
Gruodžio 20 d. į Telšių apskrities verslo inkubatorių gausiai susirinko Telšių, Plungės ir Mažeikių verslininkai. Juos sukvietė Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai. Susirinkusiuosius pasveikino Telšių rajono meras Petras Kuizinas.
Giedra AKAVICKIENĖ
Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Vidmantas Japertas susirinkusiems verslo atstovams kalbėjo, kad bendravimui ir susikalbėjimui reikia kurti tradicijas. Kiekvienas dalyvis privalo skirti laiko ir dalį savo resursų bendram tikslui. Norint gauti – reikia duoti dalį savęs, savo žinių. Tai – bet kokio vystymosi, evoliucijos pagrindas.
V. Japertas atskleidė, kad Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų idėja atidaryti filialą Telšiuose gimė žinant, kad šitame regione yra pakankamai aktyvių įmonių, kurios nori, gali ir turėtų bendrauti.
„Tos įmonės nusipelniusios, kad jų bendravimo geografija išsiplėstų, kad jis neapsiribotų nei Telšiais, nei apskritimi. Pasaulis yra globalus, ir norint išnaudoti galimybes, verslo įmonės turi jungtis“, – įsitikinęs rūmų prezidentas.
Jis pabrėžė, kad rūmų misija – padėti sudaryti sąlygas verslo bendruomenei maksimaliai jomis pasinaudoti.
„Bandome kurti prielaidas, kurios užtikrintų Telšių regiono gerovę ir vystymąsi ilgalaikiu laikotarpiu. Kaip tai padaryti? Ir politikų, ir verslininkų tikslas turi būti, kad gabūs, kūrybingi čia matytų savo ateitį, vystytų verslo idėjas“, – dėstė V. Japertas.
Telšių rajono meras P. Kuizinas renginyje minėjo, kad mūsų krašte paslaugos atsilieka nuo poreikių. Yra puiki galimybė pradėti ir vystyti verslus, amatus. Pasak Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidento, aplinka ir diktuoja poreikius. „Norite gyventi kitaip, norite turėti didesnę prieigą prie didesnių paslaugų, kad nereikėtų dėl jų važiuoti didelį atstumą, kad patenkintumėte poreikį gauti tam tikrą paslaugą… Čia ir prasideda, kad negalime leisti tokios prabangos gyventi kiekvienas atskirai“, – kalbėjo V. Japertas.
Į Telšius ateidami šie rūmai būtent skatina verslo bendruomenės būrimąsi į gausesnį ratą. V. Japertas atskleidė lūkesčius, kad ta maža bendravimo kibirkštėlė panaikins bet kokias ribas.
Rūmų prezidento teigimu, vietos valdžia turi nebijoti, kad vienytųsi verslo bendruomenė, nes verslininkai yra socialinis partneris tiek nacionaliniu, tiek visų savivaldybių mastu ir gali kalbėtis absoliučiai su visomis valdžiomis, kad ir kokios būtų tą kadenciją.
Verslo bendruomenės tikslas – išnaudojant pasaulinę praktiką, per asocijuotas struktūras formuoti bendravimo praktiką. „Rūmai yra tarpinė grandis ilgalaikio susikalbėjimo, nes galbūt naujai išrinkta rajono taryba nežino, kas buvo anksčiau, o rūmai žino strategiją“, – privalumus vardijo V. Japertas.
Kadangi Telšiuose yra 49 meškos, Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas palinkėjo, kad taptų tradicija metų pabaigoje įteikti mešką tam verslininkui, kuris ženkliai prisidėjo prie miesto augimo, kuris atitiko bendruomenės lūkesčius.
„Tiktai bendradarbiavimu prie dinamiškai besivystančios aplinkos galime tapti konkurencingesni. Mes nebūsime įdomūs, jeigu gyvensime užsidarę“, – linkėdamas, kad iš Telšių krašto ir rūmų bendravimo kitais metais išsirutuliotų nauja kokybiška grandis, sakė V. Japertas.
Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų generalinis direktorius Alfredas Jonuška supažindino su rūmų 2018 metų pasiekimais, apibendrino ateinančiais metais verslo bendruomenės laukiančius iššūkius.
Rūmų generalinis direktorius padėkojo Telšių verslininkui Mantui Vaškiui, aktyviai buriančiam įmones, norinčias prisijungti prie rūmų verslo bendruomenės. Susibūrus 30-čiai įmonių, Telšiuose pradės gyvuoti rūmų filialas, dirbs etatinis darbuotojas, kuris skleis informaciją ir visokeriopai padės įmonėms. Mat rūmai buria tiek jauną, tiek jau brandų verslą aktyviai bendrystei, atstovauja ir gina verslo interesus regione ir Lietuvoje.
Seminaras baigėsi žurnalisto, rašytojo, etiketo specialisto Giedriaus Drukteinio seminaru „Naujo pasaulio etiketas“.