Krašto apsaugos savanorių pajėgų III rinktinės 307 pėstininkų kuopa kviečia sulaukus 18 metų, tiek vaikinus ir merginas, tapti kariais savanoriais. Tai, anot jų, nėra vien tik tarnyba, greičiau – naudingas, malonus, turiningas laisvo laiko praleidimas.
Šiuo keliu jau dešimti metai eina telšiškis Mindaugas Kontrimas (30 m.), o vienų metų patirtį turi Julius Svirušis (23 m.).
Krašto apsaugos savanorių pajėgų III rinktinės 307 pėstininkų kuopoje šiuo metu tarnauja 74 jaunuoliai, iš jų 7 merginos.
Pašnekovų teigimu, asmuo, tapęs kariu savanoriu, puikiai gali derinti savo darbą, mokslus ar studijas su šiuo pasirinkimu. Mat užsiėmimai – tiek praktiniai, tiek teoriniai – dažniausiai vyksta savaitgaliais.
Leitenantas Julius Svirušis šiuo metu užima būrio vado pareigas, grandinis Mindaugas Kontrimas – skyriaus vadas. Vyrai vietoje nestovi – vis siekia aukštesnių laipsnių ir pareigų.
M. Kontrimas kario savanorio veikla susidomėjo dar mokykloje. Būdamas 16-kos kartu su draugais jau lankėsi paskaitose, per kurias buvo daug kalbama apie ginklų sandarą. O nuo 1997 m. jis tapo kariu savanoriu ir yra apdovanotas medaliu už pavyzdingą kario savanorio tarnybą. Mindaugas siekia seržanto laipsnio.
Kariškiai pasakojo, kad, norint tapti kariu savanoriu, būtina atitikti keletą kriterijų: reikia būti LR piliečiu, sulaukusiu 18 metų, ir būti neteistam už tyčinius nusikaltimus.
„Kariai savanoriai čia įgyja teorinių žinių, kurias vėliau pritaiko praktiškai. Vasarą vykstame į Telšių Pagudonės poligoną, dalyvaujame taktinėse pratybose. Tai puiki galimybė įgytus įgūdžius prie kompiuterio išbandyti praktiškai. Užsiėmimai vykta gamtoje: pasalos, žygiai ir pan. O žiemą daugiau dėmesys skiriamas teorijai – mokymai vyksta klasėse“, – kalbėjo M. Kontrimas.
Ne pats mažiausias motyvas tarnauti savanorių pajėgose yra ir kario atlyginimas, kuris priklauso nuo ištarnautų dienų ir karinio laipsnio.
Pašnekovų teigimu, jiems kario savanorio užsiėmimai – viena iš atsipalaidavimo formų, atitrūkimas nuo kasdienių darbų ir aplinkos.