Dantų protezavimas – vienas plačiausiai naudojamų būdų atkurti prarastus dantis. Labai dažnai vyraujantis mitas – jog dantys protezuojami tik vyresnio amžiaus žmonėms, tačiau jis nėra pagrįstas, nes protezavimas tinka praktiškai bet kokio amžiaus pacientams – net ir jaunuoliams.
Dantų protezavimo esmė – atkurti kramtymo funkciją, sugrąžinti estetinį vaizdą netekus vieno ar kelių dantų, taip pat koreguoti dantų lanko tobulumus, atspalvį ar formą.
Taigi, šiame straipsnyje pabandysime atsakyti į 5 dažnai pacientų užduodamus klausimus apie dantų protezavimą: juos pateikia odontologijos klinikos „Dantų estetika“ Kaune pacientai.
- Kada ir kam tinka dantų protezavimas?
Dantų protezai tinka, kai / jei:
- Netekote bent vieno arba daugiau dantų;
- Dantys yra nuskilę ir juos būtina restauruoti;
- Esami dantys yra labai silpni, trapūs, lūžinėja;
- Esate po endodontinio gydymo;
- Siekiama pagerinti šypsenos estetiką;
- Kitais atvejais.
- Kodėl svarbu atkurti prarastus dantis ir dėl kokių priežasčių nereikėtų laukti per ilgai?
Žmogiškoji prigimtis yra tokia, kad patirtis, kurios yra ne pačios maloniausios, esame linkę atidėti. Taip yra ir su dantų protezavimu, ypač jei turime baimę lankytis odontologų kabinetuose. Tačiau dantų protezavimo neverta atidėti dėl kelių priežasčių:
- Netekus dantų, sunkiau sukramtyti maistą, o tai gali trikdyti žarnyno veiklą: nepakankamai susmulkintas maistas sunkiau virškinamas.
- Pacientai negali valgyti kai kurių produktų (pavyzdžiui, kieto maisto – riešutų, sėklų, grūdų, nesmulkintų morkų, obuolių ir pan.), tad sunkiau užtikrinti visavertę mitybą.
- Ilgainiui, netekęs apkrovos, gali pradėti irti ir deformuotis žandikaulio kaulas – veidas sukrinta, o žmogus atrodo vyresnis negu yra iš tikrųjų.
- Sumažėja pasitikėjimas savimi: žmonės, kurie neteko dantų, vengia eiti į viešas vietas, renginius, šypsotis, bendrauti, o burną dažnai prisidengia ranka. Atkūrus dantis protezais, išnyksta ir visi kompleksai, pagerėja socialinis gyvenimas, kyla žmonių savivertė.
- Kiek kainuoja dantų protezavimas?
Protezavimo kainą lemia visas spektras individualių veiksnių: kiek dantų pacientas neteko, kokia apskritai jo dantų būklė, taikomas protezavimo metodas, pasirinktos medžiagos ir t. t.
Svarbu žinoti, kad kai kuriems pacientams dalį protezavimo išlaidų gali kompensuoti teritorinės ligonių kasos, tad dantų protezavimo kaina nebus tokia aukšta – gali reikėti sumokėti tik nedidelį skirtumą. Tiksliausią atsakymą dėl kainos gausite pasikonsultavę su klinikos „Dantų estetika“ Kaune gydytojais.
- Kokie dantų protezavimo metodai apskritai egzistuoja?
Šiuo metu odontologijos srityje naujovių atsiranda kone kasdien, tad pacientų dantys protezuojami vis pažangesniais metodais. Tačiau du kertiniai būdai atkurti šypseną – protezavimas išimamaisiais arba fiksuotaisiais protezais.
- Fiksuotieji (nuolatiniai) dantų protezai tvirtinami ant implantų arba prie šlifuotų gretimų dantų (tačiau tai mažiau tausojantis ir ne toks palankus sprendimas). Jie yra gaminami iš 3 pagrindinių medžiagų: tai metalo keramika (ekonomiškas pasirinkimas), bemetalė ir cirkonio keramika (pastaroji – pati estetiškiausia, bet ir brangiausia).
- Išimamieji protezai – lanko atraminiai protezai arba dantų plokštelės. Dažnai jie tvirtinami klijais, o kramtymo funkciją atkuria tik iš dalies.
- Kokius protezus pasirinkti, arba kitaip – kokie protezai labiausiai tiktų konkrečiam pacientui?
Atsakyti į klausimą, kokie dantų protezai yra tinkamiausi jūsų atveju – labai sudėtinga neįvertinus konkretaus atvejo.
Pirmiausia reikia atlikti išsamius tyrimus ir įvertinti, kuris gydymo būdas būtų palankiausias, taip pat svarbus veiksnys – paciento finansinės galimybės.
Apsilankę klinikoje „Dantų estetika“ Kaune, gausite atsakymus į visus šiuos klausimus, ir dar daugiau, tad nedelskite ir registruokitės: jūsų šypsena bus pasirūpinta operatyviai ir, svarbiausia, profesionaliai! Daugiau informacijos čia: https://dantuestetika.lt/paslaugos/dantu-protezavimas/