Vyriausioji tarnybinės etikos komisija: A. Petrulis supainiojo viešuosius ir privačius interesus

Parašė:  2010-04-09

Rašėme, kad spalio mėnesį Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pranešė apie atliekamą tyrimą dėl Telšių rajono savivaldybės tarybos nario Arvydo Petrulio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo galimo pažeidimo. Kovo 17 dieną ši komisija paviešino savo sprendimą: nustatė, kad Savivaldybės tarybos narys A. Petrulis, dalyvavęs Tarybos posėdžiuose bei sudarytų darbo grupių veikloje sprendžiant klausimus, susijusius su UAB „Telšių šilumos tinklai“, su kuria jo vadovaujama UAB „Arisanda“ turėjo turtinio pobūdžio sutartinių santykių, nevykdė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo – teisės aktų nustatyta tvarka ir priemonėmis vengti interesų konflikto bei elgtis taip, kad nekiltų abejonių, jog toks konfliktas yra – ir pažeidė minėto įstatymo nuostatas.
Nustatė pažeidimą
Kovo 17 d. VTEK sprendime teigiama, kad komisija, išnagrinėjusi Nacionalinės dujų, elektros ir šilumos vartotojų gynimo lygos prezidento Kęstučio Griniaus pranešimą ir Telšių rajono savivaldybės, UAB „Telšių šilumos tinklai“ bei UAB „Arisanda“ pateiktą informaciją dėl Tarybos nario A. Petrulio veikos atitikties Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatoms, nustatė, kad partijos Tvarka ir teisingumas narys A. Petrulis pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą.
K. Griniaus pranešime nurodoma, kad Tarybos narys A. Petrulis, eidamas direktoriaus pareigas UAB „Arisanda“, yra ir jos akcininkas. UAB „Telšių šilumos tinklai“ ir UAB „Arisanda“ sudarė sutartį, kuria vadovaujantis UAB „Arisanda“ prižiūrėjo namų šildymo sistemas dviejuose Varnių daugiabučiuose. Jiems šilumą tiekia UAB „Telšių šilumos tinklai“, taigi UAB „Arisanda“ (ir jos akcininkas bei direktorius A. Petrulis) buvo suinteresuotas tinkama „Telšių šilumos tinklų“ veikla. A. Petrulis dalyvavo Savivaldybės tarybos posėdžiuose priimant sprendimus, susijusius su UAB „Telšių šilumos tinklai“, bei darbo grupėje, sudarytoje šilumos tiekimo Varnių miestelyje problemoms spręsti.
Komisija du kartus kreipėsi į A. Petrulį, kad šis pateiktų paaiškinimą. Ir tik 2010 m. vasario 17 d. Tarybos narys raštiškai nurodė, kad sutartis su UAB „Telšių šilumos tinklai“ buvo pasirašyta neįvertinus viešųjų ir privačių interesų konflikto bei realių išlaidų, teigė sutartį su UAB „Telšių šilumos tinklai“ norėjęs nutraukti 2009 m. rugsėjį ir kad „šiuo metu sutartis tarp UAB „Arisanda“ ir UAB „Telšių šilumos tinklai“ laikoma nutraukta“.
Dirbo iš peties
Iš komisijai pateiktų dokumentų esą matyti, kad A. Petrulis yra vienintelis akcininkas ir direktorius UAB „Arisanda“, kuri 2007 m. spalio 1 d. su UAB „Telšių šilumos tinklai“ pasirašė pastatų S. Daukanto g. 19C ir S. Daukanto g. 12A, Varniuose, šildymo ir karšto vandens sistemų priežiūrai vykdyti sutartis. Jomis UAB „Arisanda“ įsipareigojo atlikti šildymo sistemų prevencinės, korekcinės priežiūros ir avarijų šalinimo darbus. Šilumos ir karšto vandens sistemų priežiūros mokestis pagal sutartis buvo įtraukiamas gyventojams už paslaugas išrašomoje sąskaitoje. Surinkus pinigus iš žmonių pagal pateiktą UAB „Arisanda“ sąskaitą, UAB „Telšių šilumos tinklai“ atsiskaitydavo su eksploatuojančia įmone – UAB „Arisanda“.
„Arisanda“ ir „Telšių šilumos tinklai“ taip pat pasirašė ir dviejų Varnių daugiabučių namų katilinių, šilumos ūkio ir vidaus ūkio priežiūros ir eksploatavimo sutartį, pagal kurią „Telšių šilumos tinklai“ įsipareigojo „Arisandai“ kiekvieną mėnesį mokėti už paslaugas (430 Lt). Šios sutarties galiojimas buvo pratęstas iki 2009 m. spalio 17 d. Taigi šias dvi įmones siejo turtinio pobūdžio sutartiniai santykiai – A. Petrulis, kaip UAB „Arisanda“ direktorius, buvo suinteresuotas, kad abiem Varnių daugiabučiams šilumą tiektų UAB „Telšių šilumos tinklai“, nes iš šios įmonės gauna turtinę naudą.
Nenusišalino
