Balandžio 17 dieną Tryškių kultūros centras miestelio Turgaus aikštėje surengė jomarką. „Nerimo būta, – prisipažino kultūros centro direktorius Arnas Gedminas. – Svarstėme, ar bus pardavėjų, ar ateis pirkėjų, tačiau norėjome pabandyti, ir, jeigu pavyks, rengti ir kitais metais. Reikia gaivinti tradicijas.“
1792 m. gegužės 15 dieną Lietuvos ir Lenkijos valstybės karalius Stanislovas Augustas Poniatovskis Tryškiams suteikė Magdeburgo teises ir herbą. Tryškiai tapo miestu. Buvo suteikta teisė steigti prekymečius ir savaitinius turgus. Tokius faktus byloja istorija. Ja remdamiesi, Tryškių kultūros centro darbuotojai ir nusprendė vietos gyventojus bei svečius Verbų sekmadienį sukviesti į turgų, žemaičių jomarku vadinamą.
Nuo pat ankstyvo ryto, prieš šv. Mišias, žmonės jomarke galėjo įsigyti verbų, o grįždami iš bažnyčios – ir Velykų puošmenų: margintų kiaušinių, atvirukų, vaismedžių sodinukų, gėlių sėklų ar daigelių. Jomarkas saulėtą pavasario dieną – puiki proga mezginiais pasidžiaugti, jaunų merginų rankdarbiais susivilioti, kalvystės darbais pasigrožėti, medaus paskanauti ir šiaip visokių gerų ir reikalingų ūkyje daiktų nebrangiai nusipirkti.
Į renginį atskubėjo ir Tryškių seniūnijos seniūnas Jonas Buivydas. Jis pasidžiaugė, kad seniūnijos gyventojai smalsūs – ir perka, ir parduoda, ir namus puošti skuba. Seniūnas prisipažino ir pats turįs žmonos pavedimą išpildyti – skubėjo pirkti gėlių daigelių sodybai gražinti.