
Vieniems persikraustymas yra sudėtingas ir ilgai trunkantis darbas, o kitiems – tai paprasta ir lengva užduotėlė. Bet kokiu atveju norisi, kad persikraustymo procesas būtų kuo sklandesnis ir efektyvesnis. Nesvarbu, ar persikraustote į naujus namus, ar į naują biurą, šie keli žemiau pateikti patarimai padės šį procesą paversti lengvesniu.
1. Naudokite burbulinę plėvelę
Persikraustant labai svarbu apsaugoti dūžtančius ar kitaip lengvai pažeidžiamus daiktus. Tam gali būti naudojamos įvairios pakavimo prekės, tačiau bene dažniausias pasirinkimas yra burbulinė plėvelė. Ji padeda apsaugoti jautrius daiktus nuo vibracijų ir tiesioginio kontakto su kitais daiktais. Į tokią plėvelę patariama vynioti stiklinius indus ar net baldus, kad gabenimo metu neapsidaužytų jų kampai. Tad nepamirškite supakuoti visus lengvai pažeidžiamus daiktus, kad užtikrintumėte jų saugumą.
2. Pasirinkite tinkamų dydžių dėžes
Persikraustymą palengvina ir tinkamo dydžio dėžių pasirinkimas. Pavyzdžiui, sunkius daiktus, tokius kaip knygos, reikėtų krauti į mažesnes dėžes, o lengvesnius – į didesnes. Tokiu būdu pripildytas dėžes bus lengviau pernešti. Taip pat norint išvengti dužimo ar kitokio daiktų pažeidimo, sunkesnius daiktus vertėtų dėti į dėžes apačią, o lengvesnius krauti ant sunkesnių daiktų.
3. Užrašykite, kas yra dėžėje
Dar vienas puikus patarimas – užrašyti daiktų, kurie yra dėžėje pavadinimus. Iš pradžių gali pasirodyti, kad tai beprasmis darbas, tačiau tokiu būdu sutaupysite laiko. Užrašai labai praverčia įsikraustant, kuomet dėžes reikia išpakuoti. Taip žinote, kokie daiktai kurioje dėžėje yra ir kur kokią dėžę nešti, iškraustant jas iš automobilio.
4. Tinkamai naudokite lipnią juostą
Pirmiausia, užklijuokite viršutinę ir apatinę dėžės siūles, kad daiktai neiškristų nešant. Tuomet dar kelis kartus apvyniokite dėžės kraštus, nes ten, kur susidaro didelis svoris, dėžė gali plyšti. Taip išvengsite bereikalingo streso ir paruošite savo daiktus saugiai kelionei.
Taip pat dar vienas puikus patarimas, susijęs su lipnia juosta – po ja naudoti siūlą, kad vėliau būtų paprasčiau atidaryti dėžes. Tiesiog uždarę dėžę ant jos, per centrą, uždėkite siūlą ir ant viršaus užklijuokite lipnią juostą. Tik būkite tikri, kad nors vienoje pusėje liko neužklijuotas (laisvas) siūlo galas. Tokiu būdu sukursite traukimo „skirtuką“, kuriuo lengvai atidarysite dėžes, nenaudodami žirklių ar peiliukų.
Suprantame, jog persikraustymas gali būti daug streso keliantis procesas, tačiau svarbu „nepamesti galvos“. O pasinaudojus šiais keliais patarimais, kraustymasis gali tapti maloniu, efektyviu ir greitu. Taip pat bus lengviau išvengti įvairių stresinių situacijų.