VTEK sprendime teigiama, kad didžiąją dalį UAB „Telšių šilumos tinklai“ akcijų (99,8 proc.) turi Savivaldybės taryba. 2007 m. balandžio 26 d. Tarybos sprendimu Tarybos narys A. Petrulis buvo įgaliotas dalyvauti (kaip Tarybos atstovas) UAB „Telšių šilumos tinklai“ akcininkų susirinkime ir balsuoti už bendrovės veiklos ataskaitos patvirtinimą. 2007 m. balandžio 30 d. visuotiniame UAB „Telšių šilumos tinklai“ akcininkų susirinkime minėtas politikas dalyvavo kaip akcininkas, atstovaujantis Tarybai. A. Petrulis (nors jo vadovaujama įmonė jau turėjo sutartinių santykių su UAB „Telšių šilumos tinklai“) dalyvavo 2008 m. gegužės 29 d. Tarybos posėdyje, kuriame buvo svarstytas klausimas dėl šilumos, tiekiamos UAB „Telšių šilumos tinklai“ dviem Varnių daugiabučiams, kainų nustatymo. Šiame posėdyje priimtu sprendimu nutarta pavesti administracijos direktoriui organizuoti energetinį techninį pastatų auditą ir iki 2008 m. liepos mėnesio pateikti išvadas dėl jų šildymo naudojant alternatyvias suskystintoms dujoms kuro rūšis galimybės (šiems daugiabučiams šiluma tiekiama UAB „Telšių šilumos tinklai“ deginant suskystintas dujas). Minėtu sprendimu taip pat iš Tarybos narių buvo sudaryta darbo grupė (į ją paskirtas ir A. Petrulis) parengtam energetiniam techniniam auditui įvertinti. UAB „Telšių šilumos tinklai“ vadovas įpareigotas iki 2008 m. spalio 1 d. suderinti su šilumos vartotojais ir Savivaldybe centralizuoto šilumos tiekimo nutraukimą Varnių daugiabučiams namams, tačiau posėdžio protokole neužfiksuota, kad A. Petrulis būtų pareiškęs apie nusišalinimą. Nusišalinimo Tarybos narys nepareiškė ir 2008 m. rugsėjo 25 d. Tarybos posėdyje, kada buvo priimamas sprendimas, nustatantis UAB „Telšių šilumos tinklai“, tiekiančiai šilumos energiją dviem Varnių daugiabučių namų gyventojams, bazinę šilumos kainą.
Vertino savo įmonės darbą
VTEK paviešintoje tyrimo medžiagoje teigiama, kad 2009 m. rugpjūčio 27 d. Tarybos posėdyje buvo sudaryta darbo grupė katilinės perdavimui (esamam šilumos tiekėjui keisti) spręsti (į ją įtrauktas A. Petrulis), įpareigota Tarybai pateikti priimtą sprendimą. Ir čia A. Petrulis nei savo partijos, nei kolegas Tarybos narius nė nesiteikė informuoti apie jam kylantį interesų konfliktą, pareikšti noro nusišalinti.
Atlikusi pavestą užduotį, darbo grupė 2009 m. rugsėjo 24 d. Tarybos posėdyje rajono politikus informavo, kad ji susitiko su vieno iš dviejų daugiabučių namų Varniuose gyventojais, kurie buvo patenkinti dabartiniu šilumos tiekimu, o apžiūrėję patalpas bei katilinę, nustatė, kad viskas tvarkinga. Įdomiausia yra tai, kad A. Petrulis, dalyvaudamas minėtoje darbo grupėje, vertino savo įmonės darbą.
Komisijos sprendime pabrėžiama, kad A. Petrulio vadovaujama įmonė turėjo turtinio pobūdžio sutartinių santykių su UAB „Telšių šilumos tinklai“ (suinteresuota, kad UAB „Telšių šilumos tinklai“ tiektų šilumą dviem Varnių daugiabučiams), todėl jis negalėjo objektyviai, nešališkai vykdyti Tarybos nario ir Tarybos posėdžiuose sudarytų darbo grupių nario pareigų (vertinti galimybės atsisakyti UAB „Telšių šilumos tinklai“ tiekiamos minėtiems pastatams šilumos, priimti sprendimus dėl bazinių šilumos kainų nustatymo).
Komisijos nuomone, A. Petrulis, sužinojęs, kad yra siūlomas nariu į sudaromas darbo grupes šilumos tiekimo problemoms Varnių miestelyje spręsti ir turės dalyvauti sprendimų, susijusių su UAB „Telšių šilumos tinklai“, rengimo, svarstymo bei priėmimo procedūrose, privalėjo apie (kilsiantį) interesų konfliktą informuoti kitus Tarybos narius, Savivaldybės merą, papildyti privačių interesų deklaraciją dėl naujai paaiškėjusių aplinkybių, dėl kurių gali kilti interesų konfliktas, ir pareikšti nusišalinimą nuo darbo grupių veiklos bei interesų konfliktą keliančių sprendimų rengimo, svarstymo ir priėmimo procedūrų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ką darote su naudotais, nereikalingais tapusiais daiktais?

Loading ... Loading ...
Archyvas
http://argus.lt/lt/autonominiai-dumu-detektoriai
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt