VTEK: I. Motiejūnas pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo nuostatas

Parašė:  2020-05-19

Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius Imantas Motiejūnas vėl papuolė į etikos sargų nemalonę. Praėjusią savaitę Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vienbalsiai nusprendė, jog Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius Imantas Motiejūnas pažeidė iki 2019 m. gruodžio 31 d. galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo nuostatas, įpareigojančias vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.
VTEK nustatė, kad pernai vasarį I. Motiejūnas pasirašė savo sutuoktinės – Telšių „Ateities“ progimnazijos direktorės – 2018 m. veiklos ataskaitą bei nustatė siektinas kitų metų užduotis. Po to, pernai kovą, jis taip pat išleido įsakymą, kuriuo minėtąją ataskaitą įvertino kaip „labai gerą“. VTEK vertinimu, tokiais veiksmais jis veikė interesų konflikto situacijoje ir sukėlė abejonių dėl jo veiklos nešališkumo. Šioje situacijoje, anot VTEK, I. Motiejūnas privalėjo nusišalinti ir jokia forma nedalyvauti toliau sprendžiant šiuos klausimus, tačiau VTEK neturi duomenų, kad jis būtų tai padaręs, nors savo privačių interesų deklaracijoje nurodo, kad jo sutuoktinė eina vadovaujamas pareigas Telšių „Ateities“ progimnazijoje.
VTEK pabrėžia, kad nusišalinimas yra asmeninė kiekvieno valstybinėje tarnyboje dirbančio asmens pareiga, kuri turi būti išreikšta aktyviais ir aiškiais veiksmais.
Tyrimas atliktas gauto pranešimo pagrindu.
Nusižengusiu LR viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo raidei I. Motiejūnas buvo pripažintas ir anksčiau. Pernai rudenį, VTEK pripažino, kad I. Motiejūnas, eidamas Telšių rajono savivaldybės tarybos nario pareigas ir Tarybos 2019 m. gegužės 30 d. posėdyje dalyvaudamas sprendžiant klausimą dėl jo paties skyrimo į Savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas, pažeidė minėto įstatymo nuostatas.
Direktorius su VTEK sprendimu nesutinka
Savivaldybės administracijos direktorius I. Motiejūnas „Telšių ŽINIOMS“ teigė, jog nepripažįsta, kad pažeidė LR viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo nuostatas: „Nežinau, kodėl VTEK priėmė tokį sprendimą. Matyt, administracijos darbuotojai ne visą informaciją komisijai pateikė. Aš vadovaujuosi 2018 m. gegužės 31 d. patvirtintu Telšių rajono savivaldybės tarybos sprendimu, kuriuo Taryba man suteikė įgaliojimus nustatyti Telšių rajono savivaldybės švietimo įstaigų vadovams metines veiklos užduotis, pagal kurias vertinama švietimo įstaigos vadovo veikla, prireikus jas galiu keisti, svarstyti ir įvertinti Telšių rajono savivaldybės švietimo įstaigų vadovų metų veiklos ataskaitas bei teikti Telšių rajono savivaldybės merui siūlymą dėl Telšių rajono savivaldybės švietimo įstaigos vadovo skatinimo, įvertinus švietimo įstaigos vadovo metinę veiklą „labai gerai“ arba „gerai“. O kaip vyksta vadovų vertinimas? Visų pirma švietimo įstaigos vadovą vertina mokyklos taryba, kurioje yra tėvai, vaikai, mokytojai, profsąjungos atstovai. Po to, vertina Savivaldybės sudaryta komisija, kurios sudėtyje vėlgi yra profsąjungos atstovas, Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas ir pan. Aš niekur nedalyvauju, tik parašu patvirtinu komisijos pateiktas išvadas. O dėl švietimo įstaigos vadovo skatinimo sprendimą priima meras.“
Anot I. Motiejūno, VTEK sprendimą jis planuoja skųsti teismui. Tiesa, Administracijos direktorius buvo apskundęs ir pernai priimtą etikos sargų sprendimą: „Dėl kito sprendimo esu pateikęs apeliacinį skundą. Kol kas atsakymo dar nesu gavęs“, – „Telšių ŽINIOMS“ sakė I. Motiejūnas.
„Telšių ŽINIŲ“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

 1. Tomas parašė:

  Reikėtų paviešinti pavardę to, kuris išdrįso skųsti didžiai gerbiamą Imantą Motiejūną.

 2. Stebėtojas parašė:

  „Aš niekur nedalyvauju, tik parašu patvirtinu komisijos išvadas“ — štai ką teigė ponas I.Motiejūnas. 2019 02 27 jis patvirtino savo žmonos Ritos Motiejūnienės 2019 metų veiklos ataskaitą. Dokumento Nr. SK-18. Dokumento 8 punktas skamba taip: „Įvertinimas,jo pagrindimas ir siūlymai“. Toliau po spausdintu tekstu I.Motiejūno ranka įrašyta: „Užduotys įvykdytos ir viršijo sutartus vertinimo rodiklius, vertinama labai gerai“. Toliau I.Motiejūno ranka įrašyti jo paties pareigos, jo vardas ir pavardė bei pasirašyta.Taip,dokumente yra ir mokyklos tarybos pirmininkės vertinimas, bet 7 punkte. Taigi atskiruose 7 ir 8 punktuose yra ir tarybos pirmininkės,ir I.Motiejūno vertinimai. 8 punkte, kurį užpildė I.Motiejūnas, spausdintu tekstu yra įrašas „Galutinis metų veiklos ataskaitos įvertinimas“. Šalia šio įrašo ranka įrašyta „Labai gerai“. Ką nori apgauti I.Motiejūnas.Pats save?

 3. Žemaitis parašė:

  Niekaip nesuprantu, kaip tokio riboto mąstymo ir visiško elementarių dalykų nesuprantantis žmogėnas gali būt administracijos vadovu? Juk jis neskiria įstatymo nuo tarybos sprendimo, nes anot motiejūno, tarybos sprendimas turi aukštesnę juridinę galią nei įstatymas. Ką jis ten veikia toje administracijoje?

 4. kabinėjasi parašė:

  juokinga – prie tokios smulkmenos prikibo. Liūdniau, kad VTEK autoritetas abejotinas :“Galiojančio teisinio reguliavimo nenuoseklumas menkina VTEK reputaciją, todėl siekiant kelti VTEK autoritetą ir skaidrinti veiklą būtina sistemiškai tobulinti teisinį reguliavimą.

 5. Sandra L. parašė:

  Sytas dyrektorus kaip ir gerbemas meras tury gera skony nes jo sveikynimas daktarams buvo patc gereuses koki maceu nes tik didzuju musu brolu rusu estrada ira augsceuso ligio ir dainos gereusos o kas klausosi tu amerikosu tai proto nera tam o mes visi suprantam rusu kalba ir situ didzuju viru deka su gerbemu meru presaki mes ir vel busim draugai su didzeiseis musu broleis ir galesim drasei klausitis mums artimos rusiskos muzikos o visoke tapinai vazos i sibirus

 6. Virga parašė:

  Gėda Motiejūnui, vyti lauk

 7. Virgai parašė:

  Ar už rusišką daina reikia direktorių vyti lauk? Nejuokinkit. Nematau skirtumo ar rusiška, ar itališka ar vokiška… Nesusireikšminkim ten kur nereikia.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Jūsų nuomone, ar apsauginės veidą dengiančios kaukės apsaugo nuo COVID-19 viruso?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt