Aktualijos
    • Žinios iš Savivaldybės
    • Politika
    • Švietimas
    • Socialiniai reikalai
    • Verslas, Finansai
    • Kitos aktualijos
  • Partnerių informacija
  • Teisėsauga
    • Suvestinės
    • Gaisrai
    • Nelaimės
  • Teminiai puslapiai
    • Žemaičių kultūra
    • Raktas į Žemaitiją – kultūra, tradicijos, žmonės
    • Tvari kultūra Žemaitijoje
    • Pilietiškumo žingsniai
  • Laisvalaikis
    • Renginiai
    • Sportas
    • Laisvalaikis
    • Receptai
  • Sveikata
  • Žmonės ir Nuomonės
  • Video

Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt

Skip to content
Open toolbar Pritaikymo neįgaliesiems įrankiai

Pritaikymo neįgaliesiems įrankiai

  • Padidinti tekstąPadidinti tekstą
  • Sumažinti tekstąSumažinti tekstą
  • Nuorodos pabraukimasNuorodos pabraukimas
  • Skaitomas šriftasSkaitomas šriftas
  • Reset Reset