Žingsnis po žingsnio link Velykų

Parašė:  2014-04-14

Balandžio 7 d. Janapolės pagrindinėje mokykloje vyko edukacinis renginys „Žingsnis po žingsnio link Velykų“, kurio vadovė tikybos mokytoja Virginija Dirvonskienė. Ryte, atvėrus mokyklos duris, visus maloniai nuteikė simbolinės Kristaus „pėdutės“. Jos vedė į antrą aukštą, kur vyko teatralizuotas Kristaus kančios kelio atkartojimas.
Tikybos mokytoja kartu su mokiniais priminė Šventojo Rašto įvykius nuo Jėzaus įžengimo į Jeruzalę (Verbų sekmadienio) iki Velykų ryto. Mokytoja siekė parodyti mokiniams, kokia prasminga yra savaitė Jėzaus gyvenime. Kvietė susimąstyti, ką darome negerai, ką galėtume savyje pakeisti.
Vėliau Janapolės Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčioje vyko susitaikymo pamaldos ir šv. Mišios, kurias aukojo Telšių vyskupo Vincento Borisevičiaus kunigų seminarijos dvasios tėvas kunigas Saulius Tomošaitis ir Janapolės parapijos klebonas kunigas Tomas Domarkas.
Po pamaldų vyko netradicinės pamokos 5–6, 7–8 ir 9–10 klasių mokiniams. Sigita Dacienė, Etninės kultūros globos tarybos sekretoriato specialistė Žemaitijos regionui, Telšių r. savivaldybės kultūros centro etnografė, vedė tris pamokas ir mokė karpinių meno. Šių pamokų temos – „Čiulbantis medis“, „Liaudiški motyvai“ ir „Pasakų pieva“. Mokiniai liko patenkinti savo darbeliais, iš kurių išėjo gražūs paveikslai. Tautodailininkė džiaugėsi vaikų gebėjimais ir kruopštumu.
Kitoje grupėje Lietuvos skautijos Telšių tunto skautai Donatas Barsys, kuris skautų veikloje dalyvauja 16 metų, ir Živilė Gustytė pristatė Lietuvos skautijos veiklą ir jubiliejinę stovyklą „Gėrio pėdomis“. Mokiniai sužinojo, kaip skautų jaunimas sugeba turiningai ir naudingai leisti savo laisvalaikį. Donatas visus norinčius kvietė prisijungti prie skautų veiklos.
Lietuvių kalbos kabinete vyko netradicinės pamokos „Vaškavimo menas“, kurias vedė lietuvių kalbos mokytojos Laima Tičkuvienė ir Gražina Jankauskaitė. Pamokos pradžioje „Kranto“ pagrindinės mokyklos mokytoja G. Jankauskaitė pasveikino mokinius su artėjančiomis šv. Velykomis, domėjosi, kaip namuose vaikai margina velykinius margučius. Mokiniai pasakojo, kad dažo svogūnų laiškais, puošia įvairiais lipdukais. O per šias netradicines pamokas vaikai išbandė senąjį marginimo būdą – vaškavimą. Mokytoja pasakojo, jog paėmus kiaušinį galvoje gimsta kažkoks piešinys. Ornamentai gali būti patys įvairiausi. Marginimas vašku reikalauja daugiau laiko, pastangų ir įgūdžių. Pasirodo, ne toks paprastas šis senolių išbandytas marginimo būdas. Ir vaškas šalo, ir rankos drebėjo… Bet daug džiaugsmo sukėlė jau nudažytas margutis, kuris simbolizuoja gamtos prisikėlimą, gyvybės atsiradimą, gyvenimo atsinaujinimą, augalijos gimimą, jos žydėjimą ir vaisingumą. Mokiniai pažadėjo, kad šiais metais kiaušinius margins vašku, o namus papuoš savo karpiniais.
Po netradicinių pamokų vyko renginio aptarimas. Mokyklos direktorė Janina Šileikienė džiaugėsi šia gražia tikybos mokytojos V. Dirvonskienės iniciatyva. Mokytoją bei svečius apdovanojo padėkos raštais. Direktorės pavaduotoja ugdymui Laima Juškienė dėkojo mokytojoms ir svečiams už vestas netradicines pamokas, džiaugėsi mokinių susidomėjimu bei padarytais darbeliais, linkėjo nepamiršti ir išlaikyti senolių patirtį.
Visiems gražių ateinančių švenčių, tegul namai bus pilni giedros pavasarinės nuotaikos, gaivių atbundančios gamtos spalvų ir linksmai dažytų margučių!
Lietuvių kalbos mokytoja Laima TIČKUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ką darote su naudotais, nereikalingais tapusiais daiktais?

Loading ... Loading ...
Archyvas
http://argus.lt/lt/autonominiai-dumu-detektoriai
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt